Amerikaans toptalent (17) gelinkt aan INEOS: “Hij is als Evenepoel, maar vermoedelijk met meer vermogen”
Rijdt Andrew August volgend jaar al in de WorldTour? Het 17-jarige talent heeft een aanbieding van Hagens Berman Axeon afgeslagen en is volgens GCN dichtbij een overstap naar INEOS Grenadiers.

August is Amerikaans kampioen tijdrijden bij de junioren, maar betwistte dit jaar ook meerdere wedstrijden in Europa. Zo won hij (met meer dan zes minuten voorsprong op de nummer twee) de Grand Prix West Bohemia (1.1), werd hij tweede in de Vredeskoers (2.Ncup) en zegevierde hij in de tijdrit van de SPIE Internationale Juniorendriedaagse (2.1). Daarnaast was hij ook de beste in de Ain Bugey Valromey Tour (2.1), waar hij bovendien twee (berg)etappes won.
August is ook actief in het veld. Afgelopen winter schreef hij de Koppenbergcross op zijn naam en kroonde hij zich in deze discipline tot Amerikaans juniorenkampioen. Op het WK in Hoogerheide kwam hij kort na de start ten val.
“Hij is als Remco, maar vermoedelijk met meer vermogen”
Momenteel rijdt August voor Hot Tubes Cycling. Onder meer Lawson Craddock, Matteo Jorgenson en Magnus Sheffield kwamen in het verleden uit voor deze Amerikaanse juniorenploeg. Volgens Toby Stanton – de oprichter en manager van het team – heeft August echter nog meer potentie dan de genoemde namen. “Ik heb deze ploeg nu 32 jaar en hij is de meest getalenteerde renner die ik heb gehad of heb gezien”, zei Stanton tegen GCN.
“Hij is afgelopen januari met INEOS op trainingskamp geweest op Mallorca en heeft daar testen ondergaan. Hij had een Vo2-max van 92. Ze zeiden dat ze niemand hebben die kan doen wat hij kan doen. Hij is als Remco (Evenepoel, red.), maar vermoedelijk met meer vermogen.”
En 'vermoedelijk' met meer vermogen zegt dus ook niks. Leuk bericht voor en over August, maar Remco is hier puur voor de clicks bijgehaald.
Verder is VO2 max van 92 samen met reeds geleverde prestaties inderdaad een zeer uitzonderlijk gegeven.
Heeft hij rijke ouders?
Hup Remco.
Er moet toch ooit meer hebben ingezeten dan… dit?
Voor de Evenepoel fans. In de politiek zei mijn favoriete rooie rakker Wouter Bos ooit...hard op de inhoud, zacht op de persoon. Dat blijft lastig omdat Evenepoel regelmatig uitspraken doet die wat over zijn persoon zeggen. Bos zei ook dat het in de politiek niet gaat over gelijk hebben maar over gelijk krijgen. In de politiek betekent dat dat andere politici je dwars kunnen zitten en een goed plan wegstemmen. Dus is het belangrijk goede contacten te onderhouden met je kinderachtige collegas zodat ze je afentoe wat gunnen. In de sport zou je het kunnen vertalen naar niet lullen maar poetsen, Remco. Hij heeft overduidelijk niet bij Feyenoord in de jeugd gevoetbald.
Edit: ligt het nou aan mij, of zitten er een paar 24 uur per dag alles door te spitten om minnetjes uit te delen?
Terzijde: heeft Van Hout zichzelf 1 minnetje gegeven, of zijn ze alle 16 van hem, vraag ik me dan af.