Giro 2026: Waarom kuste Jonas Vingegaard zijn stuur bij de ritzege op Blockhaus?
foto: Fotopersburo Cor Vos
vrijdag 15 mei 2026 om 18:24 Volg in Google

Giro 2026: Waarom kuste Jonas Vingegaard zijn stuur bij de ritzege op Blockhaus?

Een opvallend beeld aan de finish van de zevende etappe van de Giro d’Italia op Blockhaus: Jonas Vingegaard stak zijn armen in de lucht én hij kuste zijn stuur bij het passeren van de finishlijn. Waarom hij dat deed? Omdat er een bijzondere sticker op zijn stuur geplakt is… van zijn familie.

Vanmorgen had het Deense medium Feltet.dk al een foto gemaakt van het stuur van Vingegaard, waarop een foto te zien was van het gezin van de kopman van Visma | Lease a Bike, met zijn vrouw Trine Marie Hansen en zijn dochter Frida en zoon Hugo. Eerder dit jaar deed Vingegaard exact hetzelfde in Parijs-Nice, ook toen had hij een foto van zijn vrouw en kinderen op zijn stuur.

Zijn oud-coach Tim Heemskerk vertelde vorig jaar aan Wielerflits Magazine al hoe belangrijk familie is voor Vingegaard. “Die Tourzeges hebben hem helemaal niet veranderd. Het enige wat hem heeft veranderd is het vaderschap, het familiemens zijn. Hij heeft nu immers twee kinderen”, zei de inmiddels vertrokken Heemskerk.

“In zijn gedrag is hij echter nog altijd dezelfde persoon. Hij is nog steeds heel erg gericht op de familie. En naar wat ik begrijp is dat ook wel een kenmerk van mensen uit zijn omgeving, uit Jutland.”

De foto die Vingegaard in de Blockhaus-rit op zijn stuur had geplakt – foto: Instagram Feltet.dk


Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie
4 Reacties
15-05-2026 18:57
Is niet opvallend, doet ie bij elke ritwinst. Beetje overdreven wat mij betreft. Net alsof de andere renners niet om hun gezin en familie geven... Aandachtzoekerij (terwijl hij die niet wil, dat is het interessant; lijkt me iets voor Karsten om morgen eens over uit te weiden).
    15-05-2026 19:04
    Waarom overdreven?
    Het is toch gewoon leuk voor het thuisfront als je ziet dat iemand die van huis weg is ook gewoon in gedachten bij je is.

    Ik zou het als thuisblijver leuker vinden dan de beelden die je toen destijds een keer bij QS had, waar ze ergens in Zuid Amerika nogal oneervol met een serveerster op de foto gingen.
    15-05-2026 19:09
    Hij is gewoon een familieman en toont dat. Is geen aandachtszoekerij maar meer een vast ritueel. Net als de kushandjes tijdens de koers. Aandacht komt er door de media en ik ben blij dat hij niet 1 van die types is die geforceerd elke keer een nieuw gebaartje moet maken.
    16-05-2026 08:45
    Beter dit dan onderdeel uitmaken van die vele miljarden die alle heil en zaligheid des levens weiden aan een hypothetische, in lendendoeken gewikkelde baardjanjaap op één of ander wolkje.

Reacties zijn gesloten.