Mikel Landa heeft nog een rekening openstaan met de Giro d’Italia
foto: Fotopersburo Cor Vos
dinsdag 30 december 2025 om 17:12

Mikel Landa heeft nog een rekening openstaan met de Giro d’Italia

Nu Remco Evenepoel is vertrokken naar Red Bull-BORA-hansgrohe, is Mikel Landa op zijn 36ste misschien wel de belangrijkste rondekopman binnen Soudal Quick-Step. De ervaren klimmer heeft een duidelijk doel voor ogen in 2026: hij aast op sportieve revanche in de komende Giro d’Italia.

Voor wie het niet meer weet: Landa stond dit jaar ook met klassementsambities aan het vertrek van de Ronde van Italië, maar in de openingsetappe ging het al mis voor de Spanjaard. Landa brak bij een zware valpartij in de slotkilometers van de rit naar Tirana een rugwervel, was lange tijd uit de roulatie en haalde – eenmaal weer in koers – niet meer zijn topniveau.

De tweevoudig podiumklant in de Giro bleef na zijn rentree maar last houden van zijn rug, maar inmiddels voelt Landa zich weer een stuk beter. Hij kijkt dan ook met het nodige optimisme vooruit naar het nieuwe wielerseizoen. De renner van Soudal Quick-Step kent ook al in grote lijnen zijn wedstrijdprogramma.

Andere rol in Tour de France
“Het is de bedoeling om te starten in de Volta a la Comunitat Valenciana. Daarna focus ik me op de Ronde van Catalonië, de Ronde van het Baskenland, de Giro d’Italia en de Tour de France”, vertelt hij in een interview met het Baskische Deià.

“We hebben nog een rekening te vereffenen met de Giro d’Italia, na wat er dit jaar is gebeurd”, klinkt het. “Ik hoop dat het deze keer beter zal verlopen. En wat betreft de Tour de France: daar zal ik de vrijheid krijgen om te jagen op etappezeges. Ik richt me dan niet op het algemeen klassement. Ik kijk uit naar deze dubbele rol.”

Landa moet – nu Evenepoel is vertrokken – de kar weer gaan trekken op rondegebied. “Het klopt ook dat de ploeg teruggaat naar hoe het vroeger was: vechten voor sprintetappes en de klassiekers. Maar, er dienen zich ook renners aan die willen strijden voor succes in de meerdaagse wedstrijden. Ik kan ze daarbij helpen”, besluit de Bask.

Aankomende wedstrijden voor Mikel Landa Meana

DatumWedstrijd
4 jul - 26 julFR flagTour de France(2.UWT)

Een dagelijkse Giro-mail in je inbox?

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
2 Reacties
30-12-2025 19:56
Aah das leuk, ik durf hem wel in m’n top 3 te zetten. Vaak steady in the Giro. Tijd om te vlammen jn die ene Dolomieten etappe! Forza Landismo
    31-12-2025 02:57
    Toch al 36 en slecht in tijdrijden. Ben benieuwd of het er nog inzit. Deed almeida niet de giro en vingegaard gaat mogelijk ook. Dan heb je er al 2 die ik er sws boven zet.

Reacties zijn gesloten.