Nog meer juridische zorgen voor Garmin: ook Suunto sleept tech-bedrijf voor de rechter
foto: Marcel Koch
woensdag 8 oktober 2025 om 08:15

Nog meer juridische zorgen voor Garmin: ook Suunto sleept tech-bedrijf voor de rechter

Materiaalzone Na de rechtszaak van Strava, zijn er voor garmin nog meer juridische zorgen: ook Suunto heeft een rechtszaak aangespannen tegen de fabrikant. Volgens Suunto maakt Garmin inbreuk op diverse patenten, zowel op hardware- als op softwarevlak. De Finse fabrikant eist een schadevergoeding én een verkoopverbod voor toestellen die de betwiste technologie gebruiken.

Suunto claimt dat Garmin inbreuk maakt op verschillende patenten van de Finse elektronica-producent. Dat zou zowel om software als om hardware gaan. Het zou om patenten gaan die te maken hebben met de automatische detectie slagen tijdens het golfen, ademhalingsmetingen en het ontwerp van de antenne in de metalen behuizingen.

Met de juridische strijd vraagt Suunto om een schadevergoeding en een rechterlijk bevel dat Garmin verbiedt producten te verkopen waar de genoemde technologie in verwerkt is. Met de rechtszaak legt Suunto een groot deel van Garmins horloge-assortiment in de vuurlinie: onder meer horloges van de Fenix-, Venu- en Forerunner-lijn zouden geraakt worden door een eventueel verkoopverbod.

RIDE Magazine
1 Reacties
10:41
Waarom moeten we niet verschieten dat een Amerikaans bedrijf als Garmin steelt waar het zin in heeft, hopelijk haalt Suunto het en hebben ze daarmee hun revival beet. Ooit toch samen met Polar pionier en fabrikant van de beste sporthorloges.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.