Lotte Kopecky verliest tijd in Burgos: “Val was signaal voor sommigen om er vol voor te gaan”
zaterdag 24 mei 2025 om 08:23

Lotte Kopecky verliest tijd in Burgos: “Val was signaal voor sommigen om er vol voor te gaan”

Lotte Kopecky zakte naar de Ronde van Burgos af om te kijken hoever ze kon komen in het eindklassement met het oog op de Tour de France Femmes. Helaas voor de wereldkampioene werd zij tijdens de tweede etappe opgehouden door een val. “Dat was voor sommige teams het signaal om er vol voor te gaan”, reageert SD Worx-ProTime ploegleider Christian Kos na afloop tegen Cyclingnews. 

“Dit was een slechte dag”, is Kos duidelijk “Tot aan de valpartij leek er niets aan de hand. Lotte ontweek zelf ternauwernood een valpartij, maar ze werd opgehouden. Dat was voor sommige teams het signaal om er vol voor te gaan. We hebben in de achtervolging alles gegeven, maar met een stuk of vier rensters kun je niet op tegen een ontketend peloton.”

Kopecky tijdens de eerste etappe in Burgos – foto: Cor Vos

Door de achtervolging van Kopecky was de hoop tijdens de tweede rit gericht op Lorena Wiebes. De Nederlandse topsprintster reed in de leiderstrui vanwege haar uithaal in de openingsrit. “We hadden gehoopt sportieve revanche te nemen door de etappe te winnen met Lorena”, liet Kos Weten.

“Ze kwam goed over die lastige klim, maar miste de extra stoot om Marlen Reusser en Mie Bjørndal Ottestad te vergezellen, die op het perfecte moment hun aanval inzetten. Uiteindelijk won Lorena vrij gemakkelijk de sprint van de overgebleven groep, maar daar hebben we niets aan.”

Generale repetitie voor Kopecky
Een teleurstellende tweede etappe voor SD Worx-Protime dus, maar volgens de ploegleider is er nog genoeg te behalen in Noord-Spanje. “We laten het hoofd niet hangen. Er zijn nog twee etappes waarin we mooie dingen kunnen doen. Dus daar gaan we vol gas mee aan de slag.”

Op zaterdag wacht een zware bergetappe, terwijl zondag een afsluitende individuele tijdrit op het menu staat. “Feit is dat de lastigste rit op zaterdag valt, met de Picón Blanco als heel pittige slotklim. Het is ergens wel een vraagteken hoe ik die zal verteren en net daarom is het een goede test om te kijken waar ik sta op zo’n lastige klim”, blikte Kopecky voorafgaand aan de rittenkoers vooruit.

Voor Kopecky is het een ‘mooie graadmeter voor de Tour de France Femmes’, waar de Belgische renster voor een algemeen klassement wil gaan. Maar ook tijdens de afsluitende tijdrit hoopt de veelwinnares voor de prijzen mee te doen. “Met het oog op de Tour de France Femmes kan ik goede trainingsarbeid sowieso gebruiken. Dus ik zal hoe dan ook all out gaan in de tijdrit en dan zien we wel waar het schip strandt.”

RIDE Magazine