Anna van der Breggen vol vertrouwen na geslaagde comeback: “Wil koers winnen in voorjaar”
foto: Cor Vos
dinsdag 18 februari 2025 om 13:34

Anna van der Breggen vol vertrouwen na geslaagde comeback: “Wil koers winnen in voorjaar”

Anna van der Breggen maakte afgelopen week haar officiële comeback. De Nederlandse werd meteen derde in de Ronde van Valencia en tankte zo heel wat vertrouwen. Dat vertrouwen neemt Van der Breggen nu mee naar de komende koersen. “Wie weet wat er van komt”, vertelt Van der Breggen in gesprek met de NOS.

Op de eerste dag van de Ronde van Valencia moesten Van der Breggen en co meteen aan de bak. In de lastige etappe belandde ze dan ook meteen in een pittig duel met Demi Vollering. Uiteindelijk moest Van der Breggen zich gewonnen geven en werd ze zelfs nog derde, maar daar nam ze vrede mee. “Ik had dat niet verwacht, maar wel gehoopt. Ik merkte aan het begin van de etappe dat het positioneren in het peloton mij al veel energie kostte. Dat ik zolang bij Demi kon blijven, was daarom boven mijn verwachting.”

“Toen de eerste goede klimsters losten, dacht ik: het zit dus toch wel goed. Het liefst had ik tot het einde bij Demi gebleven, maar dat ging niet. Het is wel supermooie motivatie voor nu. Qua bergop was dit natuurlijk een momentopname en slechts een relatief korte beklimming. Het gaat dus niet altijd zo zijn als nu. Maar ik zat er wel dichtbij en ik weet wat ik te doen heb om nog beter te worden.”

Voorjaarsklassiekers
Van der Breggen trekt op die manier met een goed gevoel en vertrouwen richting de eerste grote afspraken van het seizoen. Dat zijn de voorjaarsklassiekers, met onder meer de Strade Bianche, de Amstel Gold Race en Luik-Bastenaken-Luik. “Ik wil daar voorin meedoen om daar een koers te kunnen winnen. Ik ga nu verder met trainen en ik hoop daar zo goed mogelijk te staan. Wie weet wat er van komt”, aldus Van der Breggen.

RIDE Magazine
5 Reacties
18-02-2025 17:06
Weten we gelijk ook hoe het komt dat Vollering vorig jaar in de heuvelklassiekers zo extreem veel zwakker was dan een jaar eerder. Toen was haar trainer en ploegleidster al met dit plan bezig.
    18-02-2025 17:28
    Hoezo weten we dat nu? Wat een onzin!
    Van der Breggen heeft jaren geïnvesteerd in Vollering, heeft er zelfs in haar laatste actieve jaar winst in LbL voor opgegeven. Zou ze dan het jaar voordat ze terug komt al Vollering minder sterk willen maken?? Lijkt me erg onwaarschijnlijk.

    Vollering heeft er zelfs nog voor gekozen om gewoon Van der Breggen haar coach en trainster te laten blijven, nadat het plan van VdB om terug te komen al bekend was.
    19-02-2025 10:59
    Vollering had inderdaad direct Van der Breggen aan de kant moeten zetten. Toen ze dat uiteindelijk alsnog deed, was het een bevrijding.

    Dat Van der Breggen aan het eind van haar carrière optrad als mentor, heeft niets te maken met haar dubieuze optreden vorig jaar. Dat was toen Van der Breggen nog een heel andere toekomst voor zich zag. Eentje waarin Vollering cruciaal zou zijn voor haar succes als ploegleidster.

    Vollering is een winter lang heimelijk getraind door een toekomstige concurrente en in die winter gegaan van een renster die alledrie de grote heuvelklassiekers won, naar eentje die de punch miste om er ook maar één van de drie te winnen. Als jij daar puur incompetentie in wil zien dan mag dat, maar het riekt gezien wat we nu te horen krijgen naar bewuste sabotage.
18-02-2025 15:51
Nuchtere conclusies van haar. Er zal inderdaad nog wel wat bij moeten om echt winstkansen te hebben tegen (bijv.) Vollering, maar op zich nu al een mooi niveau waarmee ze voorin kan meedoen.

Kan een mooi gevecht tussen toppers worden bij de Ardense klassiekers. Van der Breggen en Vollering , maar ook Kopecky hebben aangegeven een doel te maken van die klassiekers. En wellicht sluiten Niewiadoma en Longo Borghini nog aan.
18-02-2025 18:35
Zegt veel over het talent van Anna van der Breggen, maar als je een beetje cynisch bent, of realistisch zelfs wellicht, zegt het ook het nodige over het niveau van de sport.
Of is dat te makkelijk?

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine