Cian Uijtdebroeks ziet bedrijvige Tadej Pogacar en co: “Weet niet waarom ze dat doen”
Cian Uijtdebroeks beleefde een stresserende dag in de Giro d’Italia. De Belgische klassementsrenner kwam in rit drie van de Giro in een achtervolgende groep terecht en moest alle zeilen bijzetten om terug te keren in het peloton. “Chapeau aan mijn ploeggenoten, zij hebben het opgelost”, zei Uijtdebroeks aan Cycling Pro Net.
“De rit startte heel rustig, dat is meestal geen goed teken. Het was heel chaotisch, op een gegeven moment reed er een groep van 25 weg. Dat was best een goede situatie voor ons, want onze sprinters (Olav Kooij en Christophe Laporte, red.) zaten mee. Maar wat later brak het peloton nog een keer in verschillende delen en zaten wij in het laatste deel.”
Het was dus even alle hens aan dek bij Uijtdebroeks en Visma | Lease a Bike, maar uiteindelijk konden ze toch terugkeren in de kop van de koers. “Chapeau aan mijn ploeggenoten, zij hebben het opgelost. Daarna was het echter niet gedaan met de chaos, want we kregen nog een stresserend einde. Het was dus echt overleven tot het einde.”
‘Interessant om te zien’
Uijtdebroeks zag een ontketende Pogacar, die zich ook nog eens mengde in een sprint voor enkele luttele bonificatieseconden. “Ik weet niet waarom ze dat doen. Ook de sprinters gaan echt vol bij die andere tussensprints. Het is interessant om te zien. Maar ja, Pogacar is zo sterk. Hij kan dat, en die aanval vandaag, wel aan. Hij geniet ervan en wil misschien ook zijn trui tonen.”
;-)
In zijn eerste grote ronde, de Vuelta, reed CU uiterst bedachtzaam, liet hij zich in de luren leggen door een aanvallende ploegmaat en eindigde hij 7de.
Dat vat het zowat samen.
Pogacar doet wat hij doet omdat (hij) het kan.
Overigens: ieder zijn stijl.
Ik zal even mijn cent in het bakkie doen:
A: het is een wat apart doch vrij naturel joch, kan me bij zowel ‘hup!’ Als ‘bwlegh’ wel iets voorstellen. Hij ligt je of niet.
B: er zit wat mij betreft weinig van een aanvaller en heel veel van een pure ak-renner/meesterhelper in: ‘blijf bij jezelf’ begrijpt en respecteert hij wel. Sowieso gaan jengelen nu van ‘win eens een rit!’ Is nogal raar bij zo’n jong coureur.
C: hij heeft reeele podiumkansen, kan nog wel eens runner up worden.
Ik weet niet of de tijdrit van Ui is verbeterd, maar normaal kukelt ie vrijdag gewoon uit de top 10, en misschien dat visma dan alsnog die vrijbuitersploeg wordt, die ons was beloofd vóór de giro.
die haast in extase gaan in hun adoratie naar alle renners van Visma-LaB toe, in hun
nabeschouwing van de 2de etappe vertellen dat ze op hun honger bleven zitten met
Cian die op geen enkel moment het initiatief nam om aan te vallen.