Volg hier de tweede etappe in de Ronde van het Baskenland 2015
Gisteren eindigde de Ronde van het Baskenland met een chaotische slotfase. Na een flinke valpartij kwam uiteindelijk Michael Matthews als eerste over de streep. Met de Australiër in de gele leiderstrui vertrekt het peloton vandaag in de tweede etappe.
De rit gaat van Bilbao naar Vitoria-Gasteiz over een afstand van ruim 175 kilometer. Over een heuvelachtig parcours valt de beslissing in de etappe op een plaatselijk parcours rond de aankomstplaats. Er liggen onderweg vijf beklimmingen van derde categorie en één van eerste categorie.
De start wordt gegeven om kwart voor één, de aankomst wordt verwacht tussen vijf uur en half zes. Eurosport zendt de wedstrijd vanaf half vier uit.
Links:
Voorbeschouwing Ronde van het Baskenland 2015 (WielerFlits)
Website organisatie
Informatie etappe 2
Deelnemerslijst
Liveticker (organisatie, Spaans)
Liveticker (Biciciclismo, Spaans)

probeer deze eens over een uurtje
http://www.procyclinglive.com/livestream/#
[url=www.steephill.tv]steephill[/url]
[url=www.cyclingfans.com]cyclingfans[/url]
Txuruka pakt de eerste bergpunten
EDIT: Die Txurruka zou toch eens ergens moeten gaan testen hoe goed ie eigenlijk kan klimmen, al 2x bijna in de top-20 van een grote ronde en het is toch voornamelijk een aanvaller.
Zelf denk ik ook weer Matthews, die is zo ijzersterk en heeft een goede ploeg om zich heen. Eerst moet natuurlijk wel de kopgroep terug worden gepakt.
Komt niet alleen voor bij de Amerikanen van Giant, zie ook Danielson, Busche en Euser. Waar het aan ligt? Wellicht te lang in het eigen Amerikaanse circuit blijven hangen. Een jongen als van Garderen die zijn hele opleiding in Europa heeft gehad komt wel uit de verf in het Europese circuit.
Niet als vlakke sprinter
Volg een klein beetje op het werk: maar wat is er met De Weert gebeurd?
Reichenbach, Vervaeke en Txurruka hebben 1'15 voorsprong met nog 32.5 km te gaan. Groot peloton nog!