Volg hier de openingsetappe van de Adriatica Ionica Race 2019
De Adriatica Ionica Race begint eigenlijk pas vandaag, aangezien er nu pas verschillen kunnen ontstaan in het algemeen klassement. Het peloton vertrekt vanuit de ‘stad van het water’: Venetië, dat stikt van de toeristen die toch zo graag in een gondel willen zitten. De renners bereiken finishplaats Grado gewoon op de fiets. Wie is de eerste leider? Volg het hier op WielerFlits.
Wie zo snel naar het profiel kijkt, verwacht een massasprint na bijna 190 kilometer. Maar wie wat langer de route bestudeert, ziet maar liefst zes onverharde stroken in de laatste tachtig kilometer. Men begint met de Boschi du Muzzana (na ruim honderd kilometer) en eindigt met de Strada del Caneo.
Het zorgde vorig jaar voor flink wat chaos in het peloton, dat in meerdere stukken brak. Het resulteerde in een sprint van goed veertig renners, met als winnaar Viviani. De grote vraag is: wat krijgen we dit jaar voorgeschoteld? Na de zesde en laatste onverharde strook is het nog ruim tien kilometer tot de finish.
De etappe is om 12.05 uur begonnen en finisht tussen 16.28-16.55 uur.

Links
Voorbeschouwing: Adriatica Ionica Race (WielerFlits)
Website organisatie
Deelnemerslijst (ProCyclingStats)
Liveticker (Twitter #AIR2019)
Liveticker (Tuttobiciweb)
Het was inderdaad knap geweest als er gisteren al verschillen waren ontstaan in het klassement, aangezien het vandaag de openingsetappe is. Maar goed, met Evenepoel aan het vertrek weet je inderdaad maar nooit.
omdat dit een parcour is met redelijk wat onverharde wegen, is het wel prettig om reservebanden in de buurt te hebben.