Volg hier de Giro dell’Appennino 2021
In Italië wordt vandaag de Giro dell’Appennino (UCI 1.1) verreden. De eendagskoers door de Apennijnen begint in Pasturana en finisht 192 kilometer later in Genoa. Vorig jaar ging de overwinning naar Ethan Hayter van INEOS Grenadiers. Wie volgt hem op? Volg het hier op WielerFlits.
Een wedstrijd door de Apennijnen kan niet zonder hoogtemeters. Dat blijkt ook uit het profiel. In de laatste zeventig kilometer liggen twee scherprechters, met de Crocetta d’Orero (4,9 km aan 5,5%) en de Madonna della Guardia (7,2 km aan 7,7%). De top van die laatste klim ligt 25 kilometer voor de finish. Wat nog volgen zijn tien kilometer in dalende lijn en vijftien kilometer over vlakke wegen richting Genoa.
Op de startlijst zien we twee heel opvallende namen, en het zijn de twee meest recente winnaars van de Giro d’Italia U23: Tom Pidcock en Juan Ayuso. Allebei met een verhaal. Pidcock brak een paar weken geleden zijn sleutelbeen op vijf plekken na een aanrijding op training en hij maakt hier zijn snelle comeback. De nog maar 18-jarige Ayuso maakt dan weer zijn debuut bij UAE Emirates, nadat de Spanjaard onlangs soeverein de Giro voor beloften won.
Andere namen om op te letten zijn die van Gianni Moscon, Diego Ulissi, Matteo Trentin, Ben Hermans, Stefano Pirazzi, Simon Pellaud, Eduardo Sepúlveda, Enrico Battaglin en Davide Rebellin. De start van de koers is om 11.00 uur, waarna gefinisht wordt tussen 15.30 en 15.55 uur. De wedstrijd is niet live te zien op Nederlandse en Belgische tv.

Links
Website organisatie
Deelnemerslijst
Liveticker (Twitter organisatie)
Liveticker (Tuttobiciweb)
EDIT: zo sterk is het deelnemersveld helemaal niet, merk ik nu: https://www.procyclingstats.com/race/giro-del-appennino/2021/result/startlist/riders-ranked