Volg hier de eerste etappe in de Ronde van Luxemburg 2015
donderdag 4 juni 2015 om 12:00 Volg in Google

Volg hier de eerste etappe in de Ronde van Luxemburg 2015

Vandaag wordt de eerste etappe verreden in de Skoda Tour de Luxembourg 2015. Na de proloogwinst van gisteren mag Cofidis-renner Adrien Petit starten in de leiderstrui. De 212,6 kilometer lange rit van Luxembourg naar Clemency zou normaal gesproken een kolfje naar de hand moeten zijn voor de sprinters in deze ronde. Hoewel het parcours allesbehalve vlak is, moeten de ploegen van André Greipel (Lotto Soudal) en Bryan Coquard (Europcar) in staat worden geacht om in het laatste vlakke stuk van de etappe hun troepen te mobiliseren voor een massasprint in de straten van Clemency.

De startvlag voor de langste rit uit deze ronde valt om 12:20uur. Na 8 kilometer volgt in Imbringen direct al de eerste tussensprint van de dag. Daarna volgen 6 beklimmingen van de eerste en tweede categorie. De Mur de Wormeldange en de Col de L’Europe hebben maximale stijgingspercentages van 7 tot 8%. Hierop zullen de aanvallers proberen de sprinters te lossen. De 50 kilometer zijn echter weer vlak, hetgeen wellicht ruimte biedt aan het sprintersgilde de orde te herstellen. Tijdens twee plaatselijke omlopen in Clemency liggen er nog een tweetal tussensprint, alvorens de belangrijkste sprint van de dag zal plaatsvinden aan de finishboog. Dit zal rond de klok van half zes zijn.

Gaan de klimmetjes in het midden van de etappe zorgen voor een afscheiding of kan er gesprint gaan worden voor de dagzege? Volg het koersverloop in de Skoda Tour de Luxembourg hier op Wielerflits.

Links:
Voorbeschouwing WielerFlits

Website organisatie
Informatie Etappe 1
Deelnemerslijst

Twitter (Organisatie)
Liveticker (Wort.lu)

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
9 Reacties
04-06-2015 12:14
Allez Bryan!
04-06-2015 12:48
De link naar liveticker klopt niet.
Dit is de correcte link:
http://www.wort.lu/de/sport/skodatour-de-luxembourg-die-laengste-etappe-im-liveticker-55700b830c88b46a8ce5a86c

*Wellicht een idee voor de redactie om een 'report' button toe te voegen aan de artikelen?
04-06-2015 13:24
Hier nun die Zusammensetzung der Spitzengruppe: Matt Brammeier (IRL/MTN-Qhubeka), Tom Devriendt (B/Wanty-Groupe Gobert), Mike Terpstra (NL/Roompot), Federico Zurlo (I/United Healthcare), Pit Schlechter (Leopard) und Rick Ampler (D/Differdingen-Losch).

na 30 km 5:15 voorsprong
04-06-2015 13:45
Leuk dat Terpstra erbij zit.
04-06-2015 13:53
Mooi, Roompot alweer in de aanval. Zullen op die manier steeds en meer koersen mogen meerijden.
04-06-2015 15:51
vanaf hoe laat is het live te zien, en als het al kan waar? Link lijkt niet te kloppen.
04-06-2015 17:11
Ja, ja.
04-06-2015 17:44
Iedereen is teruggepakt. Nog 5km te gaan
04-06-2015 17:48
Greipel wint

Om te reageren moet je ingelogd zijn.