Volg hier de eerste editie van Per sempre Alfredo 2021
zondag 21 maart 2021 om 11:45

Volg hier de eerste editie van Per sempre Alfredo 2021

Een dag na Milaan-San Remo is het in Italië opnieuw koersen geblazen. In de omgeving van Sesto Fiorentino, regio Toscane, is het tijd voor de allereerste editie van Per sempre Alfredo (1.1). Wie wint straks de allereerste uitgave? Bespreek hier op WielerFlits het verloop van de gloednieuwe wedstrijd!

Per sempre Alfredo is een 1.1-wedstrijd op de UCI-kalender. De renners koersen in en rond de stad Sesto Fiorentino, in de provincie Firenze en regio Toscane. De koers is een eerbetoon aan de legendarische ex-wielrenner en bondscoach Alfredo Martini, die precies honderd jaar geleden het levenslicht zag in de buurt van Sesto Fiorentino.

De wedstrijd kent duidelijk twee gezichten. In de eerste negentig kilometer is het klimmen geblazen met in totaal vier pittige hellingen. In de buurt van Firenze, waar in 2013 het WK wielrennen werd georganiseerd, is het eerst tijd voor een dubbele passage van Quattro Strade en een passage van de Vetta le Croci. Ook de Croci di Calenzano ligt op het parcours.

Na deze laatste beklimming is het nog bijna tachtig kilometer tot de streep in Sesto Fiorentino en bovendien worden dan de vlakke(re) wegen opgezocht in de provincie Firenze. Na iets meer dan 104 kilometer passeren de renners voor het eerst de finish om vervolgens nog vier lokale ronden af te werken. De laatste kilometer loopt lichtjes bergop.

Krijgen we na ruim 160 kilometer een groepsspurt in de straten van Sesto Fiorentino? Of is een solist sterk genoeg om uit de greep te blijven van het peloton? Dat weten we rond 16.15 uur, want dan wordt de finish verwacht. De start is om 12.00 uur. De wedstrijd is niet live te volgen op de Nederlandse of Belgische televisie.

Met Team DSM en Trek-Segafredo staan er twee WorldTeams aan de start. Ook heel wat ProTeams koersen vandaag in Italië. Bekende namen aan het vertrek zijn Matteo Moschetti, Giovanni Visconti, Enrico Battaglin, Jon Aberasturi, Jakub Mareczko en Davide Rebellin. Let ook op toptalenten als Marco Brenner en Henri Vandenabeele.

Links
Facebook-pagina
Deelnemerslijst (ProCyclingStats)

Liveticker (Twitter #PerSempreAlfredo)
Liveticker (Tuttobiciweb)

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
8 Reacties
21-03-2021 11:56
Parcours was mooier geweest als dit rondje andersom werd gereden. ;)
    21-03-2021 12:44
    Haha dat was ook het eerste wat ik dacht, wie verzint zoiets?
    21-03-2021 12:51
    Of niet die extra plaatselijke rondes, normaal doe je dat zodat het publiek de renners wat vaker ziet, maar er is geen publiek.
21-03-2021 13:39
Op de dag dat de Trofeo Alfredo Binda wordt gereden, zou ik niet op het idee komen dat deze wedstrijd genoemd is naar een andere Alfredo. Wat een toeval.
En ja, dat parcours had op z'n minst evenwichtiger gekund.
21-03-2021 13:43
Durft er iemand een voorspelling te doen? Battaglin, Mosca?
21-03-2021 14:06
Waar kan ik de binda kijken?
    21-03-2021 15:39
    Eurosport 2 of Tiz-cycling

Om te reageren moet je ingelogd zijn.