Volg hier de Clásica San Sebastián 2019
zaterdag 3 augustus 2019 om 11:35

Volg hier de Clásica San Sebastián 2019

De mensen die regelmatig WielerFlits bezoeken, weten dat er meer is dan alleen de Tour de France. Denk alleen al aan de Baskische wielerklassieker Clásica San Sebastián, die traditiegetrouw een week na de Ronde van Frankrijk wordt verreden. Weet Julian Alaphilippe zichzelf op te volgen? Bespreek hier het koersverloop!

Sommige dingen veranderen nooit, zoals de start- en finishplaats van de Clásica San Sebastián. Ook in 2019 vertrekken de renners vanuit Donostia, zoals de Basken San Sebastián noemen, om 227 kilometer later weer aan te komen in de stad, die gelegen is aan een baai van de Golf van Biskaje.

Onderweg staan er aardig wat beklimmingen op het programma, waaronder de legendarische Jaizkibel (8 km aan 5,4%, maar met steilere stroken), maar de top ligt wel op negentig kilometer van de streep. Het is vreemd om te zeggen, maar de koers moet eigenlijk nog beginnen.

In het verleden koos de organisatie nog voor een dubbele passage van de Jaizkibel en de Arkale, maar ditmaal gaat het via de Erlatz (8,1 km aan 6%) en de Mendizorrotz (7,2 km aan 5,3%) richting de voet van de bijzonder steile Murgil Tontorra (1,8 km aan 11,3%). Eenmaal boven slaan de renners rechtsaf.

Wat volgt is een afdaling van vier kilometer, met in het begin enkele verraderlijke bochten, maar verder is het vooral zaak om flink bij te trappen. Eenmaal weer beneden zijn er nog drie kilometers af te leggen, grotendeels langs het strand La Concha, richting de laatste rechte lijn in het centrum van San Sebastián.

De renners vertrekken om 11.49 uur vanuit San Sebastián, om tussen 17.13 en 17.48 uur weer te finishen in de stad. De Clásica San Sebastián is live te volgen op Sporza (één) en Eurosport 1. De live-uitzending begint om 15.30 uur.

Links
Voorbeschouwing: Clásica San Sebastián 2019

Website organisatie
Deelnemers (ProCyclingStats)
Parcours

Liveticker (Organisatie)

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
88 Reacties
03-08-2019 17:25
Hee? Was aan t werk, zag evenepoel lossen met een groepje.
Nu net thuis, evenepoel alleen aan kop?
03-08-2019 17:25
Wel wat zuurpruimen hier, zeg! Je moet het toch maar doen op je 19e. Wielrennen is ook vaak een sport waar geluk een grote rol speelt. Het valt nu zijn kant op. Wellicht onderschatting door de het peloton. Who cares, hij pakt wel een grote koers vandaag
03-08-2019 17:26
Remco wordt wereldkampioen dit jaar
03-08-2019 17:26
De kannibaal van Schepdaal!
03-08-2019 17:26
Wat een viezerik die Valverde. Wil die niet winnen.
03-08-2019 17:27
Nooit gezien!
03-08-2019 17:28
Overwinning in de schoot? Waarom is Skujins dan zo lang geleden gelost.
03-08-2019 17:29
Lekkere motopacing gehad en zit een halfdood Tourgroepje achter. Dus een overwinning met een kanttekening.
03-08-2019 17:31
Nog een fijn weekend nickdt.
03-08-2019 17:31
Deze jongen gaat alles en iedereen aan gort rijden de komende jaren.
03-08-2019 17:37
ach de dag dat de QS bubble klapt zal een zwarte dag voor vlamingen en vlaams belang zijn, ik zal een trappistje of wat opentrekken en genieten als het zover is
03-08-2019 17:49
Wat een verzuurde reacties van sommige van onze Nederlandse vrienden.

Bijna steeds wint hier een renner die uit de Tour komt. De vermoeidheid weegt niet op tegen het onmiskenbare conditionele voordeel. Dus was Evenepoel hier zeker niet in het voordeel. De achtervolgers hebben wel wat naar elkaar gekeken, maar toen waren ze reeds 40 seconden achter, en bijna op de top van de laatste helling, en met slechts heel weinig.

Of Evenepoel de beste was vandaag ? Allicht niet. Maar het is ontzettend knap dat hij na een moeilijk moment op de voorlaatste klim, toch terugkomt, nog wat bidons naar voren brengt. En meeglipt met Skuyns. Ondanks het tempowerk van eerst Movistar, daarna Astana, kwamen de achtervolgers niet dichter, integendeel.
Dus zowel met het hoofd als met de benen gereden. Knap.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.