Volg hier Danilith Nokere Koerse voor vrouwen 2022
Het is tijd voor de derde editie van Danilith Nokere Koerse voor vrouwen. Ongetwijfeld met Amy Pieters, de winnares van vorig jaar, in gedachten, zullen de rensters van Deinze naar Nokere rijden. Wie trekt in die laatste plaats, op de inmiddels iconische Nokereberg, aan het langste eind? Volg het hier op WielerFlits.
De Danilith Nokere Koerse voor vrouwen is dit jaar 125,9 kilometer lang. Vijftien kilometer daarvan gaan over kasseienstroken, terwijl de rensters 809 hoogtemeters voor de kiezen krijgen. De Tiegemberg, Holstraat en Petegemberg moeten allen één keer beklommen worden, de Lange Ast en de Nokereberg staan elk drie keer op het menu. Nokereberg is, na twee lokale rondes, traditiegetrouw ook de plek waar gefinisht wordt.
Kijken we naar de kanshebbers, dan springen een Belgische en een Nederlandse er bovenuit. Lotte Kopecky en Lorena Wiebes (die in 2019 de eerste editie van Nokere Koerse voor vrouwen wist te winnen) zijn beiden in vorm en kunnen dit parcours perfect aan. Zij draaien hun hand niet om voor een sprint op de Nokereberg.

De rensters vertrekken om 10.15 uur vanuit Deinze, de finish wordt verwacht tussen 13.27 en 13.48 uur. Om 12.15 uur begint de live-uitzending van Sporza op Canvas, een kwartier later (om 12.30 uur) zijn er ook beelden op Eurosport 1 en via de Eurosport Player/GCN.
Links
Website organisatie
Deelnemerslijst
Liveticker (Twitter #DNKwomen)
Liveticker (Twitter organisatie)
Om te reageren moet je ingelogd zijn.