Zeeman over kansen Van Aert in Tirreno-Adriatico: “Eindwinst is niet realistisch”
Vele ogen zullen deze week in Tirreno-Adriatico gericht zijn op Wout van Aert. De Belg wordt door zijn ploeg Jumbo-Visma uitgespeeld als man voor het klassement. Sportief directeur Merijn Zeeman tempert vooraf de verwachtingen.
Van Aert wordt onder meer gevreesd door Tourwinnaar Tadej Pogacar. Volgens de Sloveen maakt de Belg serieus kans op eindwinst. “Van Aert kan goed klimmen en is ontzettend sterk. Net als Van der Poel denk ik dat hij het goed kan gaan doen in een koers als deze.”
“Ik denk dat hij er klaar voor is”, stelt Zeeman in gesprek met Sporza wanneer hem wordt gevraagd naar Tirreno-Adriatico. “Wout is natuurlijk geen Pogacar of Bernal. Die zullen altijd in het voordeel zijn, maar Wout voelt zich goed. Hij wil zijn grenzen opzoeken en kijken waar zijn limieten liggen. Daar word je altijd beter van..”
Zeeman wil echter niet te hard van stapel lopen. “Ik kleef er geen eindplaats op. Maar eindwinst is niet realistisch met dit deelnemersveld. Dat is ook niet erg. Je wordt niet van vandaag op morgen klassementsrenner. Dat willen we ontwikkelen. Hij probeert het nu een eerste keer op WorldTour-niveau en hij moet tijd krijgen om zich te ontwikkelen. Het resultaat is voor ons niet belangrijk, wel de ervaring.”
Van Aert opende zijn wegseizoen in Strade Bianche met een vierde plaats. “Wout was heel positief na die koers”, zegt Zeeman. “Hij heeft het gevoel dat hij al heel goed is en dat heeft de analyse van zijn data ook aangetoond. Van der Poel stak er bovenuit en ook Alaphilippe en Bernal waren beter, maar Wout heeft er veel vertrouwen opgedaan. In 2019 had hij met deze data misschien gewonnen, maar het niveau was ontzettend hoog.”
Ik doel op het succesvol combineren van klassiekers/monumenten met klassementen.
Overigens heeft Valverde ook massasprints gewonnen: https://www.youtube.com/watch?v=Tgv0x3rXt9o naast een grote ronde (Vuelta 2009), tijdritten (o.a. nationaal kampioen), monumenten en wk.
Voor de slechte lezer alvast, ik praat over het 'niveau gc renner' niet type, want dat is natuurlijk een manke vergelijking. En ja ik weet dat het Porte toch gelukt is om podium Tour te rijden haha.
Ik zou een klassement in de grote rondes lekker laten schieten eerlijk gezegd, dan is dat maar het enige wat je niet kunt. Dan blijven er nog meer dan genoeg andere dingen over. Zoals bv. de Tirreno ;)
Zijn klimcapaciteiten zijn erg goed voor het gewicht dat hij heeft, mocht hij nog iets vermageren dat moet hij met de toppers meekunnen. Daarnaast is zijn tijdrit een wapen, maar dat hebben bijna alle GT winst kandidaten. Daarnaast kan hij goed bonificaties verzamelen en kan hij tijd winnen in de korte klimmetjes in een finale. Waar er vaak ook een paar van zijn.
Ik zou het toejuichen mocht hij zich omvormen tot GT kandidaat.
De reden waarom WVA als een veel betere klimmer wordt gezien dan MVDP is vanwege de prestaties die hij vorig jaar liet zien in de Tour. Vaak bij de betere bergop en zelfs derde worden in een bergrit en vierde worden in de klimtijdrit met de derde beste tijd op la planche des belles filles. VDP daartegenover heeft in de weinige bergritten die hij heeft gereden nog niet veel bewezen.
@Adelaar
Je stelling valt niet te ontkennen wat betreft vorig jaar, maar dat geldt niet voor "dit moment". Ik denk dat Van der Poel zowel in heuvels, als kasseien, als in de sprint, als bergop momenteel sterker is.
AlaFlip was vorig jaar in de TdF bijna een uur trager van WvA, dus dat hij hoger moet worden aangeschreven qua klimmen vind ik echt niet aangetoond. Misschien op korte felle klimmetjes, maar bij echte klimmen was WvA blijkbaar toch beter in de TdF van 2020. Overigens denk ik dat WvA nog de komende weken meer explosiviteit gaat opdoen... dat ontbrak er nog een beetje aan in Strade.
Dat VDP beter klimt dan WVA is op niets gebasseerd. VDP heeft eigenlijk nog niets laten zien op gebied van het klimmen behalve vorig jaar in de RVL terwijl WVA de betere klimmers er op sommige dagen eraf reed in de TDF. Op kasseien zijn zij gelijkaardig en dat zag jij duidelijk in GW en de RVV waar zij elkaar er niet af reden. VDP won inderdaad een sprint tegen WVA in de RVV, maar in massasprints heeft WVA al veel meer indruk gemaakt. Gisteren versloeg hij nog de 'beste sprinter ter wereld'.
Op basis van de strade is MVDP inderdaad een betere heuvelrenner, maar dat is enkel op basis van een koers en dat was ook nog eens WVA eerste koers. Op basis van de strade hoort Fuglsang niet bij de beste heuvelrenners en is gogl een betere heuvelrenner dan poga en fuglsang. WVA bewees vorig jaar in de strade, dauphine, MSR en het WK dat hij ook van MVDP niveau is in de heuvels.
Waarschijnlijk was jij er als eerste bij om ze af te branden toen ze zeiden de Tour te willen winnen...
Als Pogacar zijn carriere bij TJV was begonnen, dan had hij dit seizoen waarschijnlijk zijn eerste koers van een week mogen rijden om alvast te ruiken aan het echte werk..
(voor de rest best een fan van TJV overigens)
Ganna kan ook een uur 6,4w per kilo trappen. Maar daar denk ik ook: 1 klimdag ok maar 2 of 3 nee, de kolen kunnen niet snel genoeg de machine in geschept worden.