‘Wout van Aert rijdt Giro d’Italia in 2024, Jumbo-Visma gelooft in top-vijfklassering’
Volgens La Gazzetta dello Sport zal Wout van Aert volgend jaar zijn debuut maken in de Giro d’Italia. De Italiaanse sportkrant schrijft dat men bij Jumbo-Visma gelooft dat de Belg top-vijf kan rijden in de grote ronde. Mogelijk zou Van Aert de Tour de France overslaan.
De 29-jarige Van Aert stond al vijf keer aan de start van de Ronde van Frankrijk, maar betwistte nog nooit een andere grote ronde. Ook de Giro d’Italia reed hij nog nooit. La Gazzetta dello Sport is er echter zeker van dat de alleskunner er op 4 mei 2024 bij zal zijn tijdens de Grande Partenza in Venaria Reale, en wel als klassementskopman van Jumbo-Visma. De Nederlandse ploeg gelooft volgens de Italiaanse sportkrant in een top-vijfklassering voor Van Aert.
La Gazzetta dello Sport wijst erop dat de route Van Aert moet liggen. De Giro bevat volgend jaar relatief weinig hooggebergte en juist veel tijdritkilometers, 68 in totaal. In het verleden heeft Van Aert zich bij vlagen ook zijn klimcapaciteiten getoond. Vaak als helper, maar in de Tour de France van 2021 won hij ook de rit met een dubbele beklimming van de Mont Ventoux. Eerder dat jaar eindigde hij achter Tadej Pogacar als tweede in Tirreno-Adriatico na een negende plaats in de koninginnenrit naar Prati di Tivo.
Voordat de Belg naar de Giro d’Italia trekt, zal hij in het voorjaar jagen op een overwinning in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Na de Ronde van Italië slaat hij de Tour de France mogelijk over, aldus La Gazzetta dello Sport. Hij zou zich zo optimaal kunnen voorbereiden op de Olympische Spelen.
We moeten met zijn allen alleen niet te enthousiast worden en geen verwachtingen leggen op de giro. Meer onder het mom van we zien wel wat hij daar kan laten zien zoals Alaphilippe in de tour en Dumoulin in de Vuelta.
En crossen natuurlijk wel rijden maar niet teveel voorbereiding in stoppen. Meer spannende duels is altijd goed voor de sport.
Ik dacht overigens dat 2024 in het teken ging staan van een grote zege, blijkt nu dat hij zou inzetten op een ereplaats in een grote ronde.
Een Giro is in het huidige wielrennen gewoon niet in te passen tussen voorjaar en zomerperiode.
Ik kan me nog wel voorstellen dat hij een degelijke Giro kan rijden na een voorjaar, maar no way dat hij van zo’n lange koersperiode herstelt en dan nog eens opnieuw kan opbouwen om in topvorm te zijn op de OS, wat toch zijn 2de grote doel in ‘24 is na het voorjaar. Laat staan om dan nog een keer op te bouwen om weer top te zijn op het WK.
De Giro is gewoon de overbodige wedstrijd in het rijtje. Hij gaat ‘m niet winnen en het knaagt aan zijn opbouw voor zijn andere grote doelen. Een Giro-rit winnen, tja, dat is in deze fase van zijn carrière totaal niet belangrijk.
Voorjaar met meerdere kansen op een grote overwinning - Olympische Spelen - WK. Dat zou de logische seizoensopbouw zijn.
Enige dat ik mij kan voorstellen om hiervan af te wijken is dat Van Aert toch niet mentaal zo onwrikbaar is en afgelopen jaren - en met name 2023 - in de kleren zijn gekropen. Voelt hij dat hij in die grote eendagskoersen de kloof niet gedicht krijgt en wil hij er niet opnieuw alles op inzetten om weer tegen een teleurstelling aan te lopen? In Roubaix heeft hij nochtans prima kansen. Ik kan mij anders echt niet voorstellen waarom je in 2024, met haalbare parcoursen op OS en WK, de Giro erbij zou nemen. Tenzij zijn geldzucht nu echt alles heeft overgenomen.