zondag 7 juli 2024 om 13:46

Wout van Aert maakt opmerkelijke keuze met slechte benen: “Cijfer me weg voor de ploeg”

Video De negende etappe van de Tour de France is normaal op het lijf geschreven van Wout van Aert, maar de Belg maakt zich geen illusies voor de gravelrit. De renner van Visma | Lease a Bike heeft naar eigen zeggen niet de benen om mee te doen voor ritwinst. “De rit is niet veranderd,  maar Wout van Aert jammer genoeg wel”, liet hij voor de start weten aan onder meer WielerFlits.

“De laatste dagen voelden mijn benen aan als een blok beton, spijtig genoeg”, is Van Aert duidelijk niet tevreden over zijn huidige vormpeil. “Ik zou het ook graag willen uitleggen, maar ik weet niet goed hoe het komt. Ik kende een heel goede start (Van Aert werd derde in de openingsrit naar Rimini, red.) in deze Tour. Dat heeft veel vertrouwen gegeven, maar ik ben de laatste dagen zoekende.”

“Met de benen die ik in de tijdrit en gisteren had, kan ik vandaag absoluut geen gooi doen naar de ritzege”, is Van Aert eerlijk. “Ik heb logischerwijs de beslissing gemaakt om me vandaag maximaal voor de ploeg in te spannen.”

Te korte voorbereiding?
Breekt zijn korte voorbereiding op de Tour hem nu een beetje op? “Dat heeft er ongetwijfeld mee te maken. Ik kan wel wat dingen bedenken, maar ik help mezelf er niet mee om het te delen.”

Van Aert keek ook kort vooruit op de etappe met in totaal liefst veertien gravelstroken. “Ik verwacht vandaag chaos. Zowel op de gravelstroken als erna is het vechten voor positie. Het blijft een grote ronde en dan zijn er verschillende belangen. Ik verwacht een koers waarbij de deur van achter zal openstaan, al dan niet door pech.”

RIDE Magazine
12 Reacties
07-07-2024 14:01
Wout begint een beetje zielig te worden met al zijn slechte keuzes de laatste tijd. Ik heb al eens het volgende gepost: "denk eens aan jezelf en neem meer rust"... Maar goed, de knecht in Wout denkt alleen aan t teambelang. Top hoor, maar op deze manier komt hij niet sterker, maar zwakker uit de Tour en zijn de kansen op een goed OS/WK, nog meer, geslonken.
    07-07-2024 18:00
    Ik weet wel wie ik zielig vind en het begint met Perico en het eindigt op 1917
    07-07-2024 18:25
    @Guus: dat jij vindt dat WvA niet meer kan winnen, dan wat hij laat zien is prima. Dat ik denk dat hij VEEL meer kan, dan superknecht spelen, is ook prima. Dat ik hierin steeds meer gelijk krijg, vind ik zielig voor WvA. Dit heet medeleven hebben... Spijtig voor je, dat jij niet kan zien dat WvA veeeel meer kan. Kijk maar eens goed naar zijn wedstrijden; die man heeft echt talent! Echt zonde dat je dit niet ziet.
07-07-2024 14:23
Wouts lagere maar te verwachten vorm met een minder ernstige val (?) laat eigenlijk zien hoe uitermate bizar Vingegaards presteren is
07-07-2024 14:01
Van Aert zoals we hem het liefst zien: als knecht. Top ! Nu moeten enkel nog de ogen open gaan bij Sven Vanthourenhout, en België heeft een goede kans op Olympische goud.
Hup, Remco is de beste !
    07-07-2024 14:07
    Kan je ergens anders de zuurpruim gaan uithangen?
07-07-2024 14:39
Hoe graag ik hem bij visma zie denk ik dat hij meer past bij een vrijbuiters ploeg. Lekker richten op 1 daagse wedstrijden, weer het veld in. Hij zit nu in een keurslijf die hem niet past.
    07-07-2024 18:33
    @Rudolph: helemaal mee eens... De man kan zooveel meer dan knechten en kan zooveel meer winnen... Maar ja...
07-07-2024 14:05
Wout is zijn eigen grootste vijand vind ik al jaren. Als je benen slecht zijn, doe het dan eens rustig aan ipv je toch uit de naad te werken voor je team. Benoot, Tratnik, Laporte moeten meer dan voldoende zijn voor Vingegaard.
07-07-2024 13:59
Het bekende zand strooien of eerlijk. Vanavond weten we het.
    07-07-2024 14:36
    Dat is ook waar wat je zegt; ik ging er even vanuit dat WvA de waarheid sprak... Maar laten we de koers inderdaad afwachten... Genieten maar!
07-07-2024 19:09
De frustratie druipt er af. Begrijpelijk. Heel zn karretje word weer in de poep gereden door het ploegbelang. Niks in vorm rijden, in de trein van Vingegaard rijden mag ie. En voor de rest zn mond houden.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine