Wout van Aert kan zichzelf opvolgen als Sportman van het Jaar in België
Wout van Aert is opnieuw genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar in België. De kopman van Jumbo-Visma, die onder meer drie etappes in de Tour de France won en olympisch zilver greep, wist die prijs vorig jaar te winnen.
Van Aert krijgt in de strijd om de titel Sportman van het Jaar concurrentie van atleet Bashir Abdi (brons op de marathon tijdens de Olympische Spelen, nieuwe houder Europees record op de marathon) en judoka Matthias Casse (wereldkampioen in de gewichtsklasse -81 kg, zilver op het EK, brons op de Olympische Spelen).
Nys en Vermeersch
Thibau Nys en Florian Vermeersch maken dan weer kans om Belofte van het Jaar te worden. Nys verraste met de Europese titel op de weg bij de beloften, terwijl Vermeersch stuntte door tweede te worden bij zijn debuut in Parijs-Roubaix. Zij nemen het op tegen gewichtheffer Nina Sterckx.
Het Belgische Sportgala, waarvan de organisatie in handen is van Sportspress.be, wordt op zondag 19 december georganiseerd in Schelle. De organisator heeft vandaag de definitieve genomineerden bekendgemaakt. In elke categorie zijn nog drie kandidaten over.
Volgens mij was het ook dit type 'aandacht' waar Dumoulin knettergek van werd en ik zie ook van Aert niet echt als liefhebber van deze stomvervelende dweperij, misschien eens goed om de deur dicht te gooien.
Zeker ook omdat wielrenners in Belgie toch al heel veel aandacht krijgen zou ik het mooi vinden om de prijs naar een sporter buiten de koers te laten gaan. Bovendien ook een man met een mooi verhaal en een aanstekelijk enthousiasme.
Bij de dames zal Derwael het gaan worden denk ik, maar Thiam is zo'n ster om met haar strijd tegen blessures toch haar OS titel te prolongeren dat ik die prestatie net iets hoger acht.
Waarmee ik niet zeg dat het niveau van de zevenkamp belachelijk laag is, het is zonder meer van wereldniveau maar het is beperkter qua breedte ten opzichte van het turnen.
Bij ploegen en vrouwen wel gouden medailles.