Wout van Aert kan alweer wandeling maken: “Stilstaan is achteruitgaan”
foto: Cor Vos
woensdag 3 april 2024 om 10:43

Wout van Aert kan alweer wandeling maken: “Stilstaan is achteruitgaan”

Wout van Aert heeft een week na zijn zware valpartij in Dwars door Vlaanderen voor het eerst weer een serieuze fysieke inspanning gedaan. De gehavende kopman van Visma | Lease a Bike, die zijn borstbeen, sleutelbeen en meerdere ribben brak, heeft op trainingsapp Strava laten weten dat hij een uur is gaan wandelen.

Het zijn de eerste tekenen van herstel bij Van Aert, die de ochtend na zijn valpartij direct geopereerd werd en sindsdien thuis herstelt. Afgelopen week plaatste hij al wel enkele foto’s op Instagram, onder meer van een paasontbijt op de ochtend van de Ronde van Vlaanderen, die hij door zijn valpartij moest missen.

Maar Van Aert zit zeker niet stil. Onder het motto ‘stilstaan is achteruitgaan’ heeft hij woensdagochtend 3,9 kilometer gelopen in een klein uur in de omgeving van zijn woonplaats Herentals. Fietsen zit er voorlopig nog niet in voor WVA, die nog enige tijd zal moeten herstellen om weer wedstrijdfit te zijn.

Volgens berichtgeving van Het Laatste Nieuws dinsdag zou het herstel van Van Aert zo voorspoedig gaan, dat zelfs de Giro d’Italia (start op zaterdag 4 mei) nog een optie zou zijn voor de Belgische klassiekercoureur. In dat geval zou hij ‘in de ronde kunnen groeien’.

RIDE Magazine
27 Reacties
03-04-2024 12:03
"Van Aert strikt zijn veters alweer."

"Van Aert kan de kleine alweer verschonen."

"Van Aert kan alweer een lekkere preitaart bakken."

"Van Aert kan het tuinpad alweer aanvegen."
    03-04-2024 12:06
    Lees het dan niet ! Lol
    03-04-2024 12:13
    Ik mag hopen dat jij nooit bij Van Aert in de buurt komt.

    Gr. R
    03-04-2024 12:24
    Ik ben anders best benieuwd naar de lekkere preitaart van Van Aert.
    03-04-2024 12:37
    dacht dat hij juist niks moest
    niets doen siert de mens
    03-04-2024 13:43
    Heeft iemand het recept van die preitaart?
    04-04-2024 01:13
    Een preitaart ook... hahaha
03-04-2024 11:13
Ik kon me na de vreselijke val van vorige week helemaal voorstellen hoe Wout van Aert in een mentale mineurstemming zou zijn beland. Dat hij nu al weer moedig en kennelijk opgewekt een wandeling heeft gemaakt, geeft aan hoe veerkrachtig deze man met ernstige teleurstellingen en tegenslagen omgaat. Diepe buiging voor Wout!
En vooral: herstel toegewenst, Wout!
    03-04-2024 11:56
    Wout heeft kleine kindjes, die heeft het recht ook niet om thuis te zijn en niet te bewegen, peuters en baby's zijn onverbiddelijk ;-)
03-04-2024 11:49
Stilstaan is herstellen Wout in dit geval. Straks nog een keer vallen met een mogelijke klaplong tot gevolg doordat de ribben nog niet 100% zijn hersteld betekent fiets aan de haak. Dus niks geen Giro. Ze zeggen dat het verstand komt met de jaren, nou dan hebben ze bij Vislab nog een wereld te winnen.
    03-04-2024 12:49
    ze worden opgejaagd door de onrust
    als je de angel van het belang wegneemt wordt het leven veel natuurlijker
    in plaats van krampachtig alles willen regisseren en controleren
    03-04-2024 13:12
    Dat zou nog niet direct fiets aan de haak betekenen hoor. Wel een ernstige blessure, maar ook daar kun je van terugkomen. Maargoed, eerst hiervan herstellen en dan niet van ergere scenario's uitgaan voorlopig.
03-04-2024 12:24
Knap van Wout …..maar vraag mij af of dit niet wordt ingegeven door zijn enorme wil om per sé zijn individuele doelen na te willen streven (Giro) ipv zich merendeels te moeten onderwerpen aan groepsdoelen (TdF; in dienst van Vingegaard)

Die dunne lijn/ balans in het goed managen van zowel individuele doelen als groepsdoelen is toch de achillespees van iedere wielerploeg maar zeker die van Visma. Niet goed managen van die balans is de oorzaak van het feit dat Roglic weg is.
    03-04-2024 12:40
    Dat is helemaal niet de oorzaak dat Roglic weg is. Primoz was niet langer de belangrijkste ronderenner binnen de ploeg en zijn doel de Tour winnen was niet meer te matchen met de intentie van het team. Zij kozen voor Jonas en Primoz koos volkomen terecht voor Bora waar hij wel de absolute kopman is. Eigenlijk was dit een proces van evolutie, Jonas groeide boven Roglic uit.
03-04-2024 10:50
Klasse hoor
03-04-2024 11:12
Gezien de impact en mogelijke complicaties van het thoraxtrauma geen risico gaan nemen met alsnog toewerken aan deelname van de giro.
Het risico en gevaar bij nieuwe valpartijen is te groot bij dergelijke nog niet geheel herstelde letsels.
Vermoedelijk zullen zijn behandelaars hem dit ook wel ontraden.
03-04-2024 10:45
En geen nieuws is goed nieuws. Maar alle dagen nieuws, is dat dan slecht nieuws, ook wanneer het positief gebracht wordt?
    03-04-2024 10:47
    De media moeten toch iets schrijven, als het altijd alleen maar over Mathieu gaat is het ook zo wat...
03-04-2024 11:00
Kan niet wachten op het volgende artikel...
03-04-2024 11:28
Het is letterlijk zo. Stilzitten is achteruit gaan, slecht voor je geest. Je moet vooruit. Kop dr veur Wout!
    03-04-2024 11:48
    Zo ist Raul. Rust roest.
    03-04-2024 12:41
    https://www.youtube.com/watch?v=Ghw_XQnAtKs&list=LL9maDhHianux11CjDzDgrvg&index=26

    staan = brons
    zitten = zilver
    liggen = goud
03-04-2024 17:21
Kan hij zn eigen kont al afvegen?
    03-04-2024 19:20
    Ik zou er niet zomaar vanuit gaan.
03-04-2024 11:23
Ik zou 'm wel een high-five willen geven.......
03-04-2024 12:12
Hopelijk is stilstaan ook met trots terugkijken op het reeds indrukwekkend palmares en daarin voldoende vertrouwen maar ook mentale rust vinden om nieuwe doelen aan te snijden.
03-04-2024 13:48
Dat herposten van strava activiteiten gaat nu ook wel te ver, HLN doet dit ook steeds met wva en rev activiteiten, ook omdat er niet veel anderen echt actief gebruik maken van strava. Ik kijk wel op strava zelf om dit te volgen en al de rest boeit het toch niet.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine