zondag 12 oktober 2025 om 18:15

WK-verrassing Frits Biesterbos dacht heel kort aan winnen op WK Gravel

Video Frits Biesterbos heeft zijn visitekaartje afgegeven op het WK Gravel in Zuid-Limburg en dacht zelfs aan winnen. De wielrenner van BEAT Cycling, met een verleden in het mountainbiken, zat mee in de beslissende aanval tijdens het wereldkampioenschap en moest in de finale alleen WorldTour-prof Florian Vermeersch voor zich dulden. “Ik denk dat het nog een beetje moet binnenkomen”, vertelde hij na afloop tegen WielerFlits.

“Het ging best wel prima. Twee weken geleden heb ik het NK Gravel gereden en dat ging heel goed, maar dit ging best soepel”, zei de 23-jarige Biesterbos met gevoel voor understatement. Op het podium was hij erg uitbundig, maar in zijn interviews bleef hij redelijk rustig en bescheiden.

Dat hij WK-zilver zou grijpen, was ook voor hem een verrassing. “Ik ben niet wakker geworden met de verwachting om op het podium te staan, dat is heel mooi”, lacht hij. “Het lijkt een stap hogerop te zijn. Ik wist dat ik sterk was, maar dat dit erin zat, had ik niet verwacht. Het was een nerveuze wedstrijd, vooral in de eerste ronde met z’n allen. Maar toen we met zijn vieren weg waren was het gas geven en zo lang mogelijk blijven gaan.”

Biesterbos zag Nils Politt en Floris Van Tricht afhaken vooraan, waarna hij met UAE-renner Vermeersch overbleef. Heeft hij gedacht aan winnen? “Heel kort, toen we met zijn tweeën geraakten. Toen dacht ik even van… Misschien is Florian ook wel heel moe, want zijn kopbeurtjes werden steeds korter, maar toen hij aanging zat er bij mij ook niets meer op.”

Het seizoen voor Biesterbos zit er nog niet op. “De Tour of Holland start dinsdag, dus vanavond ga ik snel naar huis en mij dan direct daarop voorbereiden. Dit bevestigt dat ik in goede doen ben en hopelijk kan ik dat daar ook laten zien. Daarna ga ik lekker aan mijn offseason beginnen.”

‘Toch maar de switch naar het wielrennen gemaakt’
“Ik heb heel lang gemountainbiket en gekeken wat daar erin zat, maar vorig jaar heb ik toch maar de switch gemaakt naar het wielrennen en dat pakt goed uit, haha. Ik vind het gravelen heel leuk om erbij te doen, maar de focus ligt nog steeds op het wielrennen. Fulltime wielrenner ben ik niet, ik studeer nog Sportmarketing ernaast, maar ik werk niet.”

RIDE Magazine
2 Reacties
18:25
Hij reed een sterke koers en dan 2e worden en op het podium tussen Vermeersch en Mohoric staan! Deze jongen rijdt dit jaar ook op de weg goede uitslagen. Zonde als hij bij Beat moet blijven. Misschien dat de Roodhoofts hem een kans willen geven. Of Picnic, daar verwacht ik zelfs dat hij een versterking is.
Tour of Holland mooie nieuwe kans om zich nog eens in de kijker te rijden. Volgens mij hebben Alpecin en Picnic inderdaad nog wel plek.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.