Wilco Kelderman ziet kansen op succes in Parijs-Nice
Voor Team Sunweb is Parijs-Nice vooralsnog een nachtmerrie. Michael Matthews verliet de Koers naar de Zon met een hersenschudding, terwijl Martijn Tusveld bij een val tijdens de openingsetappe zijn kaak brak. Maar enkel kommer en kwel is het dankzij Wilco Kelderman niet voor de WorldTour-formatie van Iwan Spekenbrink.
“Het was enorm balen om meteen twee ploegmaten kwijt te raken, maar vooral voor die mannen is het heel erg”, blikt Kelderman in gesprek met De Telegraaf terug op de rampzalig verlopen eerste etappe. Zelf staat Kelderman er na twee loodzware waaierritten prima voor in Parijs-Nice. Hij hield zich knap staande in het waaiergeweld en hij bezet voor aanvang van de derde rit de 25e plaats in het tussenklassement op 25 tellen van klassementsleider Dylan Groenewegen, waardoor hij mag blijven dromen van de eindzege.“Het is wel zo dat ik me nog niet helemaal top voel”, vervolgt Kelderman, die in de aanloop naar Parijs-Nice met griep kampte. “Hopelijk wordt het met de dag beter. Met die tijdrit donderdag en het slotweekend met twee lastige bergetappes is het een mooi parcours voor mij. Ik heb er zin in”, blikt hij gemotiveerd vooruit op het restant van de Franse WorldTour-koers.
“Presteren in de schaduw van Tom”
Na zijn vijfde plaats in de UAE Tour vormt Parijs-Nice voor Kelderman een nieuwe mogelijkheid om voor eigen kansen te rijden. En die mogelijkheden zijn voor de 27-jarige man uit Amersfoort dankzij Tom Dumoulin schaars geworden. “In het begin had ik er wel moeite mee dat ik niet voor een eigen klassement kon rijden in een grote ronde”, zegt hij daarover tegen de wakkere ochtendkrant.
Maar de instelling van Kelderman is veranderd: “Nu zie ik het ook wel als een kans om goed te presteren in de schaduw van Tom. Ik kan van hem leren en ik denk dat we samen heel sterk kunnen zijn. Voor mij is het niet onmogelijk om ook top tien te rijden, maar het belangrijkste doel is om met Tom voor de winst te gaan”, kijkt hij alvast vooruit op de aankomende Giro d’Italia en de Tour de France.

Kop op, Wilco!
En had zijn carriere er ook anders uitgezien zo ver :P
Daardoor in mijn ogen ondergewaardeerd omdat hij te weinig uitslagen rijdt.
Hopelijk gaat Parijs-Nice goed, want het is een uitgelezen parcours voor hem.
Nu denk ik met alle pech die Wilco altijd heeft gehad en eigenlijk indirect deze keer ook met het uitvallen ploegmakkers dat het klaar is met al zijn ongeluk.