vrijdag 8 september 2017 om 19:26

Wilco Kelderman twijfelde om mee te springen met Alberto Contador

Wilco Kelderman twijfelde korte tijd om mee te springen met Alberto Contador. Op iets meer dan negen kilometer van het einde versnelde de Spanjaard op een kort maar steil klimmetje. Ook Ilnur Zakarin demarreerde, maar de aanval van beiden mislukte. “Ik zat wel te twijfelen, maar ik dacht ‘waar ga je dan heen'”, zegt Kelderman. Hij wist dat de laatste kilometers met tegenwind waren.

In de video vertelt de kopman van Sunweb ook over zijn podiumkansen en blikt hij vooruit op de beklimming van de Angliru.

Meer video’s zien uit het peloton?
Abonneer je dan nu op ons YouTube-kanaal!

RIDE Magazine
88 Reacties
08-09-2017 21:26
Kelderman KON niet eens meespringen, zoals hij zelf al zei.

En lekker belangrijk of iemand saai rijdt of niet. Presteren gaat het om. Renners zonder echte demarrage worden al snel als saai gezien. Je moet het ook nog ns kunnen om steeds maar weg te springen (en ook nog volhouden)
08-09-2017 21:31
@jacco
Joop kon niet eens demareren, hij nam gewoon kop over maar wat vlinder zegt Alberto heeft meer punch maar alles is te trainen zoals iedereen staand kan klimmen en Tom flink wat punch erbij lijkt hebben gekregen sinds de slijterij om de hoek zit, weegt niet minder dan voorheen maar heeft dat beetje meer spiermassa wat Wilco nog lijkt te ontberen, Tom blies zich voorheen ook op bij die demarrages. Komt helemaal goed volgend jaar, geen sky train meer maar een Giant Suzuki, wie kent hem nog?
08-09-2017 21:33
Als Kelderman morgen netjes volgt en als 2e of 3e over de streep komt en een podium GC veiligstelt, ben ik buitengewoon content hoor. Er wordt altijd maar gedaan alsof het een playstation spelletje is, "o ga even vol in de aanval nu!", zo werkt het niet.
Tenzij je het als Koldo Gil wil doen in het verleden. Lekker wegspringen op onbelangrijke momenten om 15 minuten later weer opgeraapt te worden.
08-09-2017 21:40
Toen ik die knie van Wilco zag na z'n val, dacht ik dat het over was. Al dat gezever over saai koersen.. het eindresultaat telt en daar is hij goed en 'intelligent' mee bezig. Net zoals Uran ja.. maar die stond daar toch maar mooi op het podium in Parijs.
08-09-2017 21:58
Hoe het kan keren binnen een jaar op WF. Na Québec kon hij bijna niets meer goed doen, en zie hier deze Vuelta. Ga zo door Wilco

http://www.wielerflits.nl/nieuws/207678/kelderman-ik-ben-de-sprint-te-ver-van-achter-begonnen.html
08-09-2017 22:03
Heel laf gereden, heel weinig sympathie voor zijn acties. Was de laatste weken weer goed gestegen in mijn waardering en respect. Nu weer onder het nulpunt. Je rijdt om te winnen, liever vijfde en het proberen dan derde en niets proberen, bah. Heb een hekel aan zulke sporters, helaas is Contador een van de weinige wielrenners met een andere mentaliteit dan meedoen is belangrijker dan winnen. Aanvallen, meespringen met Contador. Doe je dat niet, dan niet, maar dan ga je hem ook niet bijpakken, dat laat je Froome zijn mannen opknappen. Bah. Plaatsjesbehoud, wat heb ik er een hekel aan. Er is 1 plaats die telt en dat is de eerste plaats. Een zwaarbevochte 2e en 3e plaats ook, maar een verdedigde 2e en 3e plaats absoluut niet in mijn optiek.
08-09-2017 22:03
Typisch en verwend Nederlands trekje lijkt dit te worden. Vinden dat iets wat erg goed gaat, nog niet goed genoeg is. Ontevredenheid lijkt steeds meer te heersen. Helaas!Heel goed is gewoon nog niet goed genoeg.
Gelukkig lijkt de meerderheid alles overlezende, wel erg content met de prestatie van Wilco. Ik wel in elk geval! En hij mag trots zijn. Nog een dag, het blijft enorm spannend om plek 2 en 3 van het podium.
08-09-2017 22:08
@yoeri
Je reinste borreltafelretoriek.
08-09-2017 22:27
@yoeri: zolang jij niet op die fiets zit om die tweede of derde plek te verdedigen, denk ik dat we ook verdedigend koersen als zwaarbevochten kunnen classificeren. Of denk je dat Kelderman ver onder zijn hartslag verdedigt en eigenlijk makkelijk iedereen uit zijn wiel kan poefen?
08-09-2017 22:41
De enige fiets die Yoeri heeft is waarschijnlijk z'n stadsfiets. Bij 3 druppels gehuld in regenpak.
08-09-2017 22:44
@city

Kan het dan nog steeds geen saaie renner zijn? Dat heeft niks met zijn kunnen of dergelijke te maken. Het is een toprenner, ja. Maar niet saai?
08-09-2017 22:45
@yoeri
Je begrijpt dat een podiumplek in de Vuelta een voorlopig hoogtepunt in de carrière van Kelderman zou betekenen? Ik vraag het maar even, aangezien je hem nu vergelijkt met Contador, die elke dag een alles-of-niets poging doet om nog op dat podium te belanden. En Contador fladdert ook nog eens ietsje makkelijker een berg op dan Kelderman...
08-09-2017 22:46
Dat is uiteraard een mening van mij.
08-09-2017 22:56
@yoeri
Fijn, die mening van jou. Dat weten we ook weer. En wat heb jij op de conduitestaat staan als grootste sportprestatie? Toch wel een aansprekend resultaat zeker?
Man, heel sportminnend Nederland geniet deze weken van onze jongens in de Vuelta. En hoe ze rijden? Maakt dat wat uit? V oor mij en de meeste van ons niet. Ik zit bijna elke dag op het puntje van mijn stoel als ik de Vuelta volg. Drie Nederlanders momenteel bij de eerste tien in het AK. Wat een weelde,wat worden we verwend. Welk land kan dat zeggen? En ja ik ben een fan van Kelderman, en ook van Poels en van Kruyswijk om wat ze presteren. De toekomst ziet er voor het Nederlandse wielrennen goed uit.
08-09-2017 22:56
Als die meekon had Contador iets ingehouden dan waren ze met 3 man nog een ploeggenoot van Contador en dan heeft Sky gewoon een probleem. Want Bahrein had alleen Pelizotti mee. Dan zijn ze denk ik weg de mannen. Maar tja niet iedereen heeft ballen net als Contador.
08-09-2017 22:58
@yoeri
[i]edit wf: pas je toon aan[/i]

In Nederland zijn we soms zo fantastisch goed om onze wielrenners te kleineren en af te branden.
08-09-2017 23:14
Op dat moment moet je de slimste zijn. sky rijdt dat gat wel dicht en morgen heb je al je krachten en energie nog nodig. Contador valt dan wel aan maar heeft niets meer te verliezen. Zakarin vergallopeerde zichzelf.

Waarom wordt Kelderman ineens hier saai genoemd? De kerel was in zijn eerste jaar een aanvaller en kwam zo bij de de top van de giro te staan maar toen het daarna minder goed ging werd er geroeptoeterd dat hij maar een soort Wellens moest worden want een klassement kon hij wel schudden. Nu staat hij daar voor het eerst van zijn carrière echt in de top en dan is het weer niet goed, want nu is hij weer te saai en valt niet aan zoals Contador.
08-09-2017 23:22
@TeamNL
Doe 'ns ff dimmen. Iedereen heeft recht op een mening, ook als die jou niet uitkomt.
08-09-2017 23:33
Kelderman twijfelde dus niet. Hij wist wat hem nog te wachten stond en maakte een wekoverwogen en verstandige keuze.
08-09-2017 23:35
xistnc
En hij mag zeggen wat hij over een ander z'n mening vindt. Ook als dat jou niet uitkomt.
08-09-2017 23:49
Hahahaha die Youri fantastische reactie! Hoop dat je thuis wat gezelliger bent kerel!
Grappig hoe sportprestaties zo verschillend gewaardeerd worden. Ik vind het namelijk prachtig voor deze jongen. Daarnaast is hij goudeerlijk. Volgens mij zou 9 op de 10 zeggen 'nee niet getwijfeld' of 'ik zat a bloc'. Dan heeft niemand het erover en ben je een held. Nee geef mij Wilco maar. Heerlijk.
09-09-2017 01:23
@ma froome lijkt juist wel een enorme twijfelaar. Lijkt voor alles de ploegleiders te consulteren
09-09-2017 01:46
Pfff, slap interview. Waarom niet kijken naar boven man?!? Misschien hebben de twee boven je wel een slechte dag...
09-09-2017 08:07
Hij krijgt hier chauvinistische kudos. Dat begrijp ik, geen probleem. Maar begrijpen jullie dat het volgend jaar oersaai wordt zonder held Contador.

Weet ook niet of ik volgend jaar nog rondes ga kijken. Sky trein is beter dan USP. Wattages boven de 7/kg van allerlei renners.
[i]edit wf: geen insinuaties svp[/i]
09-09-2017 08:56
slimme jongen die weet waar hij mee bezig is,rijdt naar zijn capaciteiten en wie zegt dat hij nibali niet voorbij kan gaan?die oogt een stuk minder scherper dan wilco.
contador is een icoon en zo,n renner zullen we missen.
verwacht nog wel wat van wilco vandaag,deze rit zal hem veel beter liggen en als hij ziet dat er 1 kraakt dan gaat ie

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine