“Moeilijke tijden creëren ook opportuniteiten”: Zo haalden de Roodhoofts Premier Tech binnen
Interview Philip en Christoph Roodhooft hebben het toch weer voor elkaar gekregen. De twee broers verzekerden de toekomst van hun teams rond Mathieu van der Poel en Puck Pieterse, door naamsponsor Alpecin te verlengen en het kapitaalkrachtige Premier Tech aan boord te halen als vervanger van Deceuninck, dat haar bijdrage vermindert. Maar hoe hebben ze dat geflikt?
De strijd om het binnenhalen van Premier Tech ging er de voorbije weken vrij stevig aan toe, nadat de Canadese multinational bij de Israel-ploeg vertrok. Ook INEOS Grenadiers, Soudal Quick-Step, Picnic PostNL, EF Education-EasyPost, Astana en vrouwenploeg St Michel-Preference Home-Auber 93 werden in verband gebracht met het bedrijf. Maar de Roodhoofts wonnen het vertrouwen van CEO Bélanger.
“Er is zeker opluchting, maar toch vooral blijdschap en fierheid dat we er opnieuw in geslaagd zijn om een belangrijk bedrijf aan ons te verbinden voor lange termijn”, vertelt algemeen manager Philip Roodhooft voor onze camera. “Iedereen weet dat het niet evident is. Niet alleen voor ons trouwens, dat is ook voor veel andere ploegen het geval. De afgelopen maanden zijn er een aantal heel interessante gesprekken geweest.”
“Doordat het op een bepaald moment iets langer duurde, werden bepaalde gesprekken gevoerd met het oog op 2027. Onze bedoeling was om te werken aan een tussenoplossing voor 2026 – met Deceuninck en onze fietsenleverancier Canyon. Maar uiteindelijk is er met Premier Tech de perfecte oplossing gekomen, met een bedrijf dat denkt op de lange termijn. Ze hebben ook dezelfde cultuur en waarden.”

De verzamelde pers voor het grote nieuws – foto: Fotopersburo Cor Vos
De CEO Benadrukte dat jullie persoonlijke band daar voor iets tussen zat. Jij zou minder ‘opportunistisch’ te werk gaan dan de andere teams.
“Er zullen wel meerdere elementen zijn die daarvoor hebben gezorgd. Feit is wel dat we elkaar al langer kennen. Dat maakt het natuurlijk iets gemakkelijker. Je moet elkaar niet meer leren kennen. Uiteindelijk is het niet evident om zo’n proces in een paar weken te doen. Het gaat over een engagement op de lange termijn, dat gaat gepaard met aanzienlijke bedragen. Als je dat moet doen met mensen die je nog niet zo lang kent, kan ik me voorstellen dat het langs de kant van de sponsor een moeilijk verhaal is.”
“Maar ik denk dat het beeld dat hij heeft over de ploeg, met Christoph en ik die er heel kort opzitten, wel klopt. Dat alles samen zal ertoe hebben geleid dat hij naar ons is gekomen. Onze visie is: soms gebeuren dingen, en soms niet. Geduld is een schone deugd.”
Zijn jullie er met de komst van Premier Tech budgettair op vooruit gegaan?
“We gaan er een klein beetje op vooruit richting volgend jaar. Maar vooral de komende jaren is er een opwaartse tendens in het contract opgenomen en dat is belangrijk voor ons om competitief te blijven.”
Dan worden die volgende jaren relatief rustig?
“We hebben dit jaar zeker een heel druk jaar gehad, maar om te zeggen dat de komende jaren rustig worden… Dat hoeft niet, maar dat is ook niet reëel om te denken.”
De zoektocht naar die naamsponsor duurde wel erg lang, andere ploegen verdwijnen of zitten met dezelfde moeilijkheden. Wat zegt dat over de staat van de wielersport anno 2025?
“Ik weet niet of dat echt iets zegt. Het is niet zo dat het in het verleden wél gemakkelijk is geweest. Er wordt ook vrij gemakkelijk voorbijgegaan aan het feit dat de afgelopen jaren een bedrijf als Tudor is ingestapt in de wielersport. Decathlon en Red Bull ook, Lidl heeft zijn aandeel vergroot. Ik denk niet dat het als geheel zo slecht gaat. Feit blijft dat het model niet evident is. Dat is nooit zo geweest en op dit moment nog steeds.”

foto: WielerFlits
“Maar dat het moeilijker is, creëert ook opportuniteiten. Kijk maar naar de Unibet Rose Rockets. In 2020 kwamen wij niet in aanmerking voor een grote ronde, mét Mathieu van der Poel en Tim Merlier in de ploeg. Nu kan Unibet (nog maar actief sinds 2023, red.) niet naast een wildcard voor de Tour de France grijpen. Voor zij die iets kunnen samenbrengen aan budget, zijn er veel competitieve renners op de markt. Als je een goed verhaal kan brengen, kan je heel snel aan de bovenkant van het wielrennen komen.”
Oké, maar de beste ploegen ter wereld worden toch bestuurd door staten en miljardairs?
“Dat klopt. Mensen kunnen daar iets over vinden, maar het is ook een businessmodel. Het creëert meer zekerheid en meer stabiliteit voor een aantal ploegen. Soms kan het natuurlijk afhangen van de zin van één persoon of die ploeg doorgaat. Ons model is nog vrij klassiek, als een van de weinige ploegen in de WorldTour. We hebben het voordeel dat we de ploeg zelf in handen hebben, eigenaar zijn en het runnen. Het nadeel dat er geen mecenas is, die als er geldtekort is, zegt: ik zal dat verschil wel oplossen.”
Welk model is dan beter?
“Het ene is het ene, het andere is het andere. Wat wel een gegeven is: met de budgetten die voortdurend stijgen, wordt onze rol iets moeilijker. Gewoon omdat de financiële risico’s ook groter en groter worden bij het niet vinden van de nodige budgetten. We hebben er altijd alle vertrouwen in gehad dat het goed zou komen en dat is nu ook gebeurd.”
“Het ene sluit het andere ook niet uit. Ik denk dat het zeker op deze manier kan. Anderzijds, alle initiatieven en ideeën die er zijn om het businessmodel van het wielrennen stabieler te maken, moeten we bekijken en omarmen. We moeten echt samen als wielrennen verder werken om ervoor te zorgen dat die stabiliteit er komt in de toekomst.”
1 van de enige echte toppers die nog bij een kleiner team rijdt.