Vuelta 2024: Juichende Edward Planckaert krijgt gele kaart gepresenteerd
foto: Cor Vos
woensdag 4 september 2024 om 19:51

Vuelta 2024: Juichende Edward Planckaert krijgt gele kaart gepresenteerd

Een gele kaart voor Edward Planckaert na de zeventiende etappe van de Vuelta a España. ‘Ongepast gedrag dat anderen in gevaar brengt’, zo luidt de officiële lezing van de wedstrijdjury in het juryrapport. Achteraf bleek dat het juichgebaar van Planckaert in de laatste rechte lijn de oorzaak was, hoorde zijn ploeg Alpecin-Deceuninck.

Planckaert speelde woensdag een hoofdrol in de derde sprintzege van zijn kopman Kaden Groves. In de kletsnatte straten van Santander verzorgde de West-Vlaming een uitstekende lead-out, die Groves omzette in een ritoverwinning. Na zijn inspanning stuurde Planckaert uit en zag hij dat de Australiër overtuigend ging winnen, waardoor hij vast zijn handen de lucht in gooide.

Daarbij stuurde Planckaert iets uit, waardoor de meesprintende Victor Campenaerts om zijn landgenoot heen moest sturen. Volgens de wedstrijdjury was de actie van Planckaert in de laatste 100 meter dus gevaarlijk genoeg om er een boete (200 Zwitserse Frank) én een gele kaart voor uit te delen. Dat laatste heeft in deze testfase nog geen straf tot gevolg; vanaf 2025 zal het wel tot straffen leiden.

Ben jij het eens met de beslissing van de jury? Bekijk hier zelf de beelden van de massasprint en de actie van Planckaert.

RIDE Magazine
23 Reacties
04-09-2024 20:13
Had de jury het zelf ook expliciet over Campenaerts? Want Planckaert knalt, door zijn gejuich, na de finish wel bijna Le Berre onderuit, daarvoor is die gele kaart minder vergezocht.
04-09-2024 20:45
Je haalt niet beide handen van je stuur. Volgens mij is dat een duidelijke regel.
    04-09-2024 22:13
    Echt? Dan is Evenpoel z'n olympische titel kwijt, die reed de laatste 200 meter zonder handjes, klappend voor zichzelf (ik heb het nog even teruggekeken).

    Ik zie hier echt niets verkeerd of anders kun je elke finish wel een hand kaarten uitdelen.
    04-09-2024 23:47
    @Union
    Jij ziet niets verkeerd aan 2 handen van het stuur halen in een massasprint, en je noemt dat "hetzelfde" als een Evenepoel die solo over de streep komt. Ben jij wel lekker?
    05-09-2024 00:02
    @Pony, goed lezen is kennelijk uw trick niet. Ik zeg nergens dat dat hetzelfde is, ik antwoord op @voorwiel die beweert dat er een "duidelijke regel" is dat je niet beide handen van het stuur mag halen.
    Gelijke monniken, gelijke kappen; waar en hoe die monniken ook mogen fietsen.

    (en voor de duideiijkheid, ik impliceer dat Evenepoel niets fout doet, noch Planckaert)
    05-09-2024 07:24
    Ik vind er zelf niet zoveel van allemaal. Maar ik meen dat er een regel is dar niet beide handen vh stuur mogen. Dat zal wellicht gelden in een massasprint. En dan kun je weer discusieren wat een massasprint is en wat niet. Etc.
    05-09-2024 11:34
    Oh. Je wilde gewoon een heel flauw punt maken omdat hij niet "in een massasprint" zei. Dat kan ook. Met mijn lezen is niks mis, maar tussen jouw boodschap en mijn idee van wat je dan bedoelt zit wel wat ruimte. ;)
04-09-2024 20:02
??? het lijkt wel of de jury die gele kaarten kwijt moet. Ik zie Planckaert niets misdoen, hij rijdt 1 1/2 meter naast Vicsnor die later zelf naar rechts gaat (dunkt me).
    04-09-2024 21:48
    Ik snap het ook niet. Maar als dit al geel oplevert dan gaat dat een groot willekeur festijn worden voor wat betreft straffen
    04-09-2024 23:13
    Nee is goed, laat je handen maar los en neem het risico om een goede crash te veroorzaken. Hij zat voorin en laat zich via het midden uitzakken. Hij weet niet wie of wat er nog allemaal achter hem zit en het is niet alsof hij achterin de leadoutgroep zat..

    Ik ben absoluut geen fan van de willekeurigheid van de UCI. Vindt het zelfs schandalig dat O'Connor gister een boete van 1.000 Franken heeft gekregen terwijl hij zelf niet wist waar hij heen moest (zoekende is hem verteld naar beneden te gaan), maar Merlier wordt met de mantel der liefde bedekt (waarvan ik er trouwens niet vanuit ga dat dit expres ging, raakte zn stuur gewoon kwijt in de explosie, maar neemt wel een aanzienlijk risico).

    Sorry, maar dit is juist wel een van de terechte 'straffen' dit seizoen. Toch, een gele kaart betekent vooralsnog niets.
    05-09-2024 00:47
    Hoe is dit een terechte straf dan?
    Hinderde totaal niemand, Campenaerts was al naast hem (en bijna voorbij hem) wanneer hij begon te juichen.
    Hij hindert niemand en heeft uiteindelijk nog voldoende snelheid (en dit is meestal het probleem, leadoutman die gewoon 10km/h trager zich laten uitzakken).

    Dit is gewoon terug kwestie dikke bullshit
04-09-2024 21:59
Wat een narrenclubje… gewoon zielig en zaaddodend schoolmeestergedrag waarin elke vorm van consequentie ontbreekt…
    04-09-2024 23:16
    UCI narrenclubje absoluut mee eens, maar wat Planckaert deed was ook echt niet handig..
04-09-2024 22:05
In principe is het goed dat die meejuichende teamgenoten worden aangepakt.
Gewoon belachelijk om op hoge snelheid je handen van het stuur te halen en mee te juichen terwijl je nog niet gefinisht bent.
Maar ze moeten dit wel consequent gaan doen.
05-09-2024 07:36
Wat zijn de verjaringstermijnen eigenlijk voor de vergelijkingen met Merlier en het Britse jurylid op de Spelen? Of gaan we vanaf nu tot in de eeuwigheid elke jurybeslissing daaraan blijven afmeten? Dringend nog eens Frozen kijken jongens.
    05-09-2024 09:49
    Bespeur ik hier een Vlaming die het moeilijk kan verkroppen dat renners in van zijn favoriete ploegje in dit verband worden genoemd? Bent u misschien PatLef zelf, Cochise?
    05-09-2024 15:26
    Ik kijk na mijn volgende glaasje rode wijn even in de spiegel om het te checken!

    Soudal-Quickstep is trouwens allesbehalve mijn favoriete ploegje. Enkel fan van Remco en Ilan omdat ik ze al van jongsaf volg. Blijft toch vooral een individuele sport waarbij ik dus vooral fan ben van renners, niet zozeer van ploegen (itt voetbal). De enige uitzondering zijn de ploegen van Gianni Savio, daar ben ik per definitie fan van! Dus go Petrolike!
04-09-2024 21:57
En waarom dan geen "officiële" sanctie zoals een boete of declassering?
04-09-2024 20:05
Victor was er toch voorbij toen hij begon te juichen
05-09-2024 07:26
Dan heeft Merlier vorige week 3 rode kaarten ineens gepakt neem ik aan?
05-09-2024 09:57
Planckaert doet het overigens wel uitstekend als lead-out deze vuelta.
Ik denk dat Groves heel blij is met hem.
05-09-2024 10:24
Ik ben niet tegen deze bestraffing, is eigenlijk een onderdeel van het issue 'doorzakkende leadouts'
    05-09-2024 10:26
    Ik denk ook dat er voor deze bestraffing heel veel te zeggen valt.

    Maar die willekeur.......

Reacties zijn gesloten.