Een fikse tegenvaller voor INEOS Grenadiers in de Vuelta a España: Ethan Hayter heeft namelijk positief getest op het coronavirus. De Britse allrounder, die bezig was aan de eerste grote ronde uit zijn carrière, zal vandaag niet aan de start verschijnen van de individuele tijdrit naar Alicante.
INEOS Grenadiers maakte het nieuws dinsdagochtend bekend via social media. “In lijn met het protocol van de ploeg en die van de UCI heeft Ethan Hayter zich moeten terugtrekken uit de Vuelta a España. Hij heeft namelijk een positieve sneltest afgeleverd.”
De 23-jarige Brit hoopte vandaag juist een gooi te doen naar de zege in de individuele tijdrit van ruim dertig kilometer van Elche naar Alicante, maar zal dus niet aan de start verschijnen van de individuele beproeving tegen de klok. Hayter was bezig aan de eerste grote ronde uit zijn carrière en mocht in de eerste week enkele dagen in de witte jongerentrui rondfietsen.
In de vierde etappe naar Laguardia, gewonnen door Primož Roglič, kwam hij als zevende over de streep. Verder werd hij met zijn INEOS Grenadiers-ploeggenoten tweede in de openingsploegentijdrit in Utrecht.
Uitvallers
Etappe 2
Etappe 3
Etappe 5
Etappe 6
Etappe 7
Etappe 8
Etappe 9
Etappe 10
Etappe 11
Etappe 12
Etappe 13
-
DNF
Etappe 14
-
DNF
Etappe 15
Etappe 16
-
DNS
-
DNS
9 Reacties
Op de ploegentijdrit na viel hij mij erg tegen deze ronde. Wellicht was het doel gewoon om de ronde uit te rijden in de buik van het peloton, net als Pidcock vorig jaar? In de rit die Roglic won zat hij er in ieder geval nog bij, maar verder heb ik hem niet voorin gezien.
Pff de 10e etappe moet nog gereden worden en er zijn nu al 23 uitvallers. Dat gaat wel erg hard zo. Als het zo door gaat eindigen we de Vuelta met 50 uitvallers en dan heb ik nog niet eens de mensen meegerekend die misschien ook nog vervroegd uitstappen ivm het WK.
Inderdaad weinig gezien. Had hem zelf als groene trui genoteerd… oeps. Hopelijk geen hinder en snel herstel. Wel een interessante renner.
Zou mij niks verbazen als er meer in de ploeg besmet zijn gezien de tegenvallende prestaties van Carapaz (en sinds kort ook Sivakov).
Denk dat we Sivakov ook niet moeten overschatten door de voorbereiding. Zondag zat ie weer top 15 vanuit het peloton, een beetje normaal niveau. Als je echt ziek bent presteer je dat ook niet. En misschien ook nog wel opgehouden aan voet door die val van Tao.
Net op de dag waar hij een grote kans had.
Nog maar 1
Hij leek mij de hele Vuelta eigenlijk al zonder veel zin rond te rijden… Hopelijk krijgt hij er geen of niet lang last van, dan kan er nog een mooi najaar volgen.
Jammer voor hem. Hij viel me tot dusver wel behoorlijk tegen. Hij was eigenlijk alleen in beeld aan de achterkant van het peloton.