Vlaanderen is grootste koers van het jaar voor Van Aert: “Zal niet ontkennen dat stress toeneemt”
De Ronde van Vlaanderen, daar zijn alle pijlen op gericht voor Wout van Aert. Drie dagen voor de wedstrijd laat de kopman van Jumbo-Visma weten dat het met zijn zelfvertrouwen wel goed zit na de recente uitslagen. “Ik kijk er enorm naar uit en ik tel af naar zondag. Ik zal niet ontkennen dat de stress toeneemt, die is er bij iedereen”, vertelt hij.
“De Ronde van Vlaanderen is voor mij de grootste koers van het jaar”, tekent HLN tijdens een persconferentie op uit de mond van Van Aert. In de E3 Saxo Classic was hij de beste na een driestrijd met Mathieu van der Poel en Tadej Pogačar, zijn grote concurrenten voor de Ronde.
“Voor mijn vertrouwen was het goed om te winnen in Harelbeke. Van der Poel en Pogačar waren die dag super sterk en wellicht sterker dan ik. Gelukkig kon ik aanklampen. Het was een goede les, dat ik ook kan winnen als ik niet de sterkste ben.”
Ploegspel
Van Aert weet hoe groot het belang is van ploegspel met Jumbo-Visma, waar hij met Christophe Laporte, Tiesj Benoot en Nathan Van Hooydonck meerdere sterke renners om zich heen heeft. “Natuurlijk wil ik deze koers ooit zelf winnen”, zegt hij.
“Ik probeer altijd uit te leggen hoe zeer ik deze ploeg daarvoor nodig heb. Als ik zondag de gelukkige mag zijn, zal ik alle ploegmaats bedanken omdat iedereen zich helemaal heeft ingezet. Het is een verhaal van geven en nemen. Dat zal ik ook voor hen doen als het nodig is.”
‘Nog een laatste kleine stap vooruit zetten’
Dat WVA mogelijk nog niet in zijn allerbeste vorm verkeert, voegt hij daaraan toe. “Ik recupereer veel beter, ik voel het aan de manier waarop ik rijd”, vertelt Van Aert over zijn verbeterende vorm de afgelopen weken. “Het zou goed zijn mocht ik in de laatste dagen nog de laatste kleine stap vooruit kunnen zetten.”
WVA kan veel willen en ook veel winnen, tuurlijk is hij één van de topfavorieten.
Maar met een 9de, 14de, 2de en 6de plek vind ik altijd wat te weinig springveer, het is een diesel pur sang.
Ik geloof niet dat een MvdP en Pogacar samen een WvA ooit nog laten terug keren.
Ze hebben ervan geleerd en MvdP deed het heel goed in Milaan San Remo gewoon WVA onder druk zetten die was duidelijk minder net als de rest, Ganna was nog de beste van de 3.
Een ronde van Vlaanderen maakt zijn carriere wel af voor een WVA, nu wil hij graag nog in de bergen actief zijn in de grote rondes. Dat bot hem in de Ronde van Vlaanderen af.
De ronde die is op het lijf geschreven van MvdP die is gewoon fantastisch op de korte stijle klimmen op de macht, paar keer flink aanzetten.
Pogacar kan dit ook maar mist wat massa, eigenlijk super knap dat hij ook mee doet in de Ronde. (Eigenlijk de beste was vorig seizoen)
Mocht hij nog een aantal klassiekers winnen mooiste zal zijn RVV en P-R en 2x wereldkampioen worden dan staat hij voor mijn gevoel bij de aller grootsten.
Hij kan op een goede dag alles winnen.
Als je hem soms ziet knallen in een tijdrit dan denk je pff die zou met een goede ploeg en vertrouwen op zijn sprint best Roubaix kunnen winnen.
Maar goed, hij is nog relatief jong. De komende jaren zal ie vast hier en daar nog eens echt focussen en winnen in de monumenten. Tegelijkertijd is het bizar dat een renner als wva, met zo'n talent en veelzijdigheid qua palmares waarschijnlijk niet eens in de buurt zal komen van andere belgische grootheden, laat staan de internationale lijst.
Ik blijf altijd van mening dat een Jan Ullrich, T. Martin, Hagen en nu WvA beter bij hun leest waren gebleven. (te zwaar)
Gewoon de tijdritten winnen en een Roubaix, Vlaanderen perfecte bouw voor.
Hoe goed was Jan Ullrich geworden als hij minder op de Tour zal mikken en meer de focus op de klassiekers, tijdrijden?
WvA had ook een ander type kunnen zijn, een type Boonen met tijdrit skills.
Leuk weetje: als WVA na MSR ook de Ronde wint, is hij de eerste Belg sinds Roger De Vlaeminck die erin slaagt ze allebei op de erelijst te krijgen.
Je hebt natuurlijk gelijk. Paris-Roubaix was daarvoor.