Visma-Lease a Bike wordt nieuwe sponsornaam van Jumbo-Visma
foto: Cor Vos
Raymond Kerckhoffs
maandag 16 oktober 2023 om 11:24

Visma-Lease a Bike wordt nieuwe sponsornaam van Jumbo-Visma

Breaking Jumbo-Visma gaat in 2024 verder als Visma-Lease a Bike. Het leaseprogramma voor fietsen voor bedrijven van Pon dat in Duitsland, België en Nederland succesvol op de markt is gezet wordt de nieuwe tweede titelsponsor van de succesvolle Nederlandse wielerploeg. Meerdere bronnen hebben dit aan WielerFlits bevestigd.

Eerder werd al duidelijk dat Visma het hoofdsponsorschap van de ploeg op zich zou nemen. Dat Visma graag verder wilde met de sponsoring van de succesvolle wielerploeg liet Anne-Grethe Thomle Karlsen, directeur content en sponsoring van de Visma Groep, begin deze maand al aan WielerFlits weten: “Wat betreft de toekomst zijn we dit sponsorschap in 2019 aangegaan met een langetermijnperspectief.  Zolang beide partijen gemeenschappelijke waarde zien in deze samenwerking, zal dat niet veranderen.”

Het Nederlandse bedrijf Pon heeft een belangrijk aandeel in de nieuwe toekomst van de wielerploeg van Richard Plugge en Merijn Zeeman. Pon is wereldwijd actief als fietsfabrikant en heeft merken als Cannondale, Gazelle, Cervélo, Focus, Kalkhoff, Schwinn en Union in het pakket. Van oorsprong is Pon vooral bekend als importeur van verschillende automerken zoals Audi, Volkswagen, Skoda, Porsche en Seat.

‘Lease a Bike’ is ook een onderdeel van Pon. Het richt zich op de voordelen van de zakelijke fietslease voor werkgevers. De naam ‘Lease a Bike’ staat sinds dit jaar al op het shirt van Jumbo-Visma. Pon verwacht dat het zakelijk leasen van fietsen de komende jaren een enorme groeimarkt wordt. Daarom wordt ‘Lease a Bike’ vanaf 2024 tweede titelsponsor van de wielerploeg van o.a. tweevoudig Tour de France-winnaar Jonas Vingegaard en Wout van Aert.

Lease a Bike staat dit jaar al op de shirts van Jumbo-Visma. Foto: Cor Vos

Hiermee lijkt de toekomst van Jumbo-Visma verzekerd. Al is het nog maar de vraag of het budget daadwerkelijk hoger wordt dan het afgelopen seizoen. Insiders spreken over een budget tussen de 25 en 30 miljoen euro voor 2024. In 2025 moet de wielerploeg ook het wegvallen van Betcity opvangen omdat sportsponsoring voor online gokbedrijven slechts is toegestaan tot 1 juli 2025. Hierna mogen online gokbedrijven geen reclame meer maken via sponsoring.

Teammanager Richard Plugge zei in maart, toen duidelijk werd dat Jumbo Supermarkten zich zou terugtrekken, dat de wielerploeg een ‘next step’ moet maken. Budgettair werd gezocht naar een nieuwe internationale sponsor, maar zo eenvoudig is het niet om een multinational te vinden die jaarlijks 15 tot 25 miljoen euro op tafel kan leggen.

In Vandaag Inside werd vorige maand Amazon genoemd als een nieuwe titelsponsor. Hiermee zou een bedrag van 15 miljoen euro zijn bemoeid. WielerFlits hoorde echter dat er met Amazon over een co-sponsorschap werd gesproken en dat dit om een bedrag van maximaal 8 miljoen euro zou gaan. Amazon is echter op het laatste moment alsnog afgehaakt.

Met een fusie tussen Jumbo-Visma en Soudal Quick-Step ontstond er een mogelijkheid om naar een budget van meer dan 40 miljoen euro te groeien en daarmee weerstand te geven aan de groeiende budgetten uit het Midden-Oosten en het bedrag dat miljardair Jim Ratcliffe voor INEOS Grenadiers neerlegt.

Richard Plugge met de ploeg van 2023. Foto: Cor Vos

De fusiegesprekken tussen Jumbo-Visma en Soudal Quick-Step liepen echter twee weken geleden vast. In de fusieplannen werd Specialized als het fietsmerk van de nieuwe ploeg naar voren geschoven, omdat de groot-eigenaar van Soudal Quick-Step, Zdenek Bakala, een persoonlijke band met Specialized-eigenaar Mike Sinyard heeft. Verder zou dit de overstap van Remco Evenepoel naar de fusieploeg openzetten, omdat de Belgische wereldkampioen tijdrijden een individuele deal met het Amerikaanse fietsmerk heeft. Pon maakte zich hard om met Cervélo als fietsleverancier door te gaan met de ploeg van Richard Plugge. Pon stond erop dat het contract voor onbepaalde tijd werd gerespecteerd en bracht zelf ook nog eens ‘Lease a Bike’ als tweede sponsor in.

Het is onduidelijk of Visma en ‘Lease a Bike’ een stap terug willen doen wanneer zich alsnog een grotere sponsor bij de ploeg presenteert. Dat er mogelijkheden zijn om zelfs gedurende het seizoen te switchen zagen we afgelopen zomer toen Lidl de nieuwe hoofdsponsor van Trek-Segafredo werd.


Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Pauline Ferrand-Prévot staat met een groot interview in de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! De kopvrouw van Visma | Lease a Bike verraste vriend en vijand door in haar comebackjaar meteen Parijs-Roubaix en de Tour de France Femmes te winnen. Frankrijk ligt daardoor aan haar voeten. Hoe kijkt ze zelf terug op de impact van haar Tourzege? Lees het verhaal nu in de nieuwe RIDE!
RIDE Magazine
85 Reacties
16-10-2023 11:31
Visma-Lease a Bike, afkorten tot Visma-Lab, klinkt wel wetenschappelijk
    16-10-2023 12:59
    De juiste afko lijkt mij 'vlab', en dan kunnen we al te hartstochtelijke fans mooi tot vlabbies (spreek uit: flappies) bombarderen.
16-10-2023 20:17
Lease a Bike - wel fijn om een sponsor te hebben dat een een groen product promoot. Weer eens wat anders dan oliegeld of online gokken…
16-10-2023 13:39
Klinkt mij als muziek in de oren. Niet per se 'Lease a Bike', maar wel een Nederlandse sponsor met een fors budget die gelooft in dit project. Heel blij mee, hiermee lijken de roots bestendigd. Ik vermoedde afgelopen dagen een bericht dat Tratnik zijn vriend volgt naar Bora, maar hier lijkt geen sprake van dus, vooralsnog. Geen fusie, wat heerlijk is.

Die budgettaire sprong voorwaarts vind ik als fan niet noodzakelijk. Sterker nog, zou niet verkeerd zijn als ze wat op de knip moeten letten en de concurrentie weer wat dichterbij komt. Afgelopen jaar hebben ze (behalve in de monumenten) schofterig huisgehouden. Ik zit ook niet op een RedBull-Verstappen-achtig scenario te wachten waarin één ploeg er met werkelijk iedere koers vandoor gaat.

Voor volgend jaar heb ik één giga-grote wens... de Ronde of Roubaix voor van Aert. Al winnen ze verder niets meer, het lijkt me zo mooi dat van Aert één van zijn pronkstukken binnenhengelt. En dan lijkt me Roubaix nog het meest waarschijnlijk.
    16-10-2023 18:44
    Ik duim met je mee. Alle ballen op Wout
16-10-2023 11:31
Wat een gare naam.
16-10-2023 13:06
Stabiliteit met een redelijk budget is op de lange termijn voor iedereen beter, zelfs als de afkorting 'vlab' is. De tendens tot steeds hogere budgetten om dezelfde renners voor steeds meer geld te kunnen inhuren leidt uiteindelijk tot niks goeds: louche zaakwaarnemers, contracten die niks waard zijn, over het paard getilde renners met teveel geld etc. - zeg maar voetbaltaferelen. Met een (iets boven?) gemiddeld budget kan het team niet lekker achteroverleunen en vertrouwen dat de beste renners toch wel ingekocht kunnen worden, maar zullen ze, net als de afgelopen jaren, moeten blijven innoveren om een andere pull-factor te hebben. Wel zo leuk.
    16-10-2023 19:05
    Jouw opmerking mbt "over paard.." is lekker dik aangezet. Dat een sporter duidelijk is en aangeeft wat beter kan hoort erbij. Dat zijn zaakwaarnemer het spel lomp met de botte bijl speelt is nog wat anders.
    Echter wat je niet hier aanhaalt is de over het paard getilde Plugge zoals ik hier elders al aangeeft wat hem ontbeert.

    Plugge heeft een bepaalde arrogantie, Bram Tankink deed op wielrevue daar nog eea over uit de doeken. Zoals gezegd Plugge heeft niet de zakelijke voelsprieten voor dit spel, arrogant en kil. Hij en vooral Merijn leverde een pracht presentatie maar vooral door inzet Robert vd Wallen en Frits van Eerd.
    In een koude business case had hij alleen nooit Jumbo binnengehaald, toch zeker niet zo groot als de sponsor nu voor hun geweest is.


    Stel de vraag waarom. Plugge meende even PON Cervelo te kunnen passeren terwijl intern. Ekend is dat PON sponsoring wilde gaan uitbreiden richting titelsponsor samen met Visma. Daar deugt niets van en ik sta er niet van te kijken wanneer hij dacht het allemaal rond te krijgen en dan straalt hij nog meer arrogantie uit en is daardoor Amazon afgehaakt. Hadden die vragen over de overname of hun positie en kwamen de antwoorden afstandelijk over waardoor men afhaakte. Immers echt binden kan Plugge niet want is er de man niet naar.
    16-10-2023 21:49
    @KopoverKop
    Dat Tankink klaagde over Plugge is vermakelijk, de kern hiervan was dat Bram die voor een knecht zeer goed verdiende namelijk tenminste 2 ton per jaar 1 van de renners was die alle nieuwe ideeën van Merijn over trainingen, voeding en noem maar op nogal belachelijk vond. Mag natuurlijk, maar als jezelf niet echt verbetering laat zien als renner en vervolgens daar op wordt aangesproken kun je dat hard vinden, maar in werkelijkheid moet je dan in de spiegel kijken. Zonder Plugge was de ploeg nooit wereldtop geworden. Met de sponsors heeft hij altijd een goede band onderhouden en het is juist veelzeggend hoe close hij en van der Wallen zijn. Rabo was een familie maar men miste de eigenschap om door te selecteren en kritisch naar zichzelf te kijken, onder Plugge is dat anders, je moet leveren gaat voor loyaliteit.
16-10-2023 14:10
Het lijkt me goed voor het Nederlandse wielrennen dat de ploeg een Nederlands karater houdt met een Nederlandse co-sponsor.
    16-10-2023 21:18
    Nederlandse cosponsor; huur een fiets.
16-10-2023 11:56
Deze naam klinkt van geen meter, hopelijk wel mooie truitjes.
    17-10-2023 20:37
    Dat zal toch wel met AGU als kledingsponsor.
16-10-2023 14:48
Heel goede en logische stap van Pon!
    16-10-2023 19:42
    Moet je nagaan dat er al gesprekken liepen met PON over deze mogelijke sponsoring en dat ondertussen Plugge in al zijn euforie met een overname ook nog meent dat PON wel akkoord gaat dat hun Cervelo opzij wordt gezet omdat Specialized meer geld binnen brengt.

    Dat PON dat als tevens goede relatie wel zou billijken. Plugge mist om echt sponsordeals te doen en vooral middels emphatie en een warme persoonlijkheid twijfelende zakenpartners over de streep halen, deze eigenschappen.
    16-10-2023 21:00
    @KopOverKop
    Dat voor Specialized gekozen zou worden was een aanname van de pers. Gezien dit nieuws lijkt me veel realistischer dat ze bij een fusie op Cervelo zouden zijn gaan rijden.
    16-10-2023 23:03
    Kopoverkop das wel heel veel aanname. Denk dat wij maar 10% van het overname verhaal weten en de rest erbij verzinnen. Plugge kan raar overkomen in de media, de man is niet achterlijk
    17-10-2023 15:10
    Jullie vergeten het argument dat het een onderhandelingsstrategie kan zijn geweest. En dat Pon uiteindelijk eieren voor z'n geld heeft gekozen en toch met een (wellicht extra) bedrag over de brug is gekomen.
16-10-2023 17:14
Lelijke Engelse naam brr.
    17-10-2023 07:16
    Helemaal mee eens. Maak er liever Gazelle–Visma van.
16-10-2023 11:33
ben vooral benieuwd naar de outfit en de kleuren, verwacht dat het geel toch helemaal verdwijnt
    16-10-2023 12:22
    De kleur komt van Frits van Eerd. Die zo ongeveer het hele oude minardi f1 team heeft opgekocht.
    Dat team had de geel zwarte kleur. Vandaar ook dat alle supermarkten geel zwart zijn.
    Datvde kleuren verdwijnen lijkt me wel logisch
    16-10-2023 12:54
    Zal Wielerflits dan mee van kleur veranderen? ;-)
    16-10-2023 13:33
    @orange agent. Dan moeten ze eerst kleur bekennen.
    16-10-2023 14:31
    Moeten ze de bijnaam "killerbees" verlaten? Die zijn nu eenmaal geel-zwart.
    16-10-2023 16:02
    @re cycle dat doen ze al tijden toch.
    16-10-2023 21:53
    blauwe voorwielen? of is dat op de zakelijke markt niet?
16-10-2023 11:35
25 tot 30 miljoen. Is dat voldoende? Het budget van blanco pro cycling B.V. was in 2021 32 miljoen (dit is van het mannen, dev en vrouwen team bij elkaar). Dan is er geen sprake van een gegroeid budget, maar eerder een daling. Geen goed teken
    16-10-2023 12:17
    Heb je een bron van dat budget?
    Het is juist vanaf 2024 zonder schaatsen en het is nu 2023... Tevens, wat is blanco? Ik lees dat het budget 25 miljoen was in 2023 met alle teams bij elkaar.
    16-10-2023 13:20
    @glorious: de jaarrekening is gedeponeerd bij de KVK. Blanco pro Cycling B.V. is de paying agent van de ploeg.
    16-10-2023 15:53
    Zit of zat de schaatsploeg ook in dit budget?
    16-10-2023 16:07
    Dit is het budget zonder de schaatsploeg. In 2021 was het budget van Team Oranje B.V. (de overkoepelende B.V. waar ook de schaatsploeg in zit) 40 miljoen euro. Het budget van het schaatsteam zou dus zo'n 8 miljoen euro zijn. Het budget is trouwens gigantisch snel gegroeid, in 2018 was het budget van blanco procycling nog maar 13 miljoen euro, het budget is dus bijna verdrievoudigd in 3 jaar tijd.
    16-10-2023 16:28
    Overal lees ik dat het budget 20 a 25 miljoen is/ was. Dus er klopt iets niet.
    16-10-2023 16:29
    Het is dat ik geen pdf's kan plaatsen in deze comment sectie, anders had ik ze erin geplakt
    16-10-2023 17:46
    Zakendoen komt vaak ook aan op gunnen.
    Uiteraard is voor een bedrijf sponsoring een business case maar daarnaast zeker ook liefhebber zijn of worden. En in die laatste fase enthousiaster worden middels alle contacten die vaak al een jaar of eerder gelegd zijn komt het aan op de "verkopende" partij hoe die empharie inbrengt en weet te winnen. Een warme persoonlijkheid is sales ook op dat niveau komt vaak verder dan de killie met gemaakte lach manager die als CEO een kunstje doet wat hij niet voldoende beheerst.
    Dergelijke trajecten van begin af aan laten lopen via vd Wallen lijkt mij verstandig.
    16-10-2023 19:13
    Je hebt goed opgelet bswinkelss even terug met alle toelichtingen over paying agents, bv's DecoLef (Luxemburg) ADVIPAT, België holding van PL.
    Inderdaad KvK data lichten en je ziet de cijfers.
16-10-2023 12:11
Dit lijkt meer op een tijdelijke oplossing dan een structurele vooruitgang qua sponsoring. Nou zal er met het uitsmeren van het Jumbo-budget nog wel voldoende geld zijn voor de komende jaren, maar zonder nieuwe groter sponsor lijkt de ploeg toch een stapje terug te moeten doen. Nou is dat met het vertrek van Roglic natuurlijk ook al gebeurd, maar ik ben benieuwd of de zoektocht naar een nieuwe grote sponsor door blijft gaan.
16-10-2023 17:31
Tong-breaking
16-10-2023 17:43
Ouest-france.fr heeft het al over Visma-Lease
16-10-2023 18:14
En nu maar hopen dat de ‘meerdere bronnen’ iets beter ingelicht zijn dan bij het vorige brekende verhaal. Zolang de wielerteams voldoende funding hebben en uit die funding geen bloed druipt zal het mij een zorg zijn wie de rekening betaald. Ik heb alleen een beetje medelijden met de commentatoren die al die uit sponsors bestaande teamnamen hardop en volluit moeten zeggen en nog regelmatig ook. Als bovenstaande waar is, wordt het bij mij gewoon team VLB.
16-10-2023 21:06
Nog nooit van gehoord. En dus is er een hele rationele business case voor wielersponsoring, zeker als Nederland, België en Duitsland je beoogde markten zijn. Van Visma had een paar jaar geleden ook niemand gehoord. Dat is nu wel anders.
    16-10-2023 22:26
    Van gehoord hebben is nog iets anders dan weten wat ze doen is nog iets anders dan een product kopen (of leasen in dit geval). De naam Visma gebruikt het team toch al een tijdje. Ik heb pas ergens in de afgelopen weken eens opgezocht wat die eigenlijk doen. Ik denk dat veel wielerliefhebbers de namen kennen maar dat het daar dan ook ophoudt. In die zin is ‘lease a bike’ dan wel een goeie, daar hoeft niemand naar te raden wat die doen :-)
    16-10-2023 22:53
    Ik heb ook jarenlang niet geweten wat Quick Step was, maar als ik destijds een bouwmarkt was binnengestapt om laminaat te kopen, zou Quick Step een voordeel t.o.v. andere merken gehad hebben omdat naamsbekendheid een meetbaar effect heeft op het gedrag van consumenten. De mensen die beslissen over het afnemen van de producten van Visma zijn een kleine groep van HR- en IT-funtionarissen, maar via brede naamsbekendheid bereik je ook zo'n specifieke groep natuurlijk gewoon. De rest van de mensen is dan bijvangst, net zoals ik dat voor Quick Step was.
16-10-2023 11:31
Tip van Flip: maak er maar Bike Lease van... klinkt toch iets korter en beter.
16-10-2023 12:10
Vrees dat dit al snel in de volksmond Team Visma wordt. VISMA LAB (zoals hierboven gesuggereerd) zou nog net kunnen, maar Team VISMA Lease-a-bike als naam laten beklijven, lijkt me wel lastig.
    16-10-2023 13:51
    Dat is wat er bij nagenoeg elk team gebeurt.
    Het enige team met meerdere naamsponsors waar ik de hele naam van uitspreek is Lidl-Trek.
    16-10-2023 21:03
    Jorgenson werd in China door Flobikes gevraagd naar zijn komende jaren en heeft in al zijn antwoorden nooit de naam Visma genoemd. Alleen maar Jumbo, Jumbo, Jumbo. Ik mag hopen dat 2e naam sponsoren duidelijk in de toekomstige contracten laten zetten dat de naam volledig moet worden uitgesproken. En dan was Pon of Lab makkelijker geweest dan Lease a Bike.
16-10-2023 12:15
Gelukkig is dat schaatsen al eerder weggevallen. Op naar een mooi 2024!
16-10-2023 12:15
Als Visma de titel sponsor is dan verwacht je dat de stijl bij hen vandaan gaat komen, maar Visma heeft nauwelijks iets wat je stijl kan noemen.
Lease a bike a bike is al nauwelijks beter. Ik zie wel wat blauwe balken en buttons die ik als ontwerper zou interpreteren als een wit met blauwe stijl gelijk aan Team Jaco AIUla. (Lelijk)

Ik hoop dat men met een rode stijl neemt, afgeleid van het Visma logo. Een beetje als wat Trek met haar fietsen doet: een frisse Ferrari look.
    16-10-2023 12:52
    Ik hoop eigenlijk op een zwart shirt met rode accenten.
    Er zijn al zoveel teams die rood als primaire kleur gebruiken (Bahrein, Ineos, Cofidis, Arcea)
    Zwart gebruikt alleen DSM, en die hebben een grote blauwe baan op het shirt.
    16-10-2023 14:36
    @Tim - owja, Arkea alweer vergeten…

    Zwart met rood inderdaad ook, als is het contrast tussen zwart en rood soms lastig. Destijds bij Sunweb ging het de combinatie + wat wit wel okay geloof ik.
    16-10-2023 20:21
    Gewoon lekker niets veranderen behalve de namen, logo's. Als eerbetoon aan Ome Frits.
    Lijkt mij onwaarschijnlijk maar zou het juist mooie actie vinden.
    16-10-2023 21:05
    Bij beide huisstijlen (Visma en Lab) komt er ook wat donkergroen naar voren, dus een tenue richting Bora Hansgrohe (donkergroen met zwarte en rood) zie ik ook nog wel gebeuren.
16-10-2023 18:51
Kunnen ze dan bwv elk jaar een nieuwe naam op het shirt plaatsen?
    16-10-2023 20:18
    Fietsmerken en of automobielen? Als het maar rendeert. ; )
16-10-2023 20:40
VISMA - PON

Dat lijkt me een veel betere naam. En dan bij de Tour één van de bedrijven van PON benoemen op het speciale Tourshirt. En dan wellicht ook maar bij de Giro en de Vuelta. Zo kun je gedurende het jaar drie bedrijven extra aandacht geven, en hebben wij als volgers een duidelijke naam om uit te spreken :-)
17-10-2023 08:48
Visma-Lease a Bike? Krijg ik de strot niet uit. Visma-LAB. Ok, vooruit. Visma fietsplan. Niets meer aan doen.
17-10-2023 14:39
Dat wordt dan lachen als een renner van "Visma-Lease a Bike" tijdens de Tour met pech langs de weg staat en een fiets van de neutrale wagen krijgt...

Wat een gare naam...
16-10-2023 13:14
De logo's zijn wit-rood en bosgroen, dus het geel zal met zekerheid verdwijnen.
    16-10-2023 16:47
    De bijtjesbrillen kunnen op Marktplaats

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine