Vaughters bekent dopinggebruik tijdens actieve carrière
zondag 12 augustus 2012 om 10:52 Volg in Google

Vaughters bekent dopinggebruik tijdens actieve carrière

foto: Sirotti

Jonathan Vaughters heeft toegegeven dat hij tijdens zijn actieve loopbaan doping gebruikt heeft. Dat vertelde de teammanager van de Amerikaanse ploeg Garmin-Sharp tegen de New York Times. Garmin-Sharp staat bekend om zijn zero-tolerance beleid tegen doping. Het is de huidige werkgever van Thomas Dekker.

Vaughters was beroepsrenner van 1994 tot 2003. Twee jaar reed hij voor het US-Postal team van Lance Armstrong. Op 30-jarige leeftijd hing hij zijn fiets aan de wilgen. “Ik had ervoor gekozen om doping te gebruiken. Ik heb veel spijt van die beslissing. Het schuldgevoel heeft ervoor gezorgd dat ik gestopt ben en een wielerploeg ben gestart, waar schoon rijden belangrijker is dan winnen,” aldus Vaughters.

De bekentenis is opmerkelijk, omdat Vaughters tot dusver altijd volgehouden heeft geen doping te hebben gebruikt. Vandaag de dag is hij een fel tegenstander van doping. “We moeten jonge sporters niet meer de keuze geven om vals te spelen. De enige manier om hen deze keuze te ontnemen is om veel aandacht te besteden aan het bestrijden van dopinggebruik,” geeft hij aan.

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster