Van der Poel zonder plan gestart in Roubaix: “Je komt sowieso iets tegen onderweg”
foto: Cor Vos
zondag 9 april 2023 om 11:36

Van der Poel zonder plan gestart in Roubaix: “Je komt sowieso iets tegen onderweg”

Mathieu van der Poel geldt als een van de topfavorieten om Parijs-Roubaix te winnen. Heeft hij zelf zin in de Helleklassieker? “Het is een van de leukste koersen om vanaf de bank naar te kijken, maar zelf meerijden, is lastig”, zei een glimlachende MVDP kort voor de start tegen VTM Nieuws en het Algemeen Dagblad.

Van der Poel werd vervolgens gevraagd naar zijn koersplan. “Ik heb eerlijk gezegd geen plan, want je weet dat je onderweg sowieso iets gaat tegenkomen”, klonk zijn antwoord. “Het belangrijkste is om je dan niet druk te maken en te blijven rijden. Dit is een van de wedstrijden waar het meeste gebeurt, dat zal vandaag niet anders zijn. Je hebt goede benen nodig, maar ook beetje geluk. Daar hoop ik op.”

Van der Poel reed Parijs-Roubaix twee keer eerder. Bij zijn debuut in 2021 werd hij derde. “Dat eerste jaar had ik misschien wel wat anders kunnen doen, maar was het gewoon op aan het einde. Vorig jaar had ik de benen niet toen ze gingen. Ik ga niet per se iets anders doen.”

“Op gelijke hoogte met enkele andere renners”
Over zijn voorjaar is Van der Poel voorlopig zeer tevreden. “Ik heb misschien wel mijn beste voorjaar achter de rug, maar uiteraard wil ik deze koers ooit ook op mijn palmares hebben. Of ik de topfavoriet ben? Uiteraard ben ik een van de favorieten, maar ik zet me op gelijke hoogte met enkele andere renners. In Roubaix speelt pech altijd een rol en je hebt hier niet de klimmetjes zoals in Vlaanderen waar je het verschil kan maken.”


Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Mathieu van der Poel siert de cover van de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! Het najaar is de ideale periode om te gaan gravelen, dus als wereldkampioen gravel van Leuven is hij de ideale persoon om uit te lichten. In de Najaarsgids lees je verhalen over het WK Gravel in Zuid-Limburg, maar ook interviews met Pauline Ferrand-Prévot, Jonathan Milan, Quinn Simmons en Pascal Eenkhoorn en veel meer!
RIDE Magazine
1 Reacties
09-04-2023 14:10
Is gewoon een loterij.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine