Van Aert hoopt na stage op nieuwe start in Antwerpen en Namen
Na twee weekenden afwezigheid keert Wout van Aert zaterdag terug in competitie. De 23-jarige wereldkampioen van Veranda’s Willems-Crelan werkte de voorbije twee weken een trainingsstage af in het Spaanse Calpe. Die heeft hij goed verteerd en met goede moed blikt hij op de site van de Wereldbeker-cross in Namen vooruit op het komende weekend.
“Twee weekends zonder cross, dat voelt wel heel lang aan”, bekent de Belg. “Maar de stage heeft wel deugd gedaan. Ik heb mijn schema volledig kunnen afwerken, het weer was goed en ik ben volledig gezond. Een perfecte voorbereiding dus. Het is toch altijd wat makkelijker om in de zon te trainen. Ik heb nu nog een paar dagen om terug aan te passen aan de kou en de crossfiets.”‘Zo slecht was het niet’
Van Aert begint meteen met een dubbelprogramma: zaterdag start hij in de Scheldecross te Antwerpen om daags nadien in Namen aan het vertrek te verschijnen. “In een jaar waar alles goed was verlopen zou dit voor mij gewoon deel twee van mijn seizoen zijn, nu voelt het aan als een nieuwe start. Al werden mijn prestaties en resultaten de voorbije maanden wel een beetje gedramatiseerd. Ik heb nooit ontkend dat ik onder de verwachtingen bleef, maar zo slecht als sommige commentaren die ik las, was het ook niet. De komende weken hoop ik terug een constante in mijn prestaties te krijgen.”
RIDE: het ideale cadeau voor de feestdagen!
De gloednieuwe RIDE Magazine Wintergids 2025 zit met 156 pagina's bomvol mooie wielerverhalen om van te genieten in de koude winter. In het blad lees je interviews met Lorena Wiebes, Tibor Del Grosso, Oscar Onley, Ide Schelling en Wilco Kelderman. Het gaat over de veldritwinter, alles over Alpe d'Huez, het nieuwste materiaal en jouw fietsplannen voor 2026.
Een ideaal cadeau om weg te geven voor de feestdagen, toch? Bestel nu deze RIDE voor jezelf of voor een echte fietsfanaat.
Die denkt nu al alleen nog maar aan Roubaix, waar ik nog moet zien of ze uberhaupt worden uitgenodigd...
Succes Wout, ik hoop op een stel spannende crossen!
De pijp uit lukt normaal maar een keer, benieuwd hoe jullie dat doen maar wat je zegt ritme houden lijkt moeilijk bij sterk wisselende weersomstandigheden.