UAE Tour bevestigt: Remco Evenepoel tegen Isaac Del Toro en Jonas Vingegaard
maandag 19 januari 2026 om 11:07

UAE Tour bevestigt: Remco Evenepoel tegen Isaac Del Toro en Jonas Vingegaard

In de wandelgangen ging het gerucht al langer, maar Remco Evenepoel heeft de UAE Tour nu ook definitief aan zijn koersprogramma toegevoegd. Dat bevestigt de organisatie in een persbericht.

Oorspronkelijk stond er in de periode dat de rittenkoers verreden wordt (16-22 februari) een hoogtestage met zijn ploeg Red Bull-BORA-hansgrohe gepland, maar deze wordt uitgesteld.

In de rittenkoers zal de dubbele Olympisch kampioen het onder anderen op moeten nemen tegen Isaac del Toro en Jay Vine van UAE Emirates-XRG. Het parcours van de editie van dit jaar moet nog onthuld worden.

Evenepoel won de UAE Tour al in 2023, toen hij afrekende met Luke Plapp en Adam Yates. Evenepoel begint zijn seizoen in de Trofeo Ses Salines op Mallorca op 29 januari. Hierna zal hij de Ronde van Valencia afwerken (4-8 februari).

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
10 Reacties
19-01-2026 14:03
Evenepoel moet dit aankunnen in goede vorm, met die tijdrit erbij.
    19-01-2026 14:44
    Ik denk ook dat hij deze ronde wel gaat uitrijden
19-01-2026 12:25
Qua toppers is dit eigenlijk het mooiste. Lipo, REV, del Toro, Roglic, Jonas, Almeida, etc. die het tegen elkaar opnemen.

Verder ook prima programma voor Remco. Wat ik denk dat een logisch verwachtingspatroon is..

* Domineren in 1 weekse WT koersen a la Roglic in z'n beste jaren - met zo'n tijdrit mag je dat verwachten
* Best of the rest achter Pogacar in eendaags heuvelkoersen, en het hem incidenteel lastig maken
* Meedoen om podium in 3 weekse WT-koersen, en strijden om winst bij afwezigheid Pogacar/Vingegaard.
    19-01-2026 14:03
    Er is toch helemaal nog geen sprake van Almeida, Roglic en Lipowitz? Almeida start bijvoorbeeld al in Algarve.
    19-01-2026 14:08
    @Samamba. Bedoel meer in algemene zin dat, dat de leukere koersen zijn. In dit geval dus een strijd tussen del Toro, Jonas en Remco, maar de andere genoemde namen schat ik op vergelijkbaar niveau (met Jonas daar in 3 weekse koersen nog wel een stukje boven). Als je Pogacar wegneemt dan is er daaronder dus stiekem best een rijtje toffe renners die behoorlijk aan elkaar gewaagd zijn.
    19-01-2026 14:27
    Vingegaard staat wel echt boven de rest in mijn ogen. Duidelijk van een hoger niveau dan bv Evenepoel en Almeida qua ak werk.
    19-01-2026 15:32
    Eens, ik vind het een mooi programma. Zwaartepunten zijn vertrouwde koersen: LBL, TdF en het WK. Natuurlijk komt Lombardije er ook nog wel bij. Hij stopt zich niet weg voor Tadej, integendeel. De kleinere koersen zijn dan half als voorbereiding, half als bonus als hij wint.
19-01-2026 16:21
Hopelijk kan er iemand wat in de buurt van Vingegaard blijven. Dan krijgen we toch al spannende wedstrijden waar Pogacar niet start :)
19-01-2026 12:47
Het zou me niets verbazen als Tadej stiekem toch nog aan gaat schuiven.
    19-01-2026 16:56
    Die is blij dat hij eindelijk eens een jaartje niet moét aan schuiven.

Reacties zijn gesloten.