UAE-baas blikt vooruit op programma Tadej Pogacar 2025: “Willen behouden wat we hebben bereikt”
Tadej Pogacar heeft een geweldig seizoen achter de rug en geniet momenteel van enkele vrije tijd, voordat hij weer de koers induikt. Achter de schermen wordt er echter al druk gesproken over de plannen van 2025. Manager Maxtin Fernandez wil nog niet veel prijsgeven over de plannen, maar bespreekt wel de mogelijkheden in gesprek met Eurosport.
“We hebben al knopen doorgehakt en de beslissingen zijn genomen”, aldus de manager van UAE Emirates. “We zullen de planning aankondigen op 10 december tijdens de mediadag van de ploeg in Alicante. Het is duidelijk dat het idee is om het palmares van Pogacar nog verder op te vijzelen met alle koersen die hij nog niet gewonnen heeft in gedachten.”
De grootste gaten lijken aan de ene kant de monumenten Milaan-Sanremo en Parijs-Roubaix te zijn. Aan de andere kant ontbreekt van de grote rondes ook nog de Vuelta. “Naar mijn idee is Milaan-San Remo de moeilijkste koers om te winnen. De wedstrijd wordt in vijf explosieve minuten beslist na zeven uur koers. Als je realistisch bent, kan vandaag de dag geen enkele renner superieur aan zijn concurrenten zijn in vijf minuten. Er zijn veel kanshebbers naast Tadej”, aldus Matxin Fernandez.
“De intentie is om in 2025 te behouden wat we bereikt hebben”, gaat de Spanjaard verder. “Het is niet makkelijk om de beste renner en de beste ploeg ter wereld te blijven, want dat betekent dat veel van je rivalen nu je krachten kennen en je zwaktes bestudeerd hebben. We proberen zodoende onze krachten te maximaliseren en de zwaktes weg te werken. Je weet dat hij een goed jaar gaat rijden en je weet dat hij gaat winnen, maar je weet niet in welke hoeveelheden.”
Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!
Gran Camino
Strade Bianche, T-A en MSR
Baskenland of Romandie (Beiden nooit gewonnen) en WP plus LBL
Suisse/Dauphine (Beiden nooit gewonnen)
Tour
Vuelta
WK + najaar
UAE
Strade
MSR
E3
RVV (ook eerder genoemd)
Baskenland
Luik
Dauphiné
Tour
Vuelta
WK
Lombardije