zondag 17 april 2022 om 17:41

Tweede plaats voor Wout van Aert in Parijs-Roubaix: “Zelf heel verbaasd over”

Video Na een periode van onzekerheid vanwege een coronabesmetting keerde Wout van Aert zondag met een tweede plaats in Parijs-Roubaix terug in koers. Tot zijn eigen verbazing. “Ik ben super tevreden dat het beloond wordt met een tweede plaats. Ik mag echt tevreden zijn”, vindt Van Aert, die de sprint om de tweede plaats won achter de solerende Dylan van Baarle.

“Ik ben er zelf heel verbaasd over”, aldus Van Aert in gesprek met Sporza. “Ik was natuurlijk iemand met een vrije rol. Het was afwachten hoe het zou gaan. Maar het ging best goed en ik was degene die van pech gespaard bleef in de openingsfase. Christophe Laporte was vanaf de eerste strook aan het sukkelen, maar voor mij liep dat tot dan allemaal goed.”

“In het Bos van Wallers had ik pech en vanaf daar was het niet altijd gemakkelijk, maar de benen waren beter dan verwacht. Ik kon daardoor finale rijden en het was logisch dat ik ervoor zou gaan”, vertelde hij. Van Aert trok in de elitegroep meerdere keren ten aanval en wist daardoor telkens voor een schifting te zorgen. “Ik voelde mij goed en wilde ervoor gaan. De vroege vlucht had ook een grote voorsprong, dus het was ook het moment om nog kans te maken op de zege. Maar toen kreeg ik nog een keer pech, dat was eigenlijk de keer te veel. Daarna was het moeilijk.”

De winst ging uiteindelijk naar Dylan van Baarle. “Hij was een van de sterksten in koers en degene van wie ik het meeste schrik had toen hij wegreed. Je weet dat hij niet stilvalt. Hij reed ook alleen maar verder weg, chapeau voor hem. Ik ben zelf niet teleurgesteld. Als je dit vantevoren gezegd had, was ik heel blij geweest”, aldus de kopman van Jumbo-Visma.

RIDE Magazine
26 Reacties
17-04-2022 17:48
Onbegrijpelijk dat ze deze man in een dienende rol hebben laten rijden!
    17-04-2022 17:51
    Dat geloof je toch zelf niet? Die was gewoon kopman hoor.
    17-04-2022 17:55
    Ja, dat wilde hij wel doen, maar de ploegmaats wilde niet in die rol kruipen.
    Dat zag je bij Nathan Van Hooydonck, die alles uit de kast haalde om zijn kopman van voren te brengen.
    17-04-2022 17:56
    Ja, enorm onbegrijpelijk! Snap niets van je commentaar. Het zal wel de teleurstelling zijn. En dat is wel weer begrijpelijk.
    17-04-2022 18:29
    Ik vermoed dat er een paar de ironie van Martino niet begrijpen
    17-04-2022 18:35
    @Vangenechten, inderdaad...
17-04-2022 17:53
Laporte een sukkelaar? Wederom een miskoop voor TJV dus.
    17-04-2022 18:17
    Inruilen voor Van Baarle. Klaar, probleem opgelost.
17-04-2022 17:53
Gelukkig is hij terug! :)
17-04-2022 17:57
toch niet gek voor iemand die in dienst rijdt... doet me een beetje denken aan Froome/Wiggins ;-)
17-04-2022 17:58
Natuurlijk is hij tevreden. Na de besmetting heb je onzekerheid over wat je kan en die lijkt mij nu weg. Tweede is meestal een ondankbare plek maar juist vandaag haalt hij er denk ik energie uit. Trouwens ook een dikke shout-out naar Nathan,die wordt elk jaar beter en met alle privé-ellende kan ik daar alleen maar diep mijn hoed voor afnemen.
    17-04-2022 18:33
    Aha, jij bent dus die man met de hoed die hier en daar soms goedkeurend, maar ook geregeld afkeurend loopt rond te scharrelen. Ik had eerlijk gezegd al zo’n vermoeden.
17-04-2022 18:29
Hele goede koers gereden, chapeau!
    17-04-2022 18:40
    Chapeau? Of ben jij de man met het hoedje? Nu begin ik toch te twijfelen. Of zijn M&M eigenlijk één? Een dubbel account. Inloggen, mening, uitloggen, andere account zelfde mening, uitloggen, weer inloggen, ja, helemaal eens met M etc.
17-04-2022 18:33
Een van de betere koersen die ik hem heb zien rijden. Pech op een vervelend moment en twee keer terugkeren. Er was vandaag eentje beter, maar hij mag zich niets verwijten.
    17-04-2022 19:14
    Beter zou ik niet zeggen. Volgens mij waren ze van hetzelfde niveau. Het enige verschil is dat wout geen vrijgeleide krijgt en voor de finale al enorm veel krachten verspild heeft.
    De manier waarop van baarle de laatste 20km doortrok is wereldklasse.
    De manier waarop van aert het favorietengroepje uitdunde was ook indrukwekkend, evenals het terugkeren na 2 maal pech. Zeker die eerste keer bij het bos van wallers. 1.30 min achterstand op de hoofdgroep. Voor iedereen is dit game over. Maar hij reed iedereen voorbij naar de favorietengroep. Enige verschil is dit is in de achterhoede en niet voor de overwinning.
    17-04-2022 20:46
    Dat is waar, maar gewoon wat betreft veerkracht en bereidheid tot aanvallen. Ik vond hem vorig jaar nog vaker achter de feiten aanlopen en reageren op wat de rest deed. Hij durft de koers zelf in handen te nemen.

    En Van Baarle was natuurlijk meer dan outstanding.
17-04-2022 18:36
Dat wordt wat voor de heren van sporza. Wie wordt er vaker benoemd : Wout of Remco ??
    17-04-2022 18:38
    In de comments van WF bedoel je?
17-04-2022 19:15
In ieder geval duidelijk dat een Covid-besmetting soms ook nauwelijks gevolgen kan hebben.

Teunissen weer à la Teunissen. Niets bijdragen als helper, niets bijdragen als schaduwkopman, overal wat tussendoor rijden naar een verre ereplaats. Ik blijf erbij, dat is een puntenpakker voor een kleinere ploeg, bij Jumbo heeft die nauwelijks meerwaarde. Je hebt gewoon veel meer aan Affini, Roosen en Van Hooydonck, ook al zijn die intrinsiek mogelijk minder goed. En om spontaan even iets te winnen à la Van Baarle is hij dan weer niet goed genoeg.
    17-04-2022 19:30
    Ik denk dat hij van aert na het bos wel eventjes van dienst is geweest om de kloof met de favorietengroep te verkleinen. Hoe lang dit was weet ik niet, maar het is beter dan niets.
    17-04-2022 19:33
    Dat was Affini. Teunissen zet WVA en Van Hooydonck wel goed af juist voor Orchies.
    17-04-2022 20:39
    Ja, Affini zelf groeit ook wel gestaag. Gaat veel langer mee dan voorheen.
17-04-2022 19:26
Naast dat hij twee keer lek rijdt verspeelde hij toch te veel energie met wat aanvallen vlak voordat de group met Mohoric, Lampaert en later Van Baarle wegreden.
17-04-2022 20:40
ZELF HEEL VERBAASD OVER”
Onbenullig doen is ook n vak.
    17-04-2022 20:49
    Jij hebt het helemaal onder de knie.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine