Twee op een rij: Jarno Widar wint na ware slijtageslag weer in Giro Valle d’Aosta
Etappe vier van de Giro Ciclistico della Valle d’Aosta – Mont Blanc (2.2U) is gewonnen door Jarno Widar. De jonge Belg van Lotto Development, die vrijdag ook al de derde etappe won, reed in de laatste kilometer van de slotklim weg bij de concurrentie. Hij blijft uiteraard ook leider.
Op dag vier van de door het overlijden van Samuele Privitera overschaduwde Giro Valle d’Aosta stond de koninginnenrit op het programma. In een rit van goed 160 kilometer kwam de renners over de Cerellaz (6 km aan 7,8%), Champremier (8,6 km aan 9,5%) en Les Fleurs (12,3 km aan 6,8%), alvorens de ellenlange slotklim naar Valsavarenche (25,8 km aan 4,9%) wachtte. Jarno Widar begon de dag als leider na zijn dubbelslag van vrijdag.
Giro Ciclistico della Valle d'Aosta - Mont Blanc
- Datum
- woensdag 16 juli 2025 - zondag 20 juli 2025
- Categorie
- 2.2U | Men Under 23
- Afstand
- 498.1 KM
- Startplaats
- Aosta
- Finishplaats
- Breuil-Cervinia
Het zware parcours zorgde in combinatie met de regenachtige omstandigheden voor een slijtageslag. Aaron Dockx, de nummer twee van het klassement, was daarvan het grootste slachtoffer. Hij moest vroeg lossen en zou veel tijd verliezen. Kevin Biehl (General Store-Essegibi-F.Lli Curia) reed dan weer lang in zijn eentje voorop. Op de slotklim zagen we twee achtervolgers: Pierre-Henry Basset (XDS Astana Development) en Edoardo Zamperini (Arkéa-B&B Hotels Continentale). Daarachter volgde de groep der favorieten.
Widar dunt peloton uit
Hier bepaalde UAE Team Emirates Gen Z aanvankelijk het tempo voor Mateo Pablo Ramírez, de Ecuadoraanse nummer vijf van het klassement. Later nam geletruidrager Widar zelf over. Hij zorgde er eigenhandig voor dat Basset en Zamperini, de nummer vier van het klassement, weer tot de orde werden geroepen. Later ging Zamperini echter nogmaals, nu met Matteo Scalco (VF Group-Baridiani CSF Faizanè).
Samen reden ze naar Biehl, maar eenmaal daar, ging Scalco alleen door. Het was nog minder dan vijf kilometer naar de streep, maar de Italiaan zou niet winnen. De groep Widar was namelijk op komst. Die groep was in feite een groepje. Inclusief Scalco en Widar waren ze met zijn vijven: enkel Ramírez, Jakob Omrzel en Liam O’Brien konden het tempo van Widar bijbenen. Zij begonnen samen aan de laatste kilometer.
Widar wint weer
Daar viel Omrzel aan, maar de Sloveen liep vervolgens op een counter van Widar. De jonge Belg was duidelijk de beste vooraan. In korte tijd sloeg hij een mooi gat om naar zijn tweede opeenvolgende dagzege te soleren. Net als vrijdag, wees hij bij het overschreden van de streep naar boven, voor Privitera. Widar verstevigde ook zijn leidersplaats in het klassement.
(koerst die eigenlijk nog?)