Tourbaas Prudhomme vraagt fans om langs hele parcours mondmaskers te dragen
Duidelijke en niet mis te verstane boodschap van Christian Prudhomme richting de toeschouwers tijdens de Tour: “Draag een mondkapje langs de kant van de weg. Niet alleen in de verplichte zones zoals bij start en finish en op de cols, maar langs het volledige parcours.”
Prudhomme doet zijn oproep in Nicematin.com. “Covid-19 of niet, er zullen onvermijdelijk toeschouwers langs het parcours staan”, beseft de Tourbaas. “Maar als je van de Tour en zijn kampioenen houdt, draag dan alsjeblief overal een mondmasker. Niet alleen op plaatsen waar dat verplicht zal zijn en waar door ons zal gefilterd worden.”
Verder zal zoals eerder al gemeld de reclamekaravaan gelimiteerd worden en bereidt de organisatie een ‘gezondheidsbubbel’ rond de renners voor. “2020 wordt niet het jaar om handtekeningen en selfies te vragen. Vergelijk het met de finale van Wimbledon of de Champions League voetbal. Je vraagt aan Federer of Messi ook geen handtekening voor de match”, aldus Prudhomme.
“Maar als de pandemie voorbij is, zal de Tour terugkeren naar zijn oorspronkelijke vorm en wordt het wielrennen opnieuw die prachtige en populaire sport”, eindigt hij met een positieve noot.
Ook een stukje sociale druk toevoegen en vooraan in de karavaan een auto met een herinnering aan dit verzoek. Helpt ook dat de hele karavaan ze verplicht draagt, alleen de renners zijn vrijgesteld begreep ik uit het interview met Niermann.
2 jaar geleden zag ik Tom Dumoulin op kop langskomen op La Rosiere in zijn jacht naar geel (die helaas mislukte) en Mark Cavendish die al lang buiten tijd was en de slotklim nog op moest terwijl alle toeschouwers al naar huis gingen (heb hem nog ff goed aangemoedigd).
En vorig jaar stond ik langs de kant bij de 1e etappe en de ploegentijdrit, dus ik heb een Nederlander in het geel in de Tour mogen bewonderen (voor die 10 seconden waarin ze langsflitsen dan...)
Je krijgt minder mee van de race zelf, maar zeker bergetappes zijn een hele andere ervaring door langs de kant te staan die je absoluut niet meekrijgt door naar TV te kijken.
Ik denk dat je het eerder kan omdraaien. Er zijn veel mensen gek gemaakt door de media en incorrecte berichtgeving. Die paniek vertaald zich onder andere in emotie die op geen enkel feit gebaseerd is. Het idee dat iets bescherming kan bieden is belangrijker dat de vraag of het het ook daadwerkelijk doet.
https://www.trouw.nl/buitenland/het-virus-flakkert-soms-weer-angstwekkend-hoog-op-de-tweede-golf-of-zitten-we-nog-in-de-eerste~b47c51db/
Gewoon een reis door Frankrijk met een doel, fantastische ervaring!
Je kunt je afvragen wat normaal is;
De boel oplichten zoals froompie heeft gedaan of
Dit weer onder de aandacht brengen zoals john doet.
Ik kies voor john
een goede business zijn voor de ASO in samenwerking met een producent.
Producenten van mondmaskers hopen dat de pandemie nog lang in stand blijft.