Tour Femmes 2026: Urska Zigart niet zichzelf door maagproblemen
foto: Fotopersburo Cor Vos
dinsdag 4 augustus 2026 om 10:10 Volg in Google

Tour Femmes 2026: Urska Zigart niet zichzelf door maagproblemen

Ze was achtste in de Giro d’Italia Women en zesde in de Vuelta, dan verwacht je dat Urska Zigart ook voor een goed klassement meedoet in de Tour de France Femmes, weliswaar aan de zijde van Kim Le Court. Maar de Sloveense komt momenteel niet goed voor de dag en kwam in de derde rit als voorlaatste binnen op 25 minuten van de winnaar. Wat is er aan de hand?

Haar team AG Insurance-Soudal geeft tekst en uitleg op sociale media. Zigart had last van maagproblemen, maar besloot toch om door te zetten en bereikte op die manier de aankomst binnen de tijdslimiet.

“Ik voelde me niet mezelf vandaag”, liet de vriendin van Tadej Pogacar na afloop optekenen. “Het was een van mijn zwaarste dagen ooit op de fiets. Ik wil de rensters die in mijn groepje zaten bedanken. Het is echt ongelooflijk hoe iedereen zorg draagt voor elkaar, in de hoop dat we het allemaal zouden halen. Laten we hopen dat de maagproblemen na de rit van dinsdag verdwenen zijn.”

De individuele tijdrit kan voor Zigart een extra rustdag worden. “Ik kan het in ieder geval rustig aan doen”, zegt ze. Daags nadien wacht een stevige etappe met acht beklimmingen.

Voor de zomervakantie
1 Reacties
11:46
even flesje augurken sap bij vriendje ophalen, doet wonderen

Om te reageren moet je ingelogd zijn.