Arnaud De Lie moet na lijdensweg opgeven: “Dit is een gigantische teleurstelling”
De Tour de France van Arnaud De Lie zit er na nog geen drie etappes alweer op. De Belg, die afgelopen week ziek was, moest al vroeg lossen in de derde rit en vocht de hele dag tegen de tijdslimiet. De sprinter van Lotto-Intermarché hield lang vol, maar moest uiteindelijk toch in de remmen knijpen.
De Lie kende al een bijzonder zwaar openingsweekend. Zo moest hij ook vroeg passen in de zondagrit naar Barcelona, maar toen wist hij – met hulp van zijn ploeggenoten – wel op tijd de finish te bereiken. Een dag later kwam hij echter opnieuw vroeg in de problemen. Al op de flanken van de eerste beklimming van de dag – de Sant Feliu de Cordines (7,6 km à 4,5%) – moest hij het peloton laten rijden.
De Lie kon aanvankelijk nog rekenen op steun van zijn Franse ploeggenoot Baptiste Veistroffer en Robbe Dhondt en Arvid De Kleijn – die ook vroeg moesten afhaken – maar in de laatste vijftig kilometer van de rit stond de Waal er alleen voor.
Lotto-Intermarché zag de bui op dat moment al hangen en dus kreeg Veistroffer de opdracht om zijn eigen tempo te rijden in verband met de tijdslimiet. De Lie besloot aanvankelijk nog wel in zijn eentje door te rijden, maar op goed twintig kilometer van de finish – bij de bevoorrading – stapte hij toch uit de wedstrijd.

De Lie kon aanvankelijk nog rekenen op hulp van Veistroffer – foto: Fotopersburo Cor Vos
De Lie stond na zijn opgave nog wel Het Laatste Nieuws te woord. “Dit is natuurlijk een gigantische teleurstelling, want ik heb maanden naar de Tour toegewerkt en ik droomde ervan om mee te doen in de sprintritten. Maar helaas heeft deze maaginfectie mij zwaar verzwakt. Ik heb de eerste twee ritten alles gegeven, maar vandaag had ik gewoon de benen niet om verder te doen, zeker niet in deze extreme hitte.”
“De opeenvolging van beklimmingen was gewoon te veeleisend. Ik heb Baptiste, die bij me was gebleven, gezegd om alleen verder te rijden zodat hij wel binnen de tijdslimiet zou finishen. Het enige wat ik nu kan doen is volledig proberen herstellen en sterker terugkomen voor de rest van het seizoen.”
Nieuwe mokerslag
Zo blaast De Lie wel erg vroeg de aftocht in de 113e Ronde van Frankrijk. Het is voor de 24-jarige coureur een nieuwe mokerslag, nadat hij eerder dit jaar al iets soortgelijks moest meemaken in de Giro d’Italia. Ook toen begon hij ziek aan de ronde en moest hij na enkele dagen zwoegen de handdoek gooien.
Uitvallers Tour de France 2026
Etappe 2
| # | Renner | Type |
|---|---|---|
| 1 | Groupama - FDJ United | DNS |
Etappe 3
| # | Renner | Type |
|---|---|---|
| 2 | Lotto - Intermarché | DNF |
Advertentievrij lezen op Wielerflits? Dat kan!
En wat mij betreft heeft Lotto al meer dan genoeg geduld getoond.