Tour 2026: Alpecin-Premier Tech neemt Tim Marsman mee, geen Tibor Del Grosso
Tim Marsman maakt zijn debuut - foto: Fotopersburo Cor Vos
maandag 29 juni 2026 om 18:43 Volg in Google

Tour 2026: Alpecin-Premier Tech neemt Tim Marsman mee, geen Tibor Del Grosso

Alpecin-Premier Tech is de volgende ploeg die zijn selectie voor de Tour de France (4-26 juli) heeft bekendgemaakt. Mathieu van der Poel en Jasper Philipsen zijn de twee speerpunten van de Belgische formatie. Verder valt op dat Tim Marsman zal debuteren in een grote ronde, maar dat er geen ruimte is voor Tibor Del Grosso.

Met een ijzersterk NK wielrennen zette Marsman zijn ambities om naar de Tour de France te gaan zondag nog kracht bij. De 25-jarige Nederlander reed weliswaar geen goede uitslag, maar was de laatste die met winnaar Wilco Kelderman mee kon. Na afloop vertelde hij in gesprek met WielerFlits over zijn eerste maanden bij de ploeg en zijn ‘change of plans’ gedurende het seizoen.

“Na de Ronde van Turkije belde de ploeg en zeiden ze: we willen je graag mee op hoogtestage als reserve voor de Tour de France. Eigenlijk ging dat allemaal zo goed dat ze beslist hebben dat ik naar de longlist ben gegaan. Ik ben denk ik nog nooit zo goed in vorm geweest, ik ben blij met hoe het nu gaat. Het zou heel mooi zijn, ik ben benieuwd. Ik heb laten zien dat ik goed in orde ben, maar het is afwachten wat de ploeg beslist.”

De ploegleiding heeft nu goed nieuws voor Marsman: hij mag zijn koffers pakken voor de reis naar Barcelona, waar de Tour zal beginnen met een ploegentijdrit.


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
1 Reacties
18:46
Tibor heeft geen verpletterende indruk achtergelaten dit seizoen tot nu toe. Mooi dat de ‘laatkomer’ Marsman meteen een kans krijgt. Voor Tibor komen de kansen nog wel.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.