Paul Seixas is klaar voor Tourdebuut: “Maar is wel een stap in het onbekende”
Hij moet zijn twintigste verjaardag nog vieren, maar Paul Seixas laat wielerminnend Frankrijk weer dromen. Het nieuwe wonderkind maakt zich ondanks zijn piepjonge leeftijd al op voor zijn eerste Tour de France, maar met welke verwachtingen vertrekt hij straks naar Barcelona?
Zeven seizoenszeges – waaronder de Ronde van het Baskenland en de Waalse Pijl – en tweede plaatsen in Strade Bianche en Luik-Bastenaken-Luik: het zijn de indrukwekkende adelbrieven die Seixas dit seizoen al heeft verzameld in het tenue van Decathlon CMA CGM. De 19-jarige wielersensatie was dit seizoen al tot grootse dingen in staat en mag het nu laten zien in de Tour.
Alleen, zijn aanloop naar de Ronde van Frankrijk verliep niet vlekkeloos, na een val in de Tour Auvergne-Rhône Alpes. “Na mijn valpartij en opgave kon ik mijn voorbereiding op de Ronde van Frankrijk vrijwel volgens plan hervatten, met enkele aanpassingen aan een aantal trainingen vanwege mijn blessures”, stelt Seixas de wielervolgers gerust in een perscommuniqué.

Seixas als winnaar op het podium van de Waalse Pijl – foto: Fotopersburo Cor Vos
“Met nog vijf dagen te gaan tot de Grand Départ voel ik me klaar om de komende weken alles te geven en het best mogelijke resultaat te behalen. Ik stel mezelf geen specifiek doel, omdat het een stap is in het onbekende.”
“Ik heb nog niet eerder zo’n lange en veeleisende wedstrijd gereden. Ik hoop een actieve rol te kunnen spelen tijdens de wedstrijd, mezelf te blijven verbeteren en van de ervaring te genieten. Ik heb altijd al van de Tour de France gedroomd. Ik weet dat ik een bevoorrechte positie verkeer, dat ik op een dergelijke jonge leeftijd al mag deelnemen.”
En voor ons NL-ers is het mooi om ook nog illusies te mogen hebben op ritwinst in een sprintersetappes.
Als hij al een bijnaam heeft is dat "drie longen" vanuit zijn jeugd.
Thierry (Henry) => Titi
Jean => JaJa (uitspreken zjazja)
Paul => PP
etc
En Jaja heb ik nog nooit in combinatie met Jean meegemaakt. De troetelnaam voor Jean is Jeannot.
https://brasseriejaja.eatbu.com/