Tour 2025: UAE Emirates XRG presenteert ploeg rond Tadej Pogacar na ‘perfecte voorbereiding’
UAE Emirates XRG heeft de selectie rond Tadej Pogacar gepresenteerd. In de ploeg geen opvallendheden. Vergeleken met 2024 is Jonathan Narváez de enige nieuweling, maar ook dat was al bekend.
Pogacar krijgt in Frankrijk ook de inmiddels vertrouwde kern met Pavel Sivakov, Tim Wellens, Marc Soler, Nils Politt, Joao Almeida en Adam Yates met zich mee.
“Ik ben blij dat mijn voorbereiding nagenoeg perfect geweest is”, meldt Pogacar in het persbericht van zijn team. “Alles is vlekkeloos verlopen en ik heb een prima hoogtestage achter de rug. De sfeer in de ploeg is geweldig en dat geeft me veel vertrouwen. Natuurlijk is de Tour onvoorspelbaar en kan je niet volledig voorbereid zijn, maar dat maakt het zo speciaal.”
“Ik verwacht dat iedereen een zeer hoog niveau zal halen. De eerste dagen worden open en agressief en in de slotweek moet er nog stevig geklommen worden”, eindigt de titelverdediger.
Voor de rest, weinig aan op te merken denk ik
Dus eigenlijk is het een supersterk team met bijna geen zwakke plekken. De zwakken plekken zitten in de auto.
Ben benieuwd of ze het bij UAE op de een of andere manier dan toch weer voor elkaar krijgen dat die jongens als Pollitt en Soler opeens een heel peloton eraf rijden bergop....
Van de Dauphine tot de eerste bergen in de Tour zit 5 weken, geduld nog even.
Maar groot verschil zal komen van Almeida en Yates die in de berg etappes het verschil moeten kunnen maken. Die waren er in de Dauphine natuurlijk niet bij.
Vond vooral Wellens een erg sterke indruk geven in de Dauphiné in de 2 etappes dat het zijn beurt was om lang mee te gaan.
ik dat niet Pogacar, maar wel Vingegaard zich mogelijk
meer zorgen moet maken want deze laatste heeft steeds
al zijn bodyguards nodig, terwijl Pogacar veel minder.
Maar wat indien Yates, als Giro-winnaar geen zin meer zou
hebben of niet goed genoeg meer is om zich ook nog pleuris
te rijden voor Vingegaard ?
Of wat indien Kuss nog steeds zijn belabberd niveau van de
afgelopen 2 jaren heeft ?
Of wat als Jorgenson meer bezig is om voor zichzelf te rijden
dan voor zijn kopman ?
Of wat als Van Aert ook wel eens meer bezig zou zijn met zijn eigen
zegekansen, en tegen Vingegaard zou zeggen: 'mij niet bellen' ?