Tour 2025: Jury deelt maar liefst vier gele kaarten uit, onder meer aan Coquard
foto: Cor Vos
maandag 7 juli 2025 om 20:26

Tour 2025: Jury deelt maar liefst vier gele kaarten uit, onder meer aan Coquard

De hectische Tour-dag is ook niet onopgemerkt gebleven bij de jury in de Tour de France. Na afloop zijn er maar liefst vier gele kaarten uitgedeeld aan renners. Bryan Coquard, die betrokken was bij de valpartij van Jasper Philipsen, is er een van.

Ook Edward Theuns krijgt een gele kaart voor een irreguliere sprint tijdens de tussensprint in Isbergues. Op beelden is niet helemaal te zien wat Theuns precies verkeerd doet, maar de jury is mogelijk van mening dat de Belg niet achterom had mogen kijken.

In de laatste kilometer zijn Davide Ballerini en Danny van Poppel op de bon geslingerd voor gevaarlijk gedrag. De Italiaan kwam ten val in de laatste honderden meters, mogelijk door contact met Van Poppel, die na afloop al werd gedeclasseerd. Van Poppel had het na de meet over dat hij ‘op zijn been werd geraakt.’

RIDE Magazine
39 Reacties
07-07-2025 20:49
Coquart deed vandaan niets mis
07-07-2025 20:37
10 of meer gele kaarten had helemaal niet misstaan. Het zijn echt de renners die het bloedlink maken en veel minder het parcours.
    08-07-2025 01:30
    De ASO kan zichzelf beter een gele kaart geven!
    08-07-2025 10:47
    Misschien kunnen ze bij de UCI eens uitleggen wat er recht was aan de laatste rechte lijn. Want meer en meer ligt een finish in een lange flauwe bocht. Of worden de UCI commissarissen de koersen ingestuurd met een bonnen boekje dat aan het eind van de TdF ...
07-07-2025 20:52
Op één of andere manier voelt dit willekeurig. En dat kan dit systeem niet ten goede komen.
    07-07-2025 21:03
    Het wordt hetzelfde als voetbal. Waarom is A wel geel en B niet?
07-07-2025 21:04
Rickaert ook geel voor belachelijk losgaan en handen van het stuur halen wat mij betreft. Equivalent van 'commentaar op de scheidsrechter' bij het voetbal
07-07-2025 21:42
Ik mis nog wat gele kaarten. Bijvoorbeeld voor de UCI en ASO voor het organiseren van deze belachelijk gevaarlijke finish.
    07-07-2025 21:44
    Én SafeR… al jaren aan het blaten en nog geen wol in zicht…
    08-07-2025 00:38
    @Polleke,
    Tuurlijk ga lekker met de vinger wijzen naar een organisatie die tenminste een poging doet om het veiliger te maken.
    Zal mogelijk genoeg aan te merken zijn op SafeR, maar ik mag aannemen dat je weet dat die organisatie zelf geen wedstrijden organiseert of parcoursen uittekent?
    Als het om de veiligheid van het parcours gaat is het toch niet raar om eerst en vooral naar de ASO en de UCI te kijken?
    Überhaupt al belachelijk dat er iets als Safer bestaat. Het is eerst en vooral toch de UCI die er als overkoepelende organisatie moet proberen de renners zo veel mogelijk te beschermen. Daar zou je geen extra organisatie voor nodig moeten hebben.
07-07-2025 21:21
Zelfs Alpecin zegt het, er is een verschil tussen oorzaak en schuld. Coquard hier geel voor geven lijkt dan ook een erg zwaar verdict.
Tenzij het ook hier de optelsom is, ook gisteren zat hij al te wringen bij de tussensprint.
Vandaar ook volledig akkoord met geel voor Theuns, die wat mij betreft élke keer hij de sprint aantrekt voor Milan (ook voor de Tour) naar de verkeerde kant en/of levensgevaarlijk uitzakt.
07-07-2025 21:10
Lukraak worden er beuken uitgedeeld en lukraak worden er gele kaarten gegeven. Het gezeur vooral als het iemand een overwinning kost of het leidt tot een zware valpartij.
07-07-2025 23:55
Belachelijk die kaart voor Coquard. Moest hij zelf gevallen zijn en Philipsen erover geknald zijn zou hij wrs geen kaart gekregen hebben als 'mede-slachtoffer' en zouden ze iemand anders wel een kaart geven
07-07-2025 21:30
Heeft de jury de tour organisatie ook een gele kaart gegeven want de laatste kilometer was weer lekker overzichtelijk. Dit kon je maanden van te voren al aan zien komen.
    07-07-2025 21:39
    En toch pas vanochten voor het eerst wat over gehoord in de media en geen enkele renner zien morren laat staan weigeren aan de start.
    07-07-2025 21:53
    Er hoeft overigens ook helemaal niks gevaarlijk te zijn aan deze aankomst. Van Poppel beukt Ballerini los onderuit na een eerder duwtje en hoopte dat te camoufleren door het in die bocht te doen.
    07-07-2025 22:07
    Ballerini beukt van Poppel onderuit (of doet een poging), niet andersom.
07-07-2025 20:32
Het heeft even mogen duren, maar dan pakken ze toch nog de grootste misdoeners van de dag aan.
07-07-2025 22:55
Ik heb de laatste 5 kilometer ff teruggekeken. Als je van Poppel bestraft voor deze manoeuvre kun je nog 20 gele kaarten uitdelen. Het enige verschil is dat Ballerini onderuit gaat omdat van Poppel naar links stuurt. Maar er zijn echt veel extremere acties aan te wijzen waar renners veel verder naar links of rechts zwiepen gedurende de aanloop naar de sprint.
07-07-2025 23:58
Overdreven gele kaart en verdere straf (o.a. puntenaftrek en boete) voor Coquard. Puur vanwege de gevolgen van de valpartij van een grote naam als Philipsen. Maar wat deed Coquard nou echt verkeerd dan? Hij zag die man naast hem gewoon niet opkomen, soms gebeuren deze dingen door een ongelukkige samenloop van omstandigheden.

Philipsen was bijv. vlak ervoor zelf veel gevaarlijker bezig door wel bewust een beste kwak te geven aan een man van Lidl-Trek.
    08-07-2025 00:32
    Coquard was wielen aan het overlappen en nam daardoor bewust het risico dat er een valpartij zou komen. En ja, de gevolgen dragen bij aan de sanctie. Zo werkt het in de rechtbank ook.
    08-07-2025 08:45
    Kubus, iedereen die sprint neemt het risico dat er een valpartij komt. Dus wat is nou je punt? Je wenst gedrag van die jongen dat niemand kan leveren bij die snelheid en inspanning. De man deed niets verkeerd.
07-07-2025 23:11
Gele kaarten werken alleen als je ze uitdeelt. Moderne profs die als schuimbekkende idioten elkaar van de fiets rijden, als we het veiliger willen maken zal vooral het gedrag beoordeeld moeten worden. Meer gele kaarten dus a.u.b.
07-07-2025 21:37
Als er één iemand een gele kaart verdient is het wel Milan. Hij duwt iedereen bewust opzij met zijn gespierde kont. Merlier was bijna ook slachtoffer.
07-07-2025 21:52
Rex had geel moeten krijgen ipv Coquard en dan gelijk Rickaert ook geel geven.
    08-07-2025 10:16
    Als er iemand geen geel moest krijgen hiervoor was het Rex want die reed heel correct alleen maar rechtdoor. Imo is het vooral de overdreven schrikreactie van Coquard die die val veroorzaakt, want Coquard gaat veel verder naar rechts dan het klein beweginkje van Milan. En hoewel dat voor ons natuurlijk een volledig normale reactie zou zijn, zijn dit wel topsprinters die dit kunnen verwachten en anticiperen en dus niet zo zouden moeten schrikken.
07-07-2025 23:17
De hele dag een wandeletappe en dan de laatste 15 kilometer gaat het los, iedereen dus nog vol energie en voelt zich nog goed en wil een uitslag rijden. Dat in combi met al die flauwe bochten , want geen enkele meter was recht, vraag je om problemen.
08-07-2025 00:08
En kijk eens even een paar honderd meter terug voordat Philipsen valt. Die beuk die hij aan Milan geeft, daar hoor je niemand over
    08-07-2025 08:41
    Dat was aan Theuns, die krijgt wel geel... Milan is wel heel vaak betrokken bij incidenten. Met een gele kaart op zak voor hem zouden de meeste sprints een stuk veiliger worden.
08-07-2025 00:56
Ik heb een aantal goede suggesties gehoord op deze site, zoals minder punten bij de tussensprint. Voor de rest is het natuurlijk een combinatie van frisse renners, een onfris stadsparcours en het feit dat dit de eerste echte massasprint was.
    08-07-2025 07:41
    Het puntensysteem zoals het nu is, draagt idd nergens toe bij. Vandaag denkt elk klein pierke dat hij moet meewringen bij de spurt. Ik vond het opvallend hoe agressief bv de renners van fdj tegenover Merlier waren in de finale. Ze zouden hem ook met plezier omver gekegeld hebben
07-07-2025 21:47
En Milan fiets er lekker tussendeur met zijn gebeuk en gevaarlijk rijgedrag. Gisteren had ie er ook al 1tje moeten hebben (Hand van het stuur).
07-07-2025 23:29
Als je 4 gele kaarten uitdeelt (waar het er nog veel meer hadden kunnen zijn), moet je je als organisatie toch afvragen waarom dat in deze rit voorkomt en in andere ritten niet.

Is dat het parcours? Misschien, maar Groenewegen geeft aan dat zelfs in koersen waar het 5-weegs breed is ook gebeurt. Zijn het de renners? Misschien, maar moet je renners dan verbieden om zich een weg naar voren te banen? Is het de hectiek? Misschien, maar je kunt het belang/gewicht van een ronde als de Tour niet kleiner maken.

Het lijkt inherent te zijn aan sprinten in de Tour. Het blijft immers een jacht naar het felbegeerde, bedreven door louter Alfa-mannetjes. Een beste oplossing is er volgens mij niet; de enige oplossing is mijns inziens om per team 1 voorbestemde sprinter aan te wijzen en de treintjes/lead-outs te verbieden, maar wat voor geks creëer je dan?

Korte conclusie: sprinten in de Tour is gewoon gevaarlijk. Zij verdienen een extra premie, zoals een werknemer deze ook krijgt voor het uitvoeren van fysiek gevaarlijk werk.
    07-07-2025 23:34
    Heb je Brugge - De Panne en Kopenhagen sprint gezien?
    Het ligt er niet aan dat het de Tour is, het ligt eraan dat er te veel lui willen meesprinten, ook voor de dertiende plaats en bijbehorende UCI punten.
    08-07-2025 00:34
    @OneTrickPony
    Blijkbaar kan ik niet op je bericht reageren, maar volgens mij heb je de rest van mijn bericht niet gelezen. Ik geef aan dat het niet per se aan de route van de ronde ligt, maar vooral aan de (aanwezige) renners en dat de enige oplossing is om treintjes/lead-outs te verbieden.

    Voor wat betreft de grote ronde: het heeft echt wel met de Tour te maken, daar zijn nagenoeg alle goede sprinters present. Het is onmogelijk te ontkennen dat er jaarlijks meer slachtoffers vallen bij sprints in de Tour dan bij de Giro of de Vuelta. Deze ronde heeft onder alle renners gewoon meer gewicht.
    08-07-2025 01:07
    @Hein-Jan,
    Er is geen magische oplossing om sprinten (in welke wedstrijd dan ook) veilig te maken.

    Ik heb (o.a. op dit forum) meerdere mensen zien beweren dat de schuld en/of de oplossing bij de renners ligt. Hier ben ik het totaal mee oneens. De Tour wordt door iedereen opgeklopt en heel groot en belangrijk gemaakt. Van alle kanten wordt de druk op de renners gelegd dat het hier moet gebeuren. Dan kan je daarna niet gaan zeggen dat je niet snapt waarom er renners zijn die risico's nemen.

    De belangrijkste verantwoordelijkheid om te proberen de sport relatief iets veiliger te maken ligt ten eerste bij de UCI en daarna bij de wedstrijdorganisatoren.
    Stel duidelijke regels op voor het parcours en keur het parcours af als het niet voldoet, zorg voor veilige afzettingen, stel duidelijke regels op en handhaaf die consequent, zoek naar regelgeving die renners beter beschermen als ze vallen, etc.

    Gaat dat alles meteen oplossen. Nee. Gaan betere regels en betere handhaving van de regels op de lange termijn helpen de sport veiliger te maken. Ja.
    08-07-2025 08:07
    Ja, ik heb je hele bijdrage gelezen. "Het lijkt inherent te zijn aan sprinten in de Tour", schrijf je bijvoorbeeld. Dat suggereert dat je denkt dat het in andere sprintwedstrijden minder of niet gebeurt, en dat is zeker niet zo.
    Inderdaad minder in Giro en Vuelta, dat wel. Maar ik bedoel juist de eendagswedstrijden waar veel sprinters aanwezig zijn.
    08-07-2025 08:48
    Snoep, ik ben het met je eens. Een organisatie kan niet de verantwoordelijkheid voor de veiligheid bij de renners leggen en met elk willekeurig parcours komen. Zij moeten de omstandigheden zo veilig mogelijk maken. Daarin is gisteren gefaald.
08-07-2025 00:24
Die Rickaert mag wel even zijn smoel houden zeg. Het is Coquard's goed recht om mee te sprinten voor de punten en hij geeft nog zelf met een half woord toe dat hij het niet precies heeft gezien ook.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine