Tour 2024: Mathieu van der Poel in problemen in middenrif van zware openingsrit
Foto: Cor Vos
zaterdag 29 juni 2024 om 16:21

Tour 2024: Mathieu van der Poel in problemen in middenrif van zware openingsrit

Het hoge tempo van UAE Emirates in de openingsrit van de Tour de France maakt slachtoffers. Een kleine 69 kilometer van de streep moest ook wereldkampioen Mathieu van der Poel eraan geloven.

De echte finale begon ongeveer 75 kilometer voor de meet, want toen volgden vier serieuze klimmetjes in een tijdsbestek van 40 kilometer. De kopgroep begon met ruim vier minuten aan die finale, terwijl de ploeg-Bettiol in het peloton het tempo bepaalde. Klassementsteams met plannen moesten iets proberen op de zware Barbotto; UAE Emirates deed dat en gooide onder meer David Gaudu, Lenny Martinez, Kévin Vauquelin, Paul Lapeira, Arnaud De Lie, Stephen Williams en Michael Matthews overboord.

Vlak voor de top ging het ook voor wereldkampioen Mathieu van der Poel en Mads Pedersen te hard. De Deen kreeg meteen enkele ploegmakkers in steun en kon in de afdaling weer terug komen aansluiten. Van der Poel werd op grotere achterstand gereden.

RIDE Magazine
3 Reacties
29-06-2024 18:46
Als er 55 man in de groep finisht zou je hem er toch bij verwachten. Hij lijkt de succesformule van vorig jaar te herhalen.
29-06-2024 17:26
Cavendish ook
30-06-2024 01:28
Het verbaast me toch telkens hoe 'slecht' Mathieu is op parcoursen als deze. Hij is lichter dan Van Aert en zou met zijn voorbereiding ook in betere vorm moeten zijn, niet? Als je dan ook Van der Poel de Vlaamse hellingen omhoog ziet vliegen, terwijl Pedersen er maar achter harkt denk je ook niet dat juist Pedersen het tot het einde houdt.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine