Tour 2022: UAE Emirates bevestigt positieve coronatest Majka: “Toestemming om te koersen”
Update Tadej Pogačar gaat na negen etappes aan de leiding van de Tour de France, maar het is niet allemaal rozengeur en maneschijn binnen het kamp van UAE Emirates. Vegard Stake Laengen en George Bennett zijn namelijk al weggevallen wegens een positieve coronatest en ook Rafał Majka, de belangrijkste helper van Pogačar in de bergen, heeft een positieve coronatest afgelegd. De Pool kreeg echter toestemming om van start te gaan in de tiende rit.
Dat laat Eurosport-presentatrice Orla Chennaoui weten via Twitter. De Poolse klimmer is echter wel gewoon van start gegaan in de tiende etappe naar Megève. Zijn CT-waarden zouden namelijk dermate laag zijn en dus heeft Majka groen licht gekregen om zijn weg te vervolgen. Een renner die positief test op het coronavirus, hoeft de Tour de France niet in alle gevallen te verlaten.
Dat viel eerder al te lezen in het nieuwe UCI-protocol. De dokter van het betrokken team, de corona-arts van de wedstrijdorganisatie en de medisch directeur van de UCI zullen via een stemming bepalen of de desbetreffende renner in koers mag blijven of niet.
Deze passage is aan het protocol toegevoegd om te voorkomen dat renners die licht positief zijn, helemaal geen symptomen hebben en niet of nauwelijks besmettelijk zijn, per direct uit de wedstrijd worden gehaald.
George Bennett out of the race with covid, Majka also positive but with a low enough viral load to continue racing. Pogacar down two team mates and a third sick.
— Orlala Chennaoui 🇫🇷 🚲 (@SportsOrla) July 12, 2022
Update
UAE Emirates bevestigt dat Rafał Majka een positieve coronatest heeft afgelegd. Ploegarts Adrian Rotunno laat in een korte verklaring weten: “Hij is asymptomatisch en na analyse van zijn PCR bleek dat hij een zeer laag risico op besmetting had, vergelijkbaar met het geval van Bob Jungels eerder in de wedstrijd. Volgens protocol hebben we dit vanmorgen gemeld aan het medische team van de UCI, dat Rafał toestemming gaf om vlak voor het vertrek van de koers aan de start te verschijnen. We zijn ons bewust van zijn ziektebeeld en houden zijn situatie nauwlettend in de gaten.”

Ik krijg wat van die opportunistische reaguurders die op iedere slak zout willen leggen.
Een veelwinnaar maakt het niet per-see leuker. In de Tirreno dit jaar heb in een week lang naar de saaiste wedstrijd in jaren gekeken. Op een gegeven moment gaat men (althans, ik) zoeken naar manieren om het iemand te misgunnen.
Kan je je eigenwaarde niet ergens anders uit halen: het is als het ridiculiseren van wetenschappelijke feiten omdat die je niet zo goed uitkomen.
(Ik wil ook dat de underdog wint, maar daarvoor hoef ik de upperdog niet devalueren.)
Uiteraard kan ik ook genieten van Pogacar als coureur en vooral zijn manier van koersen, maar net als bij o.a. Froome destijds, hoop ik vaak dat de underdog wint. Voor mij is sport veel leuker als je sporters hebt die je het echt gunt, en sporters die je het misgunt. Pogacar begint door dit soort trekjes in de tweede categorie terecht te komen.
Mocht je de discussie voort willen zetten of meer uitleg nodig hebben, stuur mij even een PB. Ik licht het je graag verder toe, maar zal dit topic niet blijven openen.
Laengen en Bennett zullen wel echt last hebben gehad en daarom naar huis zijn.
Zal Holleeder leuk vinden!
Lijkt me een kwestie van tijd voor hij naar huis moet.
Je kunt al besmettelijk zijn de 2 dagen voordat je klachten krijgt. Mensen met COVID-19 zijn over het algemeen 1 tot 2 weken na het begin van de klachten besmettelijk.
https://www.rivm.nl/coronavirus-covid-19/vragen-antwoorden
Kortom. Eruit met Majka. Buiten dat hij een gevaar kan zijn voor Pogacar ook voor andere renners uit andere ploegen met andere sponsoren.
Wat probeert iemand daarmee te suggereren?
Geen enkele bron is nog betrouwbaar, linksom of rechtsom, wappie of vaxxie, pogi of vingi.
Niemand lijkt door te hebben dat de politieke wereld de rest van de wereld in kampen verdeelt en ze tegenover elkaar uitspeelt.
Ben dat gekleuter wel zat... zoals bij de Teletubbies, is mijn conclusie: "tijd om dag te zeggen, tijd om dag te zeggen"