Tour 2019: Landa verklaart ‘opvallende’ tactiek in eerste Alpenrit
Het was een opvallend beeld in de eerste Alpenetappe naar Valloire: het Spaanse Movistar verhoogde het tempo in het peloton op de Col d’Izoard, net op het moment dat vroege vluchter Nairo Quintana een gevaar werd voor geletruidrager Julian Alaphilippe. “We wilden zien hoe goed onze rivalen waren”, zo probeert Mikel Landa de tactiek uit te leggen.
Quintana maakte deel uit van een vroege vlucht van 34 renners. Nog voor de voet van de Col d’Izoard was het verschil met het peloton opgelopen naar ruim zeven minuten, waardoor de Colombiaan (dertiende op 9:30 van Alaphilippe) de gele trui kon ruiken. Maar het waren zijn ploeggenoten die het tempo opdreven op de Izoard.
Verschillende strategieën
Hierdoor daalde de voorsprong naar iets meer dan vijf minuten. “We kozen voor verschillende strategieën”, aldus Landa, die zijn ploeggenoot Marc Soler op kop liet rijden. “We wilden met Nairo de etappe winnen, maar het doel was ook om te stijgen in het algemeen klassement”, zo vertelt de Spanjaard in gesprek met AS.
“Het eerste is gelukt, het tweede niet. Maar ik ben blij voor Nairo, aangezien hij veel moeilijke momenten heeft meegemaakt. Hij verdient deze zege”, zo is Landa van mening. De nummer vier van de voorbije Giro d’Italia zakt in het klassement één plaats ter faveure van zijn ploeggenoot.
“We krijgen echter nog twee zware Alpenetappes voor de kiezen. We zullen alles geven om toch nog op het podium te komen”, zo belooft Landa.
Overigens zonder iets af te doen aan de prestatie van Quintana vond ik het toch wel wat minder indrukwekkend dan jij. Hij heeft de hele dag geen trap teveel gedaan, en was op papier naast Yates en Bardet al de betere klimmer, maar dan zonder er al finaal doorheen te zakken. Als je dan iets meer dan anderhalve minuut pakt op bijvoorbeeld Lutsenko, en tijdens de kopkilometers van van Baarle 'status quo' rijdt in relatie tot de achtervolgende groep, vind ik dat niet heel impressionant.
Staat het laagste in het AK van de Movistar mannen en zal niet direct teruggehaald worden. En laat toch de laatste ritten wel zien dat hij de hoogte en zwaarte van de beklimmingen best aan kan. Kwam gisteren ook op 25 seconden van de groep Alaphilippe binnen.
Persoonlijk denk ik dat ze NQ hadden moeten laten gaan als Movistar. Maar dat ze dit niet aandurfden, want dan had Flip nogmaals makkelijk omhoog gereden en niet zijn benen pijn gedaan. Daarbij het risico dat NQ in zou storten en dat ze dan helemaal voor niks deze etappe gereden zouden hebben.
Laat ze idd gewoon doorgaan met oorlog maken daar :-)
Muggen kunnen vliegen, maar niet alles wat vliegt is een mug