Tom Dumoulin toonde gisteren in de Clasica San Sebastian dat er dit najaar rekening met hem gehouden dient te worden. De renner van Sunweb kleurde mede de finale.
“De wedstrijd verliep goed voor de ploeg”, vertelt hij op de site van zijn team. “Alles verliep volgens plan. De ploeg beschermde mij en Warren (Barguil, red.) tot de laatste beklimming en controleerde de aanvallen die eraan voorafgingen. We begonnen in een goede positie aan de slotklim en vanaf daar was het volle bak tot aan de top.”
In de afdaling verloor hij de aansluiting met medevluchter Kwiatkowski. “Ik kende de afdaling niet zo goed, waardoor ik een paar foutjes maakte. Daardoor moest ik nog harder achtervolgen om weer vooraan te komen, maar uiteindelijk slaagde ik daar in. In de finale had ik niet de benen om nog te sprinten”, kijkt hij terug.
Uiteindelijk moest Dumoulin genoegen nemen met een vierde plek. Het stemt hem tevreden. “Tactisch gezien deden we alles perfect, dus we kunnen vandaag tevreden zijn.”
29 Reacties
edit redactie: bedankt, aangepast
edit redactie: bedankt, aangepast
Wat een kanjer van een wielrenner, om er na 1 maand er zo te staan.
Waren wij Nederlanders maar zo enthousiast over deze renner als
José de Cauwer over hem op Sporza.
Wij vallen zelfs zo als boven genoemd over een niet lopende uitspraak die
door hem wordt gezegd.
Ik heb deze 2 personen nog nooit gehoord over die geweldige uitspraken
die hij al heeft geuit in zijn nog jong wielerleven.
Geniet van zijn rijden.
Perfect en vierde worden. Het is een prima resultaat na de rustperiode maar een vierde plek is natuurlijk niet perfect want dan had hij gewonnen.
Goed gereden van Dumoulin, ik had hem eigenlijk niet vooraan verwacht, Mollema wel. Had er meer ingezeten? Misschien wel, het is een finale en dan moet je soms gokken en soms een gat dicht rijden.
Met wat geluk had er misschien meer ingezeten, maar dat is eigenlijk een open deur intrappen. Plaats 4 en weer veel UCI punten, plaats 4 nu in de UCI ranking met uitzicht op meer, Mollema nu op plaats 21.
Niets mee mis!
Jammer dat hij de kracht niet meer had om over Landa heen te gaan, na zijn ontsnapping
Het klinkt wel een beetje slordig als hij zegt dat hij ‘..de afdaling niet zo goed kende’.
Als je zo een koers echt wilt winnen, en je weet hoe bepalend die afdaling is, dan zorg je er toch voor dat je die afdaling goed verkend hebt?
Niks over Landa niet overnemen ? Al had hij al het kopwerk gedaan had ie nog meer kans gehad dan tegen Kwiat en Gallopin.
Al nieuwe UCI stand bekend?
@Arema
In de WT staat Tom ook vierde.
http://www.procyclingstats.com/rankings.php?code=uci-worldtour-ranking
@SteelHorseCowboy
Ook erg slordig van je dat je niet weet dat Dumoulin hier gestart is om Barguil te ondersteunen.
Ik vind het toch lichtelijk amateuristisch om de afdaling van de slotklim in zo’n prachtige wedstrijd niet te kennen. Daar kun je je toch gewoon op voorbereiden? Hij heeft immers de laatste maand geen koers meer gereden. Dan zit een verkenning er toch wel in zou je zeggen.
Afijn, verder reed hij inderdaad erg sterk, jammer dat hij niet gewoon erop en erover ging bij landa. Gevalletje alles of niets dat waarschijnlijk slecht uit had gepakt, maar je weet het nooit.
Fantastisch sterk gereden. Maar om het tactisch perfect te noemen. Dan had hij met Landa door moeten knallen toen hij hem terug haalde. Desalniettemin toont hij zijn absolute klasse.
We zijn in Nederland te verwend geworden in de wielerresultaten is de enige conclusie die ik uit bovenstaande reacties kan opmaken
@TykkeThor volgens Dumoulin waren Barguil en HIJZELF de beschermde renners!
Dat Dumoulin na een rustperiode tussen Tourrenners het zo goed doet zegt genoeg. Hij is 1 van de 3 beste renners op dit moment. Wat een klasbak!
En wie zij dat ie geen 1dagswedstrijden kan rijden?
Paar jaar geleden werd ie al 2e en 6e in Canada. Nog oppassen, misschien wint ie nog het WT klassement dit jaar…
@assen
Hij zal toch pittig sterk uit de hoek moeten komen om nog 700 punten in te halen op GVA, en daarbij hopen dat Froome niet al te sterk rijdt in de Vuelta. Top drie lijkt me wel een realistische doelstelling (als de WT een doel zou zijn, wat ik betwijfel).
Fantastisch gereden. Zelfs de commentatoren bij Sporza vielen van hun stoel af van verbazing toen het niet Barguil, maar Dumoulin was. Ook voor iemand die niet heel explosief klimt is het gewoon knap dat hij hier met de beste mee gaat.
Dat van die tactiek, dat vond Kwiatkowski ook! Barguil was er minder over te spreken.
@xistnc
Ja, ik begrijp je snedig commentaar. Maar was Barguil zelf goed genoeg? Had niet de indruk, maar heb het maar van grote afstand kunnen volgen.
@Ronddraaien
Ja, zal erg moeilijk zijn GvA te passeren. Maar ik zie Tom nog wel veel punten scoren in Canada en Eneco, waar hij paar (3?) jaar geleden al drie keer bijna won.
Naar Froome ben ik echt benieuwd in de Vuelta. Het is m daar nog nooit gelukt.
Barguil kwam vlak achter de top-5 over de top van de slotklim. Nadat hij voorbij de terugvallende Uran en Vanendert was gegaan, probeerde hij het even alleen. Maar hij zat opgesloten met Dumoulin voor zich uit en de achtervolgers achter zich aan. In de finale had ik Barguil nochtans meer kans gegeven dan Dumoulin.
@xistnc
Opgesloten, leg eens uit, kreeg ie stalorders om niet achter Tom aan te gaan?
Ooit slechte ervaringen gehad met een een Giant of reisje Sunweb?
Het was niet aanTom om te wachten maar aan Barquil om de sprong te maken en dan hadden ze het vielleicht slimmer kunnen spelen maar Tom kon Warren niet zien, andersom wel.
edit WF: iets meer respect voor andere leden svp. pas je toon aan
@xistnc
Schipperaar, ook voor jou.