Tolhoek: “Geweldig dat dit gewoon lukt”

maandag 20 juni 2016 om 10:04
Tolhoek: “Geweldig dat dit gewoon lukt”

foto: Sirotti

Antwan Tolhoek kon gisteren zijn geluk niet op. De 22-jarige Zeeuw wist zich te verzekeren van winst in het bergklassement van de Ronde van Zwitserland. De renner van Roompot–Oranje Peloton verdedigde met succes de leidende positie die hij al sinds de derde etappe in handen had.

“Geweldig dat dit gewoon lukt in een WorldTour-wedstrijd” zegt Tolhoek op website van zijn ploeg. “Het is een prachtige beloning voor mijzelf en voor de aanvallende manier van rijden van onze ploeg. Maar ik hoop niet dat de mensen denken dat ik nu al een topklimmer ben. De winst van de trui had natuurlijk veel te maken met onze manier van koersen. Als je ook nog finales moet rijden wordt het allemaal een stuk lastiger.”

“De organisator kwam mij speciaal nog feliciteren en maakte ons team een mooi compliment. Ze bedankten ons voor onze strijdlust. Hopelijk kan Roompot–Oranje Peloton hier volgend jaar terugkeren want deze Zwitserse ronde is echt een prachtige wedstrijd” sloot Tolhoek zijn optreden tussen de Alpenreuzen met een glimlach af.

Voor Tolhoek is het zijn tweede zege in een bergklassement. Vorig jaar won hij dat ook al in de Ronde van Bretagne. De eindzege in de Ronde van Zwitserland is naam gekomen Miquel Angel Lopez. Achter de Colombiaan van Astana werd Wilco Kelderman achtste.

Dit artikel delen:

20 Reacties

EricHeiden 20 juni 2016 om 10:10

Een topprestatie van deze jonge Zeeuw en hij geeft direct aan dat er niet verwacht mag worden dat hij een topklimmer is. Hoe nuchter!

Brummel 20 juni 2016 om 10:12

heeft hij ook de prijs voor de strijdlust oid gewonnen?

ghostwriter 20 juni 2016 om 10:16

Hopelijk blijft hij zich in een vrije rol bij Roompot goed ontwikkelen en rijdt hij vanaf 2018 als klimknecht bij LottoNL. Met Bouwman en Tolhoek heeft Nederland er twee potentiele meesterknechten voor het hooggebergte bij.

tetedelacourse 20 juni 2016 om 10:33

Mooi gedaan. Toch schitterend om te zien hoe Roompot subdoelen als een bergtrui najaagt. Gewoon “iets winnen” en dan ook nog met zo’n jonge gast. Hulde.

Spinergy 20 juni 2016 om 10:41

subdoelen? volgens mij winnen ze ook hoofddoelen zoals een bergetappe in een WorldTour koers…

achterhoeker 20 juni 2016 om 10:44

Geweldige prestatie.. supergoede tactiek van Roompot

rkfiets 20 juni 2016 om 10:47

Voor hem, en voor die ploeg, inderdaad een hoofddoel. Voor WT-ploegen zou de bergtrui in Zwitserland niet meer dan bijvangst zijn, maar voor Roompot en Tohoek toch zeker niet. Zij hebben zich in de kijker gereden en daar zullen ze toch heel blij mee zijn. Hopelijk helpt het zelfs dat ze volgend jaar een grote ronde mogen rijden.

Wheely 20 juni 2016 om 11:26

Super, helemaal in combinatie met de ritzege van Weening. Roompot heeft zich uitstekend op de kaart gezet in achtereenvolgens Noorwegen, Luxemburg en Zwitserland.

Omhoog73 20 juni 2016 om 12:24

Schitterend gedaan! Winnen is de beste doping die er is.

NairoQ 20 juni 2016 om 12:51

Laatste 5 winnaars: A. Schleck, Denifl, Thurau, Vrecer, Montaguti. Zegt dus natuurlijk niets, of het nu WT is of niet, maar vast leuk voor hem.

MME 20 juni 2016 om 13:28

Roompot heeft sowieso een geweldig gereden, Weening die ook nog een etappe pak!

sooike 20 juni 2016 om 15:58

Roompot kan trots zijn op hun RvZw. Nog trotser dan TLJ, maar dat is een persoonlijke mening. Iedere dag mee van voren en de bergtrui als beloning. Chapeau !

Arema Pro Cycling Team 20 juni 2016 om 16:09

Volgende jaar vast weer een wildcard en dan hopelijk ook een Giro of Vuelta!

52voor11achter 20 juni 2016 om 16:12

@sooike
Hebben ze ooit bij de Rabobank je PippodeClown-spaarpot gebroken, dat je nu na al die jaren nog steeds over alles wat met de Rabobank (Blanco/Belkin/TLJ) te maken heeft in totaal ongerelateerde topics loopt te zeuren. Werkelijkwaar het enige wat hieruit naar voren komt is wat voor treurig mannetje je bent, maar dat is een persoonlijke mening.

schipperaar 20 juni 2016 om 16:28

Elke col als eerste boven komen, zal je bij blijven, zelfs Tjallingi straalde als nooit tevoren, na de Postbank als eerste overmeesterd te hebben. En sooike zeurt niet, moedigt alleen een renner aan, die(itgst) nog veel beter kan, niks mis mee.

koos1 20 juni 2016 om 18:07

Roompot heeft super gereden en bewezen dat ze terecht een wildcard hebben gekregen. Zoals ze deze week hebben gereden hebben ze waarschijnlijk ook voor volgend jaar al de wildcard binnen lijkt me.

de oudste 20 juni 2016 om 18:09

Ja, wat zegt die Sooike verkeerd dan?

Janjanssen98765 20 juni 2016 om 18:12

Altijd een sneer naar TLJ uitdelen is gewoon heel kinderachtig maar ja dat is sooike zelf ook dus we mogen het hem niet kwalijk nemen.

vlek 20 juni 2016 om 18:16

Een sneer? Hij vermeldt in een topic over een renner van Roompot dat ook TLJ trots kan zijn op hun Ronde van Zwitserland. Opmerkelijk positief.

Rondo 20 juni 2016 om 20:36

Het bekende stokpaardjes afschieten is weer begonnen, gaat nergens over.
Leuk als Tolhoek dit later ooit nog eens leest.
5x in 6 dagen in de aanval, hulde, hulde, hulde !

Laatste nieuws

Materiaalzone

Populair