Tirreno: Mathieu van der Poel klopt Van Aert in Gualdo Tadino
foto: Cor Vos
vrijdag 12 maart 2021 om 16:28

Tirreno: Mathieu van der Poel klopt Van Aert in Gualdo Tadino

Mathieu van der Poel heeft zijn eerste etappezege in Tirreno-Adriatico beet. In Gualdo Tadino was de Nederlandse kampioen Wout van Aert en Davide Ballerini te snel af op de oplopende finish.

Op de derde dag van Tirreno-Adriatico koerste het peloton van het Toscaanse dorpje Monticiano naar Gualdo Tadino in Umbrië, met 219 kilometer de langste etappe. De route trok aanvankelijk over de nodige heuvels, maar na de enige gecategoriseerde klim, de Poggio della Croce na 130 kilometer, werden de wegen vlakker. Vanaf de tussensprint in Umbertide, na 165 kilometer, liep het dan langzaam weer op en af richting de rode vod. Via een oplopende strook, met een helling van vier procent, werd uiteindelijk de streep doorkruist.

Niki Terpstra in de vroege vlucht
Even na elf uur werd het startsein gegeven en al vlot kwam de lange ontsnapping tot stand. Niki Terpstra sloeg de handen ineen met Davide Bais, Tobias Ludvigsson en Guillaume Boivin en wat later haakte ook Mark Padun zijn wagonnetje aan. Ludvigsson en Padun waren vooraan de best geklasseerde renners op respectievelijk de 73e en 85 plaats, op 9:22 minuten van leider Wout van Aert. In de golvende beginfase liep hun voorsprong snel op tot ruim acht minuten na 70 kilometer. Daarachter bepaalden de ploeggenoten van Van Aert het tempo in het peloton.

foto: Cor Vos

Na 105 kilometer schoot het peloton plots in gang. Arkéa Samsic verhoogde het tempo om het op de kant te zetten. De grote groep piepte en kraakte, maar alles bleef samen. Even later rammelde ook Mathieu van der Poel aan de boom, waardoor het verschil met de kopgroep tot zes minuten terugliep. In al het geweld nam Tirreno-Adriatico afscheid van Caleb Ewan. De Australiër, tweede in de openingsetappe en drager van de maglia ciclamino, was achteropgeraakt en stapte dan in de ploegauto.

In aanloop naar de enige klim, de Poggio della Croce, verloor de kopgroep alweer terrein. Robert Gesink leverde een flinke inspanning op de klim en bracht het peloton zo tot op 3:28 minuten van de vluchters. Jumbo-Visma wilde echter niet het vuile werk in haar eentje opknappen, waardoor de aanvallers weer konden uitlopen tot zes minuten. Volgens de wet van Chapatte, die stelt dat een peloton per tien kilometer een minuut op een ontsnapping inloopt, was de grote groep nog niet kansloos, maar het vijftal vooraan had wel een mooie marge.

Peloton krijgt vluchters weer binnen schot
Alpecin-Fenix en Deceuninck-Quick-Step namen dan de achtervolging op zich en daardoor liep het verschil weer terug. Zes minuten werden er vijf, vier, drie, twee en een, op twintig kilometer van de aankomst. Toen de vijf vluchters eenmaal binnen schootsafstand waren, bleef het verschil stabiel tussen de dertig seconden en de minuut. Met nog drie kilometer te gaan werd het laatste gaatje dichtgereden door de ploegen van de sterke mannen en kon de aanloop naar de eindspurt echt beginnen.

De ‘grote drie’ Mathieu van der Poel, Wout van Aert en Julian Alaphilippe zochten elkaar, niet voor het eerst deze week, op. Zdeněk Štybar opende op de oplopende aankomst de debatten, waarna zijn ploeggenoot Alaphilippe het gaatje liet vallen. Van Aert reed dan het gat dicht met Van der Poel in zijn wiel. De Nederlander wachtte dan het juiste moment af om de overwinning naar zich toe te trekken. Saillant detail: in 1984 won zijn vader Adrie eveneens in Tirreno-Adriatico een rit, met aankomst in Ancona.

RIDE Magazine
271 Reacties
12-03-2021 17:15
Mwoah, ik kan er ook niet echt fan van zijn als men iets te patserig juicht en te veel wint....
los van welk land deze meneer of mevrouw ook mag komen. Het hoort gewoon niet bij wielrennen imho.....
12-03-2021 17:18
Nu gaan we morgen zien of Wout nu al de omschakeling aankan om na als sprinter te hebben gefunctioneerd, ook bergop kan volgen zoals hij in de Tour al liet zien .. Ben benieuwd! Ik vrees er beetje voor, die handvol seconden gaan niet genoeg zijn, al gaat hij in de tijdrit wel mooi tijd terugpakken, als tweede na Ganna.
Mvdp gaat in die ritten overigens geen rol spelen, dus van die tweestrijd discussie zijn we dan ook weer vanaf voor eventjes.
12-03-2021 17:24
Dit forum is echt een parade voorbeeld van hoe droevig de Lage Landen toch zijn.

"doe maar normaal, dan doe je al gek genoeg."

Wat een treurnis.
    12-03-2021 17:35
    Vermoeiend en in-en-intriest idd al die kinderachtige Belgen en Nederlanders hier telkens maar weer, over en weer
    12-03-2021 17:37
    Er zou wat strakker gemodereerd mogen worden.
    12-03-2021 17:44
    Eens, en ook met wat Oscarito zegt. De teugels kunnen wat mij betreft wel wat strakker worden aangetrokken door de verantwoordelijken hier.
    12-03-2021 18:17
    Vrijheid van meningsuiting heet dat. Of wil je hier ook een DDR 2.0 als op twitter?
    12-03-2021 18:24
    Heeft met vrijheid van meningsuiting niks te maken, Je bent hier op dit forum ondergeschikt aan de regels die de eigenaren van site hebben opgesteld. Mensen die vinden dat er wel wat meer gemodereerd mag worden in een onzinnige vergelijking met het DDR-regime plaatsen en niet doorhebben dat je op Twitter ook slechts te gast bent is niet echt terecht lijkt me. Maar vooruit leef je uit.
    12-03-2021 18:43
    Het kan heel wat triester hoor...
    12-03-2021 18:46
    Adrianus zal zijn zoon kort terecht wijzen.
    12-03-2021 21:00
    Ben voor vvmu. Maar die nl-be kleuterschool kan me gestolen worden.
12-03-2021 17:30
Even wat anders. Op pcs staan wat tijdsverschillen oa Bernal op 18 seconden. Komt dat door die val op 3.1 km van de meet? En weet iemand of ze de 3 km regel wel of niet toepassen. Anders pakt van Aert hier meer dan 6sec boni op een aantal AK klimmers.
12-03-2021 17:32
Was dat zegegebaar werkelijk nog erger dan het verwijtende geouwehoer hierover op WF, door iedereen hier die zich uitgeeft als 'wielerliefhebber'? Ik zou het liefst terug willen naar vóór 1830, toen Nederland en België nog één waren! (En er nog vrijwel alleen loopfietsen waren.)
    12-03-2021 18:16
    Is pure frustratie van onze voormalige landgenoten. Net als bij het veldrijden. In plaats van trots te zijn op de superprestaties van WvA zeuren over VdP, die net iets beter blijkt te zijn vandaag.
12-03-2021 17:36
Zeg ik dacht dat die Foss een klimmer was? Die gaat er eerder af dan Roosen.
    12-03-2021 23:50
    Die zal de benen van gisteren nog wel gevoeld hebben. Heeft zich toen meer dan verdienstelijk helemaal uit de naad gereden en was zelfs een tijdje de laatste Jumbo.
    13-03-2021 00:07
    Mja, hij is er zelf vast van overtuigt dat hij grote rondes ken winnen, maar we zitten nu gewoon in jaren dat er zoveel concurrentie is, ik weet het niet.
    Deed altijd aardig mee in Avenir, maar ik had toentertijd toch liever vol voor Van Wilder gegaan
12-03-2021 17:37
Leuk sprintje ..... leuke winnaar voor de derde dag op rij.


Maar kijk vooral uit naar het duel Bernal - Pogacar van morgen.
    12-03-2021 17:38
    Ben toch benieuwd of Wout zich kan mengen in de strijd. Zou leuk zijn.
    12-03-2021 18:18
    Ben er ook wel benieuwd naar eerlijk gezegd. Maar verwacht eerlijk gezegd niet dat hij de allerbeste klimmers zal kunnen bijbenen. (Bernal, Pogacar, Landa, Quintana, Thomas, Higuita en nog een paar zie ik morgen echt wel voor Wout eindigen)

    Langs de andere kant is het maar een flutklimmetje van amper zes kilometer, dus is het wel degelijk mogelijk de schade enigszins te beperken. (Ik gok een half minuutje)
    12-03-2021 21:02
    Kan een mooie etappe worden. Zie Mathieu ook nog wel een knuppel in het hoenderhok gooien.
    12-03-2021 21:58
    Eerlijk gezegd verwacht ik dat Mathieu er morgen een lekker rustdagje van maakt en op een minuutje of tien binnenkomt.

    Tijd verliezen gaat hij morgen sowieso en ook in de tijdrit gaat hij tijd prijsgeven, dus waarom zou hij zich inspannen om straks uiteindelijk 20e in het eindklassement van deze Tirreno te worden ?

    Maar je weet maar nooit natuurlijk met Mathieu. ;)
12-03-2021 17:46
De snelste kwam als eerste over de meet. Woensdag was dan WVA , gisteren flupje en vandaag matje. Welk zegegebaar men maakt intresseert me eigenlijk geen moer. Wat ik zeer graag zou zien is dat Mathieu morgen zolang mogelijk zijn wagonnetje aanhangt bij de klimmers. Hij staat goed in het klassement en waarom zou hij niet net als van aert eens zien hoe ver hij kan geraken. Deze inspanning zal zijn sanremo echt niet in gevaar brengen en het zou leuk zijn om naar te kijken!
    12-03-2021 18:02
    Als ik moet kiezen :

    op 3 het klassieke deftige hoera'tje van Wout
    op 2 de new style Saganachtige armpjes over elkaar (overduidelijk innig ingestudeerd maar wel technisch goed uitgevoerd!) van MvdP
    op 1 de dikke gnè gnè grijns van Flip.
    12-03-2021 18:50
    @Romans: Ik hoor Alaphilippe nu voor altijd 'gnè gnè' in m'n hoofd zeggen als ie wint. Het verwoordt precies die heerlijk vieze grijns.
12-03-2021 17:48
Zo zag ik de rit vandaag;
Wout heeft in de etappe hulp gehad van de ploeg Alpecin, anders, als ze de vluchters niet ingehaald hadden was hij de trui kwijt..
En de sprint hoeveel keer heeft onze Tom Boonen en andere,zo niet gewonnen zoals Mathieu vandaag? Mathieu is erg sterk geworden in de sprint,tussen hem en Wout is in de vlakke sprint weinig verschil meer, Berg op denk ik dat Mathieu iets sterker is,in de sprint.
Het zege gebaar is niets mis mee. emotie, en het gebaar was naar zich zelf gericht voor de nederlaag gisteren waar hij duidelijk de sterkste was. Ik ben van beiden een grote fan,ik hoop dan ook dat Wout Torinno-Adriatica WINT
    12-03-2021 18:17
    Helemaal mee eens, benieuwd naar morgen.
    12-03-2021 19:05
    +1 Ook mijn analyse.
12-03-2021 18:08
Arrogant zeg, van WvA, dat ie achter Stybar aanreed - dacht ie dat ie nog kon winnen of zo, bah, ;-)

Weer genoten. Zag geen arrogantie, wel een zeer gedreven MvdP en zeer slimme WvA (weer secondjes erbij) en heel sportieve WvA.
12-03-2021 18:19
Veel mannen tijd verloren lijkt het. Bernal, Sivakov, Thomas, Yates, ...
12-03-2021 18:28
Iemand enig idee wat er loos is bij Cofidis? 2x DNF en op grote achterstand de laatste 3 plekken in de daguitslag: dat is toch niet normaal?
    12-03-2021 22:19
    Sabatini en broertje hebben gereden om Viviani terug in het peloton te krijgen, nadat deze op 8 km voor de finish lek reed. Deze missie mislukte overigens, wat dus ook de reden is dat ze alle drie als laatste gefinisht zijn.

    Niets bijzonders dus.

    De Cofidis site geeft geen info over Bohli en Haas. Gevallen misschien of gewoon de juiste vorm nog niet te pakken ? Bohli was de eerste twee ritten ook bij de laatste vijf binnenkomers te vinden. Haas ook overigens in de eerste rit.

    Maar ik zie zoveel afstappers in de diverse koersen momenteel, het hoort ook een beetje bij deze tijd van het jaar. Voor de meeste renners zijn Tirreno en/of Parijs-Nice nu eenmaal slechts voorbereiding, dus bij het minste pijntje of kuchje wordt er afgestapt.

    Maar dat is toch al jaren zo.....
12-03-2021 18:41
Mooie overwinning, maar wat een arrogante zak is me dat...
Ben fan van zowel, mvdp & Wva maar vanaf nu toch iets minder van Mvdp, beetje respect naar een andere wielrenner mag wel en zeker als hij zonder die persoon niet had gewonnen.
    12-03-2021 18:44
    Arrogante Zack? :-)
    Woordgrapje, heb geen enkele moeite met wat je schrijft...
    12-03-2021 19:05
    https://www.hln.be/wielrennen/het-onderonsje-van-van-aert-en-van-der-poel-in-de-tirreno-mathieu-feliciteerde-mij~a5df56d2c/
    12-03-2021 19:06
    Kijk die link es hierboven. Is geen arrogantie, is revanche op zichzelf
    12-03-2021 22:22
    Dat zegegebaar heeft Mathieu gejat uit de moto GP, en het leek hem wel mooi om dat bij z'n eerste de beste overwinning ook eens te doen.

    Persoonlijk zie ik niet wat er arrogant aan is, dat zal waarschijnlijk ieder z'n persoonlijke interpretatie wel zijn.
    12-03-2021 22:33
    En zo hebben bepaalde mensen ook wel weer een verklaring waarom bepaalde maniertjes van Evenepoel ook helemaal niet arrogant zijn, terwijl het andere kamp dat dan weer wel arrogant vind en nu niet consequent is. En zo blijven we aan de gang...
12-03-2021 18:50
Wat is er gebeurt bij Ineos? Vreemde uitslag.

Leuke drie dagen zo verder, mooi verdeeld.
12-03-2021 18:52
Ik zie MvdP vooral héél blij zijn na zijn fout van gisteren. Zeker gezien ie vandaag op 1.5km ofzo weer een stuk verder van achteren zat. Had het idee dat ie wat plekken verloor rond die valpartij. Als je ziet hoe ie daarna een paar keer slim erdoor laveert en in het wiel van WvA terecht komt, dan heb je toch een verdomd sterke 1.5km gereden.
    12-03-2021 19:29
    Zat inderdaad door die valpartij ver naar achteren. Moest daardoor ook al wat eerder energie steken in weer van voren komen (Sporza).
    13-03-2021 07:53
    Tsja. Zegt al genoeg. Diezelfde krachtsinspanning had vdp dus al een keer gegeven. Wint alsnog met overmacht.

    Tekent ook wel het grote deel van dat overemotionele volk hier. Alleen de laatste 300m zien en daarover zeiken.
12-03-2021 19:24
Wat is het toch een KING. Ik vind het een mooi zegegebaar. Als je zo'n baas bent, mag je het best laten zien
12-03-2021 19:49
Kop: Mathieu klopt iedereen in Gualdo Tadino
12-03-2021 20:03
Bizar hoe AF, JV en DQS de zeges aaneen rijgen. Ze hebben natuurlijk ook wel de beste 4 renners van het peloton in hun ploegen. En DQS als altijd een winnende tweede lijn. VDP sleurt dan weer zijn hele ploeg naar een hoger niveau.
    12-03-2021 20:04
    Bedoel je Ballerini met die vierde?
    12-03-2021 20:41
    Bennett lijkt me al is Baller ook nie slecht.
    12-03-2021 20:47
    dqs heeft wel het dubbele van alpecin en jumbo

    en trek en ineos staan ook nog netjes naast die 2, ganna, sosa, brambilla & mollema deden het ook niet slecht tot nu toe

    die 4e zal wel roglic zijn, opvallend dat roglic en mvdp vrijwel nooit tegen elkaar koersen
    12-03-2021 20:47
    Roglič, Van Aert, VdP, Alaphilippe natuurlijk ;)
    12-03-2021 21:55
    Haha, +1 voor Wheely
12-03-2021 20:37
Volgens mij zag ik VdP direct na de etappe bij Van Aert stoppen en hem een boks geven. Zegt genoeg lijkt mij zo.
    12-03-2021 20:40
    Hangt er wel vanaf wat voor boks het was.
    12-03-2021 21:46
    Zo eentje waarbij niemand een bloedneus oploopt..
12-03-2021 21:39
Amaai, zoveel reacties, als Belg vind ik veel reacties van zogezegde Wout fans echt zielig, het zijn gewoon geen wielerliefhebbers maar rabiate fans met oogkleppen op, ze kunnen beter een voorbeeld nemen aan hun ‘Wout’ die direct Matje geen feliciteren.
Langs de andere kant verschiet ik er niet zo van, veel Wout supporters zijn nog uit zijn veldrijden tijdperk en voor een groot deel voordien fans van Nys. Die fans kende alvast ook maar één renner en de meesten zou de cross links laten liggen op het moment dat Nys zou stoppen. Maar toen kwam Wout die zowat alles won, was in de periode dat Matje in de lappenmand lag met zijn knie en ze hadden een andere held maar van het wielrennen erlg snappen ze nog altijd geen moer.

Knappe zege van Matje en ben ervan overtuigd dat beide supertalenten mekaar sterker hebben gemaakt net omdat ze al jaren met elkaar in de clinch moeten gaan, ze zijn rivalen maar hebben ook heel veel respect voor elkaar.
    12-03-2021 21:46
    Kleuters, galbakken, en beroepsprovocateurs in beide kampen, strontvervelend is het...
    13-03-2021 05:35
    Van stront gesproken, je moet maar eens zien hoeveel van dat goedje Wuyts over zich krijgt elke keer dat hij maar durft de naam MVDP te vermelden, intriest eigenlijk en negeren is gewoon het beste wat je dan kunt doen en neen ik ben zeker geen fan van Wuyts
12-03-2021 22:25
Altijd mooi hoeveel chauvinisme die halve Belg en die halve Nederlander oproepen :) En ook nogal belachelijk.

VDP mooi geprofiteerd van Van Aert, maar had anders ook wel gewonnen. In zo'n oplopend sprintje is hij gewoon beter. Niks mis met dat zegegebaar ook, als je daarover al moet gaan zeiken...
    12-03-2021 22:32
    Maar twee volle Brabanders
    12-03-2021 22:35
    Ik hou niet van zulke gebaartjes, wie het ook doet. Verder ook geen eindeloze discussies over voeren, je vind het allemaal wel best, of je hou er niet van, niets meer, niets minder, maar wees wel consequent
    12-03-2021 22:42
    REV mag het niet van de juich-politie hier. Matje wel natuurlijk.
    13-03-2021 11:36
    @beer
    Misschien heeft het te maken met de karakters van de beide mannen. VDP is bepaald niet arrogant te noemen, Evenepoel heeft wel iets van een blaaskaak. Overigens moet dat ook kunnen, alleen maar Van Aert-achtige types is ook niet leuk.
12-03-2021 22:29
Puur genieten van al die toppers van nu
12-03-2021 23:11
Toch bijzonder dat veel mensen op een discussieforum blijkbaar liefst enkel reacties lezen die aansluiten bij hun eigen mening.

Om even te reageren met de woorden van de koning van het onorthodoxe zegegebaar: 'Why so serious?'
13-03-2021 05:54
Een renner afwijzen omdat hij een andere nationaliteit heeft vind ik net zo ridicuul als het automatisch omarmen, als hij eenzelfde nationaliteit heeft.

Persoonlijk houd ik niet van de arrogantie van Evenepoel en de emotionele excessen van van der Poel. Dan kan ik van een van Aert veel meer genieten. Van der Poel roept in me op wat Dumoulin ook doet (deed). Ik trek die impulsieve negatieve sluiers slecht.

Maar mannen als Beer en Quintenri worden veelvuldig aangepakt of afgewezen ‘op het Belg zijn’. Dat brengt ons terug naar een tijd waarin discriminatie hoogtij voerde. Beschamend.

Ik kan me geen wielrennen voorstellen zonder gepassioneerde Belgen, zonder Één en zonder Wuyts, Schotte en de Cauwer.

Lefevere en Evenepoel zijn geen vaandeldrager van België, slechts nare individuen. De rest omarm ik.
    13-03-2021 07:43
    Mooi geschreven Wim. Sterk hoe je hier rust en kalmte weet te brengen.
    13-03-2021 15:33
    dankjewel Beer, mooi woorden.
13-03-2021 08:59
heren uitleg van VDP over zegegebaar
gaf in interview aan het zegegebaar bij de Moto GP gezien te hebben en wilde dit na doen
wat is hier nu mis mee
    13-03-2021 11:03
    Het is arrogant en getuigt van weinig respect voor de tegenstand. Mijn mening.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine