Antonio Tiberi kreeg hoop op langverwachte zege toen Evenepoel kraakte en Del Toro ontbrak
Antonio Tiberi is de enigszins verrassende winnaar geworden van de derde etappe van de UAE Tour. Op de loeisteile Jebel Mobrah werd een tweestrijd verwacht tussen Remco Evenepoel en Isaac Del Toro, maar de Belg zakte door het ijs en de Mexicaan moest genoegen nemen met een tweede plaats. Achter Tiberi dus. “Dit is crazy“, zei de 24-jarige Italiaan in het flashinterview na afloop.
“Het is geweldig. Het is alsof een droom uitkomt”, vervolgde de renner van Bahrain Victorious, die de eerste WorldTour-overwinning uit zijn carrière boekte. Tot nog toe stonden enkel de Ronde van Luxemburg (2024) en een rit in de Ronde van Hongarije (2022) op zijn palmares. “Ik droom al van zo’n zege sinds ik prof ben geworden. Nu is het eindelijk gelukt. Ik voel me vanaf het begin van het seizoen al goed. Ik wachtte op deze dag. Eindelijk is het vandaag gelukt.”
Tiberi had vanaf het begin van de klim een ‘heel goed’ gevoel. “Ik zat bij de eersten. Ik zag dat Remco wat meters verloor en Del Toro zat er ook niet bij. Dus ik dacht: misschien is dit een goede dag voor mij, maar misschien wachten ze ook op de finale. Toch probeerde ik mijn eigen koers te rijden. Ik viel aan en ben zo hard mogelijk blijven rijden tot de streep.”
“Door de communicatie hoorde ik wel dat Del Toro snel terugkwam. De laatste kilometer heb ik echt alle energie die ik nog in me had in de pedalen gestopt. Ik ben vol gas naar de streep gereden.”
UAE Tour (2.UWT)
Etappe 3: Umm Al Quwain → Jebel (183 km)
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 04:24:44 | |
| 2 | + 15 | |
| 3 | + 29 | |
| 4 | + 41 | |
| 5 | + 51 | |
| 6 | " | |
| 7 | + 01:07 | |
| 8 | " | |
| 9 | " | |
| 10 | + 01:13 |
Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!