Geplaagde Thibau Nys bouwt aan vorm voor kampioenschappen
Foto: Cor Vos
donderdag 19 december 2024 om 18:37

Geplaagde Thibau Nys bouwt aan vorm voor kampioenschappen

Interview Hoe zou het nog gaan met de 22-jarige Thibau Nys? Het talent van Baloise Trek Lions piekte aan het begin van de crosswinter op het juiste moment en rijfde zo de Europese titel en twee knappe overwinningen binnen, maar de laatste vier crossen zit het maar niet mee voor Nys. Door die pech haalde hij intussen al een maand de top 10 niet meer.

Twee weken na zijn knappe EK-titel donderde Nys van zijn roze wolk in Merksplas, waar hij tot in de slotronde meedeed voor de prijzen, maar zichzelf graag attenter had gezien. Een dag later kostte een botsing tegen een paaltje hem een podiumplaats, maar de fysieke schade viel mee. In het zand van Antwerpen kende hij dan weer een offday, om vervolgens in Dublin al vroeg uitgeschakeld te worden nadat hij op de balken over een gevallen Michael Boros neerging. Met een dikke enkel trok hij naar Spanje.

Spaanse zon
Daar stond immers sowieso al een stage voor Nys gepland met de wegploeg van Lidl-Trek, terwijl zijn ploeggenoten van Baloise Trek Lions individueel op stage gingen in Spanje. “Alles is daar goed verlopen”, schetst ploegleider bij Baloise Trek Lions, Eric Braes. “Onze renners hebben daar goed weer gehad en veel kilometers gedaan. Dat was ook de bedoeling. Zo’n stage kan wonderen doen voor de renners en het was misschien ook wel nodig.”

“Je merkt dat als die mannen op stage gaan en je belt hen op na een dag of drie à vier, dat ze daar helemaal anders klinken dan een week ervoor. Toen was het op alles wat zeuren, maar plots klinken ze terug positief. Dat goede weer kan wonderen doen op fysiek maar vooral ook op mentaal vlak. En dat was ook bij Thibau het geval.”

Nys werd bij momenten achtervolgd door pech – foto: Cor Vos

Qua conditionele terugval viel het volgens Braes de afgelopen tijd wel mee bij zijn poulain. “Thibau was nog wel in orde, maar dan was er dat dubbele weekend Merksplas-Hamme. Daar lukt het net niet en maakte hij tactische foutjes. Hij was nog in staat om die wedstrijden te winnen, maar dan kwam die twijfel. In het zand van Antwerpen was het de enige en eerste keer dat hij echt een slechte dag had, voor de rest kwam het eerder aan op pech en details.”

Toch kwam er volgens Braes een andere Thibau Nys terug uit Spanje. “Hij had het ook nodig om in het goede weer lange trainingen te kunnen doen. Thibau heeft daar met zijn ploeggenoten van Lidl-Trek veel veel uren gedaan, en ik denk dat hij echt klaar is om terug een ‘goede’ Thibau Nys te zijn. Hij is opnieuw fris en monter.”

Frisheid nodig
Al mag je die frisheid niet te letterlijk nemen, waarschuwt Braes. “Door die vele uren in Spanje, is het logisch dat hij nog wat frisheid te kort komt. Maar ik ben zeker dat Thibau nu een solide basis heeft gelegd voor het tweede deel van zijn piekperiode. Wanneer de kampioenschappen op de loer liggen, zal hij zeker wel klaar zijn.”

Zijn terugkeer in Namen werd er jammer genoeg nog eentje om snel te vergeten. Nys reed in het begin van de wedstrijd twee keer lek, en op een parcours waar het soms lastig in te halen is, kwam de Europese kampioen nooit meer in het verhaal voor. Achteraf verklaarde Nys dat hij zich had opgeblazen en zonder pech mee had gedaan om de zege. Komend weekend kan hij dat in Hulst én Zonhoven alvast bewijzen.


Heb jij RIDE Magazine al besteld?

In de RIDE Magazine Najaarsgids 2025 lees je een uitgebreid interview met Jonathan Milan! De sprinter van Lidl-Trek veroverde niet alleen de groene trui in de Tour de France, ook veroverde hij de harten van Italië. Wie is de 'Reus van de Sprint' die dit jaar zijn status als topsprinter bevestigde? Lees het verhaal nu in de nieuwe RIDE!
RIDE Magazine
5 Reacties
19-12-2024 16:05
Goede renner als hij top is maar bij hem heb je toch constant een serieus jojo effect, toch zeker in het veld. De ene week komt er een artikel om te benadrukken hoe geweldig hij wel niet is met wat wattage gegoochel van zijn trainer en de volgende week kan het evengoed weer gaan over wat de reden van zijn mindere vorm kan zijn. Een piepkuiken kunnen we hem ondertussen toch ook niet meer noemen in deze tijden en hij leeft al sinds hij uit zijn pampers is als een prof bij wijze van spreken, dus ik vrees dat dit niet meer puur leeftijd gebonden is. We zien het wel weer als hij nog eens een betere periode heeft, dan is hij tot veel in staat.
    19-12-2024 19:04
    Z’n coach maakt al 2x na elkaar dezelfde fout: te weinig rust na het wegseizoen. Vorig jaar kwam er een serieuze dip in december, dit jaar (mede door ziekte tijdens zijn rustperiode) al sneller. Qua piekniveau is hij eigenlijk alweer beter dan vorig jaar, maar het komt er in het veld door omstandigheden te weinig uit. Volgend jaar moet hij echt eens gaan snoeien in z’n crossprogramma, en eens later instappen (november bvb)
19-12-2024 19:20
Hij moet ook meer naar voren kijken in plaats van achterom, heb soms het idee dat hij aan achtervolgingswaanzin lijdt met zijn veelvuldig achterom kijken. Als er iemand hem passeert merkt die dat vanzelf wel.
19-12-2024 19:11
Het zou al een groot verschil maken als hij wat rustiger was in de koers.zich meer focus op zich zelf.hij kijkt echt bizar vaak om.
Adad test kan geen kwaad.
    19-12-2024 22:45
    adad of adhd?

Reacties zijn gesloten.