Terug in de tijd: Uno-X Mobility koerst in Luik-Bastenaken-Luik als iconische ploeg Team 7-Eleven
foto: Uno-X Mobility/7-Eleven
donderdag 24 april 2025 om 09:59

Terug in de tijd: Uno-X Mobility koerst in Luik-Bastenaken-Luik als iconische ploeg Team 7-Eleven

De Amerikaanse wielerploeg 7-Eleven Cycling Team maakte in de jaren tachtig van de vorige eeuw furore op de Europese wielerwegen, maar maakt al lang geen deel meer uit van het peloton. Daar komt zondag echter verandering in. Exact veertig jaar na hun debuut in een
Monument keert 7-Eleven – met dank aan Uno-X Mobility – terug in koers.

Sinds 2023 zijn Uno‐X Mobility en 7‐Eleven (een internationale winkelketen) partners. De samenwerking krijgt zondag een nieuw hoofdstuk tijdens Luik-Bastenaken-Luik. “Het verleden en heden komen er samen, uit liefde voor de koers. Deze nostalgische rit is meteen ook een
eerbetoon aan Eddy Merckx, die dit jaar zijn 80ste verjaardag viert”, geeft de Noorse formatie aan in een perscommuniqué.

Tijdens Luik-Bastenaken-Luik zal Uno-X Mobility Cycling het vertrouwde rood-geel inruilen voor het legendarische groen-wit-rood van Team 7‐Eleven. De ploeg brengt de Amerikaanse succesformatie van weleer dus voor één dag weer tot leven. “Team 7‐Eleven was legendarisch. Mijn liefde voor de sport begon toen ik Dag Otto Lauritzen een Touretappe zag winnen in dat shirt. Dat we nu onze renners in die kleuren mogen zien rijden, is bijzonder”, is teammanager Thor Hushovd enthousiast.

Eerbetoon aan Eddy Merckx
Uno-X Mobility en 7-Eleven willen op deze manier ook Eddy Merckx in het zonnetje zetten, en dat is niet zonder reden. In 1989 werd Eddy Merckx Bikes namelijk officieel materiaalsponsor van 7-Eleven, een belangrijke deal waardoor het fietsenmerk voet aan de grond kreeg op de Amerikaanse markt. De historische band is één van de redenen om Merckx te eren, in het jaar dat hij zijn tachtigste verjaardag zal vieren.

Voor deze speciale editie van Luik-Bastenaken-Luik rijden de renners van Uno‐X op een unieke versie van de Ridley Noah Fast, gemaakt
door Belgian Cycling Factory, eigenaar van zowel Ridley als Eddy Merckx Bikes. “Een fiets waar historiek en innovatie samenkomen in een symbolisch meesterwerk”, klinkt het. Ook bij alle andere details is rekening gehouden met de 7-Eleven-stijl.

Over Team 7-Eleven
7-Eleven Cycling Team was een Amerikaanse wielerploeg die in 1981 werd opgericht door Jim Ochowicz. De ploeg werd gesponsord door winkelketen 7-Eleven en fietsenfabrikant Schwinn. De formatie begon op amateurniveau, maar vier jaar later volgde de stap naar het professionele niveau. Het team maakte vervolgens een stormachtige ontwikkeling door, nam deel aan de grootste wedstrijden – waaronder de Tour de France – en boekte heel wat sportieve successen.

Zo won de formatie in de jaren tachtig meerdere etappes in de Ronde van Frankrijk, maar de grootste overwinning boekte de ploeg op Italiaanse bodem. In 1988 wist kopman Andy Hampsten de Giro d’Italia op zijn naam te schrijven. Hampsten was niet de enige bekende naam die uitkwam voor 7-Eleven: ook Raúl Alcala, Steve Bauer en Dag Otto Lauritzen stonden er onder contract.


In 1991 werd het sponsorschap overgenomen door Motorola, dat tot 1996 actief bleef in de wielersport. Bij Motorola begon een zekere Lance Armstrong aan zijn wielercarrière.

RIDE Magazine
11 Reacties
24-04-2025 10:09
7 Eleven is eigenlijk nooit echt weggeweest uit het peloton. Rijdt al decennia rond als sponsor van een Filipijns continental team in dezelfde kleuren. Maar leuk verzonnen stukje marketing van Ridley
    24-04-2025 10:15
    Allerlei factoren, hoofdsponsor, materiaalsponsor, zijn aan elkaar gelinkt maar je moet er wel op komen, goeie marketing idd
24-04-2025 10:30
Leuk, ik houd wel van dit soort verkleedpartijtjes.
    24-04-2025 12:12
    Ik kan ze ook wel smaken Wheely. Af en toe lekker retro. Zoals destijds die paarse shirts bij Alpecin in de TdF. Of dat truitje van zoveel jaar Lotto in het peloton...
24-04-2025 10:30
Mooie marketing en heel fraai tenue/frame zo! Wel lastig te onderscheiden van Lotto vermoed ik.
24-04-2025 10:23
Knap staaltje marketing
24-04-2025 11:21
Mooi. Prachtige ploeg. Ron Kiefel en dat soort types Fantastisch
    24-04-2025 11:54
    Meest legendarische was, voor mij althans, Eric Heiden. Veelvoudig Olympisch schaatskampioen die het toen ook eventjes op de fiets probeerde en tegelijk stagair ploegdokter was bij dezelfde ploeg. Later was hij nog betrokken bij het BMC-team van Ochowitz waarvan hij trouwens een buurman is in Park City, Utah…
24-04-2025 11:25
Zou met alle liefde een paar supermarktketens in NL omruilen met 7-Eleven, wat een genot is die winkel.
24-04-2025 12:20
Leuke shirts, is wel wat voor mij.
    24-04-2025 12:35
    Heb je ook een pornosnor eigenlijk?

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine